Obľúbená vlasová kozmetika mala spôsobiť ženám padanie vlasov. Firma teraz čelí žalobe

Obľúbená vlasová kozmetika mala spôsobiť ženám padanie vlasov. Firma teraz čelí žalobe

  • Zdieľaj:
 • 6

Výber vhodnej vlasovej kozmetiky je priam hotová veda. Nájsť šampón či kondicionér, ktoré presne vyhovejú požiadavkám našich vlasov a vlasovej pokožky, nie je úplne jednoduché. Koľko vlasových produktov ste len za posledný rok vyskúšali vy? Možno ste už dávno našli vlasové prípravky, ktoré vám sadli a ktoré používate opakovane, no je tiež možné, že patríte k ženám, ktoré ešte stále striedajú šampón za šampónom a kondicionér za kondicionérom. 

Niektoré ženy majú pritom dobré skúsenosti aj s bežnými značkami vlasovej kozmetiky z drogérií, iné si vyberajú najmä medzi čisto prírodnými prípravkami a mnohé si priam potrpia na profesionálne vlasové produkty. 

K celosvetovo najznámejším značkám profesionálnej vlasovej kozmetiky, dostupným aj na Slovensku, bez pochýb patrí aj Olaplex. Značka ponúka prípravky pýšiace sa najmä schopnosťou eliminovať poškodenie vlasov a zlepšiť ich celkovú kvalitu, a to prípravky na domáce použitie, ale aj prípravky určené len pre kaderníkov, resp. odborníkov. Aj napriek nie úplne nízkej cene sú Olaplex produkty milované mnohými ženami naprieč celým svetom a využívané sú i v kaderníctvach.

Firma však momentálne čelí žalobe, v ktorej je uvedené, že ich prípravky spôsobujú vypadávanie vlasov a ďalšie vlasové problémy. 

Pozri aj: ​74-ročná modelka valcuje svet módy: Colleen Heidemann je dôkazom toho, že vek je len číslo!

prípravky Olaplex

Zdroj: Depositphotos / AnastasiiaZab

Až 28 žien sa rozhodlo zažalovať firmu Olaplex

Takmer tri desiatky žien sa obrátili na kalifornskú advokátsku kanceláriu Law Centre of Amy E. Davis so sťažnosťou na kozmetickú firmu Olaplex. Ženám mali známe vlasové prípravky údajne spôsobiť nadmerné vypadávanie vlasov, vznik lysín, taktiež nadmernú lámavosť vlasov a celkové podráždenie pokožky hlavy.

Oficiálna žaloba podaná na okresnom súde Central District of California minulý mesiac zahŕňala aj informácie o škodlivej zložke v Olaplex produktoch, a to látke zvanej lilial, ktorá je v krajinách Európskej únie už vyše roka zakázaná. 

Advokátska kancelária tiež zverejnila niekoľko fotografií nespokojných zákazníčok, ktorým mali vlasové prípravky spôsobiť plešiny. V žalobe vyžadujú od spoločnosti odškodné vo výške 75 000 dolárov pre každú z poškodených žien. 

Olaplex spojitosť s vypadávaním vlasov popiera

Pochopiteľne, značka Olaplex verejne jednoznačne poprela možnosť, že ich prípravky spôsobujú ženám vypadávanie vlasov. Firma vydala niekoľko oficiálnych prehlásení a je pripravená bojovať o svoju dobrú povesť. Hovorca spoločnosti uviedol v oficiálnom stanovisku aj nasledujúce: 

„Zverejnili sme výsledky testov z nezávislých laboratórií tretích strán, pri ktorých sme šli nad rámec priemyselných štandardov, aby sme to dokázali. Máme plnú dôveru a veríme v bezpečnosť a účinnosť našich produktov.“

Spoločnosť sa proti tvrdeniam o škodlivosti ich produktov rozhodla bojovať s cieľom očistiť svoje meno aj na svojom Instagrame, kde zverejnila príspevok obsahujúci tvrdenie, že Olaplex nespôsobuje stratu vlasov. V popise príspevku je tiež uvedené: „Chceme ubezpečiť našu komunitu profesionálnych stylistov, zákazníkov a fanúšikov, že môžu naďalej s dôverou používať naše produkty.“ Príspevok tiež zahŕňa informácie o zverejnení výsledkov testov tretích strán na ich stránke, ako aj to, že spoločnosť Olaplex je pripravená brániť svoju značku a produkty pred nepodloženými obvineniami. 

Následne sa na instagramovom profile Olaplexu objavilo aj niekoľko videí s odborníkmi, vrátane hlavnej vedkyne spoločnosti Olaplex, ktorí sa bližšie vyjadrujú k danej problematike – k tomu, že Olaplex nespôsobuje padanie vlasov a iné problémy, že je bezpečný na použitie, ako aj k tomu, čo naopak môže byť príčinou straty vlasov. Videá si môžete pozrieť nižšie. 

Olaplex

Zdroj: instagram.com/olaplex

Zdroj foto z úvodnej koláže: Depositphotos

- Anketa

MÁŠ SKÚSENOSŤ S VLASOVOU KOZMETIKOU OLAPLEX?

Odpovedalo 43 ľudí  

Áno, ich produkty pravidelne používam a som s nimi spokojná.
35%
Niektoré vlasové produkty tejto značky som skúsila, no nesadli mi.
21%
Olaplex som v minulosti používala, ale prešla som na inú značku.
26%
Kozmetiku Olaplex som nikdy neskúšala.
19%

  • Zdieľaj:
 • 6
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Katarína Šugar 28.03.23 10:49

karma
108.00

Olaplex som raz skusila, ale nesadol mi.

 • 0
Odpovedať

Janka Komadova 30.03.23 20:50

karma
-1.00

Nikdy som tuto kozmetiku nemala naštastie

 • 0
Odpovedať

Beáta Havala 05.04.23 09:48

BH
karma
-1.00

rozmyslam ze vymenim hlavne farbu na vlasy, pozeram sa po nejakej rastlinnej variante

 • 0
Odpovedať

Oliv Medk 13.04.23 13:52

OM
karma
-1.00

skvela rastlinna farba na vlasy je od khadi, ja si kupujem uz tie ich, som velmi spokojna

 • 0
Odpovedať

Anna Nusk 18.04.23 14:20

AN
karma
-1.00

od khadi odporucam vyskusat aj masky a sampony na vlasy, ako ich pouzivam moje vlasy vyzeraju krajsie

 • 0
Odpovedať

Linda Nijkl 22.04.23 12:38

LN
karma
-1.00

neskusala som tuto kozmetiku, ja si davam dost pozor na to ake pripravky si na vlasy kupim

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní