Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie!

Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie!
  • 03.04.2017
  • Ján Hamrák

Dovolenka v Bojniciach môže byť naozaj veľmi zaujímavá. Veď aj u nás doma na Slovensku si môžete voľno poriadne užiť. Mesto Bojnice sa nachádza v Trenčianskom kraji v okrese Prievidza a má iba niečo okolo 5000 obyvateľov. Mesto sa nachádza v Trenčianskom kraji v okrese Prievidza a má iba niečo okolo 5000 obyvateľov. Aj keď sú Bojnice iba mestečko, aj tak majú viac turistických lákadiel ako ktorékoľvek iné mesto, či miesto o nás. A všetky čakajú len na to, že ich objavíte.

Asi najznámejším z nich je Bojnický zámok. Je dominantnou mesta a jednoznačne patrí medzi najkrajšie na Slovensku. Jeho história siaha až do 12. storočia, a do jeho terajšej romantickej podoby bol zámok prestavaný v rokoch 1889 až 1910.

Odporúčame prečítať: Nový Zéland - úžasná krajina na druhom konci sveta

Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie

Zdroj: Shutterstock®

Zaslúžil sa o to gróf Ján František Pálfy, posledný majiteľ hradu zo slávneho šľachtického rodu. Zámok má prekrásne exteriéry a skutočne bohatú historicko – umeleckú zbierku, ktorú si môžete prezrieť v rámci jeho prehliadky. Bojnický zámok je známy aj mnohými kultúrnymi podujatiami, z ktorých je asi najznámejší Medzinárodný festival duchov a strašidiel. Zámok v súčasnosti patrí pod Slovenské národné múzeum, a už od roku 1970 je národnou kultúrnou pamiatkou. Pod hradom sa nachádza jaskyňa, ktorú si tiež môžete prezrieť.

Odporúčame prečítať: Safari - zažiť sa dá na vlastnej koži aj u našich susedov v Čechách

Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie

Zdroj: Shutterstock®

Rovnako slávne ako zámok sú aj Bojnické kúpele. Sú známe už od stredoveku, a dnes poskytujú výborné podmienky na liečbu pohybových a nervových ochorení. Bojnice získali štatút kúpeľného mesta už v roku 1959, a odvtedy sa v tunajších kúpeľoch liečili tisíce ľudí. Okrem toho sú kúpele preslávené aj svojím prekrásnym areálom.

Odporúčame prečítať: 3 nádherné pamiatky, ktoré vám vyrazia dych

Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie

Zdroj: Shutterstock®

V mestečku nájdete aj ďalšie veľmi zaujímavé atrakcie pre turistov. Slávna a veľmi pekná je napríklad bojnická ZOO. Je to najstaršia a zároveň najpopulárnejšia zoologická záhrada na Slovensku. Jej návštevu ocenia najmä deti, no aj dospelí sa budú mať na čo pozerať. ZOO bola otvorená už v roku 1955,  a v súčasnosti sa rozkladá na ploche 42  hektárov. Môžete v nej vidieť takmer 400 druhov zvierat, vrátane slonov, medveďov, či tajomného Takina zlatého z Himalájí. Navštíviť môžete tiež Múzeum praveku, alebo slávnu Lipu kráľa Mateja Korvína.

Odporúčame prečítať: Tieto hrady a zámky by ste mali aspoň raz vidieť – II. časť

Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie

Zdroj: Shutterstock®

Okrem mnohých zaujímavých atrakcií vám Bojnice ponúkajú ubytovanie v mnohých hoteloch a penziónoch, a tiež množstvo možností najesť sa miestnych reštauráciách. A to všetko nájdete priamo u nás na Slovensku, iba pár hodín cesty od domova.

Odporúčame prečítať: Prečo sa na dovolenku vybrať práve na čarovný ostrov Maurícius

Dovolenka v Bojniciach? A prečo nie

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Libuše Šumná 03.04.17 14:34

karma
113.00

Bojnice i okolí jsou moc pěkné, byli jsme tam na dovolené a bylo to fajn, zámek krásný a lidi moc příjemní

  • 2
Odpovedať

Soňa Kelemenová 07.04.17 08:46

SK
karma
86.00

keď som bola dieťa tak sme často chodievali do Bojníc.... veru, už dávno som tam nebola.... Bojnice sú krásne, aj zámok a samozrejme stará známa ZOO

  • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 08.04.17 16:38

KK
karma
105.00

v Bojniciach sme boli na dovolenke , ale už dosť dávno, musíme si to zopakovať, je tam nádherne

  • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 26.05.20 07:32

KS
karma
133.00

V Bojniciach som bola raz a sú krásne, oplatí sa navštíviť :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní