Hudba dokáže zázraky: Zisti, aké sú účinky hudby!

Hudba dokáže zázraky: Zisti, aké sú účinky hudby!

Hudba je takmer všade. Ľudia už nedokážu zotrvať v tichu. Cestujete – hrá rádio. Ste v kaviarni – hrá rádio. Nakupujete – hrá rádio. Prechádzate sa mestom – z podnikov počujete hudbu. Na hudbu sme si zvykli, lebo na dobre sa rýchlo zvyká. Hudba je totiž skvelým spoločníkom. Dokáže povzbudiť, zlepšiť emócie, náladu a dodať potrebnú energiu.

 toto sú ideálne, dôvody prečo cvičiť pri správnej hudbe, ktorá dokáže dodať správny rytmus, podporuje, motivuje a upravuje srdcový tep. Hudba dokáže zázraky – dokáže vytiahnuť z tela aj tú poslednú štipku energie o ktorej ani netušíte.

Pozri aj: Všetko o tahini: Toto potrebuješ vedieť skôr, než ju ochutnáš!

prečo počúvať hudbu

Zdroj: Shutterstock®

Prečo počúvať hudbu?

Hudba je skvelým spoločníkom, ak cvičíte samé a nemusíte počas cvičenia s nikým komunikovať (napr. trénerom, kamarátkou, atď.). Fitness centrá majú nevýhodu v tom, že nemusia vždy hrať vaše obľúbené skladby. No nič vám nebráni počúvať hudbu z prehrávača prostredníctvom slúchadiel. Zvolíte si obľúbený žáner, ktorý vás dokáže udržať v koncentrácii a v správnom rytme. Hudba z prehrávača nikoho neruší a vám zvýši výkon. Nezabúdajte však na primeranú hlasitosť! Nadmerná hlasitosť môže mať negatívne účinky na kardiovaskulárny systém a zvýšený krvný tlak.

Asi sa zhodneme na tom, že najvhodnejšou hudbou je rytmická a dynamická hudba a nie slaďák. Pomalá hudba sa hodí na dýchacie cvičenia, kalanetiku a relaxačné cvičenia. Hudba pri cvičení by sa mala podobať sinusoide. Na rozcvičku je vhodná pomalá hudba vhodná na naťahovanie svalov. K výkonom nás nabudí rytmická hudba. Koniec tréningu patrí uvoľneniu svalstva a dýchaniu, preto je najvhodnejšia relaxačná (pomalá) hudba. Určite si vyberte obľúbené piesne od rôznych interpretov. Najvhodnejšími sú popové divy ako Madonna, Rihanna či Lady Gaga. Ich skladby sú plné energie, dynamiky a vytvárajú pozitívne emócie.
   
Zaručujem vám, že hudba pri cvičení bude mať blahodarné účinky pre vašu postavu. Neveríte? Vyskúšajte!

Odporúčame: Spoznaj tieto signály tela! Na aké zdravotné problémy nás upozorňujú?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Blažena Sádovská 18.08.13 13:40

BS
karma
100.00

Hudba je super, dokáže toho naozaj veľa, pri nej sa odreagujem...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní