Prekvapia ťa: Tu sú najlepšie zaujímavosti o ženských prsiach

Prekvapia ťa: Tu sú najlepšie zaujímavosti o ženských prsiach

Aj vy ste si mysleli, že väčšina mužov sa vám pri prvom stretnutí pozerá priamo do očí? Štatistika tento fakt vyvracia, keď tvrdí, že až 80 percent mužov pri prvom stretnutí s vami skenuje pohľadom vaše prsia. Ostatných 20 percent si všíma ostatné partie vášho tela, no ako vidíte, drvivú väčšinu zaujíma práve táto časť. 

Ženské prsia by sme mohli nazvať aj akýmsi fenoménom, na ktorého obľúbenosti sa zhodnú muži aj ženy. Preto sa obe pohlavia potešia tomuto článku, ktorý zhŕňa tie najväčšie zaujímavosti o ženských prsiach. Určite sa medzi nimi nájde pikoška, o ktorej ste ešte nepočuli.

Bude sa ti páčiť: Poznáš estragón? Zisti, aké sú jeho účinky nielen v gastronómii!

čo o ženských prsiach nevieme

Zdroj: Shutterstock®

Sú rovnaké?

Myslíte si, že prsia sú u jednej ženy vždy ako dvojičky? Mýlite sa! Odlišnosť vo veľkosti medzi prsníkmi udáva až 44 percent žien, dokonca existuje štatistika, že 65 percent žien má väčší ľavý prsník, ako ten pravý. To platí aj o tvare pŕs a vzhľade bradaviek.

Inak, keď sme už pri tých bradavkách, môže ich byť viac, ako len dve. Áno, myslíme na jednej žene (v tomto prípade aj na mužovi). Jedno percento žien udáva, že sa môže pochváliť viac, ako dvomi bradavkami, u mužov sú to 2 percentá. Pozor, takéto bradavky sa vyskytujú na rôznych miestach, napríklad aj na čele!

Zaujme ťa: Prečo používať makeup? Povieme ti hneď 5 skvelých dôvodov!

ženské prsia

Zdroj: Shutterstock®

Orgán či sval?

Orgán! Prsia sú naozaj orgánom, aj keď by mnohí z nás tipovali, že ide skôr o sval. Ženské prsia zastávajú veľkú rolu kojenia po narodení dieťatka, a teda aj produkcie materského mlieka. Preto prsia fungujú ako orgán, nie ako celkom obyčajný sval.

A teraz smutnejšia zaujímavosť. Až 50 percent žien svoje prsia nikdy nekontroluje v súvislosti s rakovinou prsníka. Toto musíme zmeniť! Domáca prevencia, ako hmatanie pŕs a hľadanie prípadných hrčiek, zachraňuje životy. Aj keď v 80 percentách prípadov sú hrčky neškodné, aj tak sa vždy odporúča navštíviť gynekológa.

Pozri aj: Prečo používať klasické mydlo? Dôvod je viac než len zaujímavý!

veľkosť pŕs

Zdroj: Shutterstock®

Toto vás dostane!

Pýtate sa, prečo majú muži bradavky, keď v podstate nemajú prsia a nemusia ani kojiť? Je to preto, že každý plod bol najprv žena. Tak im to zostalo. Prejdime však na horúcejšiu tému. Je dokázané, že ženy dokážu dosiahnuť orgazmus len prostredníctvom bradaviek. A milé dámy, pozor! Ak ste toho názoru, že len muži sa radi pozerajú na prsia, ste opäť na omyle. Aj ženy na ne rady pozerajú a je dokázané, že tak často ako muži.

Aby sme to uzavreli, ešte pikoška na záver. Štúdie potvrdzujú, že muži, ktorým sa páčia len veľké prsia, sú finančne neistí. A ani my ženy v tom nie sme nevinne. 80 percent z nás nosí zlú podprsenku a 70 percent z nás nie je spokojných s veľkosťou svojich pŕs. Dámy, berte čo máte a buďte s tým zmierené, len tak budete pôsobiť krásne a sebavedomo!

- Anketa

STE SPOKOJNÉ S VEĽKOSŤOU SVOJICH PŔS?

Odpovedalo 1692 ľudí  

Áno, mám ich rada také, aké sú.
5%
Vo všeobecnosti áno, možno by som ich len trošku zmenila.
3%
Nie, chcela by som mať väčšie prsia.
91%
Nie, chcela by som mať menšie prsia.
2%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Soňa Kelemenová 27.03.18 10:14

SK
karma
86.00

jejjj aká krásna fotečka s melónikmi.....

  • 1
Odpovedať

Anna Bútorová 27.03.18 13:00

AB
karma
100.00

myslím že je každej žene jasné, kam patrí mužov prvý pohľad :-D

  • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 27.03.18 21:11

PV
karma
113.00

Som veľmi spokojná so svojimi prsiami. Ano ,aj ja mám ľavý prsník troška väčší. O bradavkách som nepočula,že môžu byť viac ako dve..?!? Mne sa páči na mužoch ,ked majú akurát svaly a samozrejme,že sa tiež pozriem na ich hrudník ..

  • 1
Odpovedať

Táňa Slahučková 28.03.18 00:06

TS
karma
107.00

:)

  • 0
Odpovedať

Marta Bujdošová 27.04.18 14:06

MB
karma
98.00

som spokojna, su zdrave :)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní