DIY veľkonočné kraslice: Nápady, ktoré stoja za povšimnutie!

DIY veľkonočné kraslice: Nápady, ktoré stoja za povšimnutie!

  • Zdieľaj:
 • 0

Možno tento rok nebudú sviatky jari také ako po minulé roky. Možno sa tento rok nebudeme musieť doma zamykať pred kúpačmi, ktorí prišli minimálne s jedným vedrom vody a rôznymi voňavkami, ktoré vždy skončili na našich vlasoch. Možno to tento rok nebude o všetkých tých tradíciách, ktoré robia z Veľkej noci také krásne obdobie. Z dôvodu karantény a nového koronavírusu, z dôvodu nariadeného núdzového stavu, nebudú tieto sviatky o rodine a rodinných posedeniach. Nič to však nemení na tom, že si vašu domácnosť môžete vyzdobiť všetkými tými veľkonočnými dekoráciami, ktoré sa k tomuto obdobiu hodia.

Jedným zo symbolom Veľkej noci sú veľkonočné vajíčka (alebo teda kraslice), ktoré si s obľubou každý rok pripravujeme. Stačí len vyfúknuť klasické slepačie vajíčko a namaľovať ho podľa vlastných predstáv. A ak ste náhodou doma so svojimi deťmi a chcete ich nejako zabaviť, tak tvorba veľkonočných vajíčok je na to ideálna.

Inšpirácia na veľkonočné vajíčka

Aj tentokrát sme lovili na sociálnej sieti Pinterest a našli sme množstvo krásnych inšpirácii na veľkonočné vajíčka, ktoré si môžete vyrobiť aj vy doma. V prvom rade môžete pri tvorbe vsadiť na farby. Stačí vziať vodové alebo skôr temperové farby, štetce a začať tvoriť. Poprípade môžete využiť aj staré laky na nechty, ktoré sú už dávno odpísané.

Ako ďalšie môžete využiť rôzne šnúrky a lepidlo. Šnúrky stačí na vajíčko prilepiť, podľa aktuálnej nálady. Vytvoríte si tak vlastné abstraktné umenie, ktoré by vám možno závidel aj Picasso. Podobne to je aj s farebným papierom alebo novinami. Aj tie môžete postupne lepiť na vajíčka. Využiť tiež môžete aj kúsky látky, ktoré sa na vajíčku určite nestratia. Dokonca si môžete vymyslieť vlastný motív alebo vzor a vytvoriť tak zopár vajíčok pre náhodných kúpačov.

Čo je rozhodne zaujímavé, tak také obyčajné vajíčko môžete premeniť na zajačika, kuriatko alebo iné zvieratko, ktoré vám napadne. Fantázii sa medze nekladú, no ak vám fantázia nepracuje na plné obrátky, tak sa inšpirujte nasledujúcou galériou.

Pozri aj: Recept na pečený cesnak: Táto pochúťka pomôže i tvojmu zdraviu!

- Inšpirácia na DIY veľkonočné vajíčka
1 z 24

  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Domáca maska na suché vlasy: Dopraj im po lete regeneráciu
Vyrob si sama

Domáca maska na suché vlasy: Dopraj im po lete regeneráciu

 • 5
 • 05.09.2021
Výber opaľovacích prípravkov: Ako postupovať a na čo sa zamerať?
Pleť

Výber opaľovacích prípravkov: Ako postupovať a na čo sa zamerať?

 • 7
 • 26.05.2021
Oplatí sa ju vyskúšať! TOTO dokáže čokoládová maska s pleťou!
Vyrob si sama

Oplatí sa ju vyskúšať! TOTO dokáže čokoládová maska s pleťou!

 • 6
 • 18.07.2021
TOPlist