Bridget Jonesová sa vracia po 15 rokoch


Prešlo pätnásť rokov, odkedy sme sa zoznámili s očarujúco nevyspytateľnou Bridget Jonesovou a sledovali jej dobrodružstvá aj v druhom pokračovaní príbehu. Dnes už má Bridget päťdesiatjeden rokov, sama vychováva dve deti, píše scenár a (zasa raz) sa všemožne pokúša nájsť si partnera.

Bridget sa vracia v novom príbehu Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa a znova sa budete baviť a užívať si jej dobrodružstvá. Tentoraz jej víria v hlave napríklad otázky:

denník Bridget Jonesovou

Je nesprávne klamať o svojom veku v online zoznamke?

Je nemorálne ísť ku kaderníčke, keď jedno z vašich detí má vši?

Tweetuje dalajláma osobne, alebo to zaňho robí nejaký asistent?

 

Keď sa s niekým vyspíte po dvoch stretnutiach a šiestich týždňoch strávených esemeskovaním, je to to isté, ako keď sa v časoch Jane Austenovej zosobášite po dvoch stretnutiach a šiestich mesiacoch strávených písaním listov?


Čo urobíte, keď vaša priateľka oslavuje šesťdesiate narodeniny v ten istý deň, keď váš frajer slávi tridsiatku?

 

„Musí si s niekým užiť,“ vyhlásila odhodlane Talitha, odchlipla si z vodky martini a poobzerala sa po Shoreditch House, akoby hľadala vhodných kandidátov, čo ma trocha vydesilo.


Talitha, Tom a Jude sa občas stretávali a trvali na tom, aby som sa na spomínaných stretnutiach zúčastňovala aj ja. Vraj nech na chvíľu „vypadnem z domu“. Pripadala som si ako babička, ktorú ťahajú k moru na dovolenku.

 

 

Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa

 

V novinke Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa je to opäť „stará dobrá a neodolateľná“ Bridget. Uvažuje nielen o týchto otázkach, ale aj o iných dilemách modernej doby. Popritom tweetuje, esemeskuje a znovuobjavuje svoju sexualitu v životnej fáze, ktorú niektorí drzo nazývajú „stredným vekom“.

 

Už prvý román Helen Fieldingovej Denník Bridget Jonesovej (vyšiel v roku 1994) zaradil denník Guardian medzi desať najlepších románov 20. storočia a zarezonoval aj vo filmovom spracovaní v hlavných úlohách s Renée Zellwegerovou, Hughom Grantom a Colinom Firthom. Pokračovanie príbehu pochabej televíznej moderátorky Bridget Jonesová – S rozumom v koncoch za ním v ničom nezaostalo v knižnej, ani vo filmovej podobe.

 


Oba romány vyšli v preklade v štyridsiatich krajinách a predalo sa viac ako 15 miliónov výtlačkov.

Bridget Jonesová – Zbláznená do chlapa

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Alena Cabakova 26.05.14 12:27

karma
86.00

Parada tak tu sa teším rovnako na knižku ako aj na filmové spracovanie :)

  • 0
Odpovedať

Radoslava Sonogová 23.08.14 22:04

RS
karma
-1.00

neviem sa dočkať :) dúfam, že ani film nesklame

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní