Vedci zistili, ktorí muži sú pre ženy atraktívnejší. Čo myslíš – plešina alebo hriva?

Vedci zistili, ktorí muži sú pre ženy atraktívnejší. Čo myslíš – plešina alebo hriva?

Doposiaľ sa stále viedli diskusie o tom, aké ženy sa páčia mužom. Aká je ideálna ženská postava alebo o tom, aké vlasy sa páčia mužom na ženách. Zväčša si muži vyberajú ženu do koča aj do voza, ktorá sa v živote nestratí a dokáže zvládať úplne všetko. Ako je to však s mužmi? Záleží len na ich vzhľade – tehličkách na brušku, vyšportovaných bicepsoch, sexi zadočku, pestovanej a vždy upravenej brade a dokonalom účese?

Dnes sme si na paškál vzali naše mužské polovičky a zisťovali sme, akí muži sú pre nás ženy najatraktívnejší. Budete sa čudovať, ale nezáleží vždy len na korune krásy. Takým ideálom je v dnešnej dobe napríklad aj Bruce Willis. A prečo?

Odporúčame: Varixy na nohách ako trvalá choroba?! Dajú sa vôbec kŕčové žily liečiť?

Bruce Willis, Dwayne Johnson, Vin Diesel

Zdroj: pinterest.com

Bruce Willis, Dwayne Johnson, Vin Diesel – čo majú spoločné?

Aj vám prídu títo známi herci atraktívni? Ani sa nečudujeme, veď ich telo je stavané na to, aby bolo obdivované. Avšak podľa vedcov a prieskumov sú títo herci aj stelesnením krásy a atraktivity pre ženy.

Už dlhé roky sa viedli diskusie o tom, či sú viac atraktívnejší muži s vlasmi alebo s plešinou. A vďaka vedcom máme odpoveď! Ženám sa údajne viac páčia muži bez vlasov ako s nimi.

Vo väčšine platí, že plešina u mužov je typická pre vojakov, policajtov či niektorých športovcov a práve tieto povolania privádzajú ženy do šialenstva. Zo psychologického hľadiska môžeme povedať, že holá hlava je typická pre hrdinov, ktorí majú vyrysované postavy, a to ženy doslova „rajcuje“. Muži vďaka takémuto vzhľadu pôsobia príťažlivo, atraktívne, sebavedomo a dominantne.

atraktívny chlap

Zdroj: Shutterstock®

Maskulinita a testosterón

Vraví sa, že čím sú muži viac maskulínni, tým majú viac testosterónu a tým menej majú toho na hlave. A práve to mužom pridáva na celom sexepíle, ktorý vyžarujú a vytvárajú tak dojem alfa-samcov. Preukázal to aj autor štúdie vykonanej v Pensylvánii, kde ženy mali za úlohu rozdeliť fotografie mužov na kôpky podľa atraktivity, sebavedomia a dominancie. Ako vám už je jasné, tak na plnej čiare vyhrali plešatí muži!

Komu by ste dali prednosť vy? Maskulínnym typom, ktorí vás dokážu ochrániť alebo zženštilým mužom, ktorí by sami potrebovali vlastného ochrancu?

- Anketa

KTORÍ MUŽI SÚ ATRAKTÍVNEJŠÍ PODĽA TEBA?

Odpovedalo 675 ľudí  

Holohlaví (plešinka)
66%
S krásnou hrivou
34%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 25.06.19 06:44

ĽŠ
karma
100.00

Zaujímavé, no v konečnom dôsledku, nielen vzhľad je dôležitý!

  • 3
Odpovedať

Paľo Jahnátek 25.06.19 15:15

PJ
karma
-1.00

Myslím si ze tento clanok je "pritiahnuty za vlasy"...lebo nie je tu opisane ako maju ti chlapi namakane plesiny ale tela..namakane telo moze mat aj vlasaty bradaty chlap.. len taki nie su pretlacani mediami..viď jason momoa alebo lasse matberg..taky schwarzenegger mal top telo ale aj hrivu...dalsia vec chlap oplesatie ked ma menej alebo malo testosteronu nie viac..toto mam overene..a na zaver co sa bavim so zenami tak ziadna nechce mat plesate deti..

  • 0
Odpovedať

Ellen Warhol 25.06.19 20:36

EW
karma
-1.00

Plešina sa dedí po otcovi matky, teda starom otcovi z matkinej strany. Plešina je príznakom vyššej hladiny testosterónu u muža, asi si to mýlite s ochlpenim na iných častiach tela tak isto ako u žien, spôsobuje rast ochlpenia na brade, fúzy a pod., ale aj rednutie resp. vypadávanie vlasov na hlave. Tieto informácie mám od genetika.

  • 2
Odpovedať

Darina Božiková 26.06.19 15:50

DB
karma
114.00

keď má chlap charakter,dobré srdce a empatiu,nezáleží na tom ,či má hrivu,alebo plešinu

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 26.06.19 18:38

MM
karma
100.00

na vlasoch nezáleží, to je len vzhľad, ako obal, musí aj niečo vyžarovať a mať charizmu

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 29.06.19 21:54

JK
karma
100.00

Každej sa páč iný muž

  • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 12.07.19 18:45

ŽM
karma
115.00

Vždy ma zaujme radšej s vyholenou hlavou ako mastnou a riedkou hrivou

  • 1
Odpovedať

Dagmar Becková 13.07.19 00:00

DB
karma
-1.00

So záujmom som si prečítala vedecké štúdia, ktoré preukazujú u žien obľúbenosť mužov s vlasmi alebo plešinou. Mne osobne sa páčia muži s upravenými na krátko ostrihanými vlasmi a priam neznášam mužov, ktorí majú vlasy uchopené v gumičke. Nevkusné.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní