Ladenie šperkov k typu tváre: Podpor svoju krásu vhodným šperkom!

Ladenie šperkov k typu tváre: Podpor svoju krásu vhodným šperkom!

Hovorí sa, že v móde neexistujú hranice. Ale prečo sa potom nízkym ženám neodporúča obúvať si členkové topánky a prečo by teda silnejšie postavy nemali siahať po príliš veľkých kabelkách? Nuž, čo si budeme navrávať, isté pocitové mantinely by mali byť správne zakorenené v každej z nás. A to isté sa týka aj výberu šperkov. Typov tváre je totiž celá škála a ak zbytočne nechceme upriamovať pozornosť na to, na čo až také pyšné nie sme a naopak, ak nechceme zakrývať to, čo by malo byť vystavené na obdiv, mali by sme si vždy zvoliť ten správny typ šperku. Ladenie šperkov k typu tváre je preto téma, na ktorú si dnes trošku posvietime. Buďte pri tom!

Pozri aj: Čím si chrániť hlavu počas jesene? Inšpiruj sa našimi módnymi tipmi!

typy tváre a šperky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Väčšina z nás si aktuálne vyberá šperky podľa oblečenia, no len málokto berie do úvahy aj typ svojej tváre a či nám daný tvar šperku lichotí alebo nie tak celkom. Pretože, hoci si to nie vždy uvedomujeme, napríklad také náušnice vedia opticky naozaj výrazne zmeniť našu tvár. Vo všeobecnosti platí zásada – tvar náušníc sa nesmie podobať na tvar tváre. V preklade to znamená, že ženy s úzkou tvárou by sa mali vyhnúť úzkym visiacim náušniciam a ženy s okrúhlou tvárou zase napríklad kruhom. Poďme si to však rozmeniť na drobné!

okrúhla tvár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Okrúhla tvár

Okrúhla alebo tiež guľatá tvár sa vyznačuje pomerne plnými tvarmi, širším nízkym čelom a rovnakou dĺžkou a šírkou tváre. Siahať by ste mali predovšetkým po dlhých visiacich náušniciach, ktoré vašu tvár opticky predĺžia. Vyberajte si skôr šperky hranatého typu, nie guľaté či okrúhle – ideálny tvar šperkov sú trojuholníky a obdĺžniky. Vyhnite sa však drobným príveskom a náhrdelníkom, siahajúcim tesne ku krku typu choker, ako aj drobným napichovacím náušniciam. Nechoďte ani do príliš veľkej extravagancie.

Pozri si: Chceš vedieť, ako ušetriť za energie počas zimy? Takto jednoducho!

oválna tvár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Oválna tvár

Všeobecne je tento typ tváre považovaný za ideálny, kladúci najmenej požiadaviek, podmienok a obmedzení. Symetria, výrazné lícne kosti, zúžená brada v spodnej časti a jemné kontúry – to je to, čo tento typ tváre vystihuje. V praxi máte vyhraté, pretože s oválnou tvárou si môžete vlastne dovoliť akýkoľvek typ šperkov. Ideálnou voľbou budú napríklad náušnice v tvare slzičiek, kvapiek, ale vhodné sú pre vás aj dlhšie a užšie náušnice. Pokojne siahnite aj po kruhoch alebo špirálkach. Rovnako tak si môžete dovoliť aj šperky výrazných geometrických tvarov.

štvorcová tvár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Štvorcová tvár

Pre tento typ tváre sú špecifické ostré hrany. Majiteľky takejto tváre majú široké čelo a výrazne hranatú sánku. Vyhnite sa hranatým šperkom, naopak, dobrou voľbou budú prívesky a náušnice v tvare kruhov a akékoľvek zaoblené tvary. Kruhy, polkruhy, kvapky, slzičky či elipsy – to je to pravé orechové pre váš typ tváre. Dobrou voľbou, vo vašom prípade, budú aj úzke visiace náušnice, držte sa však zásady – váš typ tváre si vyžaduje zjemnenie a pretiahnutie hranatých kontúr.

Zaujme ťa: Vieš, ako kombinovať členkové čižmy? Nechaj sa inšpirovať!

trojuholníková tvár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Trojuholníková tvár

Trojuholníková alebo tvár srdcového typu je charakteristická širším čelom, než sú lícne kosti. Tvár sa smerom k brade viditeľne zužuje. Siahajte po šperkoch, ktoré pritiahnu pozornosť k vašim očiam. Ako na to? Jednoducho – voľbou číslo jedna budú visiace úzke náušnice alebo slzičky. Zvoliť by ste si mali vždy také náušnice, ktoré majú výraznejšiu a dominantnejšiu spodnú časť, než vrchnú. Dovoliť si môžete aj extravagantnosť a výraznosť šperkov. Využite tento benefit, vedzte, nie každá dáma si ho môže dovoliť.

Neprehliadni: Zisti, čo je neuralgia, ako sa prejavuje a koho si vyberá za obete!

úzka tvár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Úzka a obdĺžniková tvár

Majiteľky úzkej a podlhovastej tváre sa nemusia báť výrazných a dominantných šperkov, ktoré ich tvári dodajú objem. Môže ísť o širšie a kratšie náušnice, naopak, vyhnite sa úzkym visiacim náušniciam a príveskom. S úzkou tvárou súvisí aj obdĺžnikový typ tváre a aj v tomto prípade dĺžka tváre výrazne presahuje jej šírku, no vyznačuje sa hranatými kontúrami. Pokojne noste perly na všetky možné spôsoby, ako aj rôzne iné guľaté a oválne drahokamy. Siahajte po náušniciach, ktoré sa smerom nadol rozširujú.

Odporúčame: Angina pectoris: Zisti, ako sa prejavuje a koho môže potrápiť!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 25.11.18 07:48

ĽŠ
karma
100.00

So zásadou – tvar náušníc sa nesmie podobať na tvar tváre - sa stretávam prvýkrát, ďakujem za článok!

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 25.11.18 21:06

MC
karma
109.00

výborné rady ,ďakujem.

  • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 26.11.18 12:22

DB
karma
117.00

poznám tieto rady a viem, že niektoré typy náušníc sa mi fakt nehodia

  • 1
Odpovedať

Ivana Šurániová 26.11.18 19:36

karma
100.00

super rady

  • 1
Odpovedať

Miriama Tamasova 30.11.18 19:10

MT
karma
-1.00

Zaujímavý článok, spojitosť medzi tvarom náušníc a typom tváre som si nikdy neuvedomovala :) začnem sa podľa toho riadiť. Ďakujem znova za super rady.

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 10.12.18 12:36

karma
127.00

A treba brať do úvahy aj účes.

  • 0
Odpovedať

Barbora Kubelková 11.12.18 10:05

karma
113.00

Ja si vyberám podľa obľúbenosti a celkového ladenia. Aj keď nevyzerám možno najlepšie, ale cítim sa s tými šperkami dobre a stotožnene :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní