Je milionárkou, no jedáva mačacie konzervy! Je Aimee Elizabeth lakomá alebo skôr skromná?!

Je milionárkou, no jedáva mačacie konzervy! Je Aimee Elizabeth lakomá alebo skôr skromná?!

  • Zdieľaj:
 • 4

Existujú len dva typy ľudí – tí, ktorí sú bohatí a tí, ktorí žijú skromne a nemôžu si nejako vyskakovať. Ale predsa len aj milionárov môžeme rozdeliť do ďalších kategórii. Niektorí milionári si užívajú život a svoje zarobené peniaze míňajú jedná radosť, no na druhej strane sú aj takí milionári, ktorí sa dokážu v živote uskromniť. Je to však prípad aj Aimee Elizabeth z Las Vegas, ktorej na bankovom účte svieti naozaj pekná suma? Konkrétne viac ako 5 miliónov dolárov? O tejto milionárke sa na zahraničných weboch dozviete naozaj kadečo a dokonca o nej vyšla aj reportáž na kanály TLC, kde ju označili za extrémne lacnú milionárku.

5,3 miliónov dolárov na bankovom účte už je suma, s ktorou by sa dala naplánovať celá budúcnosť. Aimee by sme však mohli označiť aj za extrémnu žgrlošku, ktorá napriek tomu, že je „za vodou,“ odmieta prekročiť svoje mesačné vreckové. Sama si totižto stanovila, že za mesiac nesmie minúť viac ako 1 000 dolárov. Zahrnula do toho náklady na bývanie, stravu, dochádzanie do práce a pod.

 Odporúčame: Ako neplytvať jedlom? Tu je 9 spôsobov, ktoré šetria i financie!

Sympatická päťdesiatnička s extrémne šporiacimi návykmi

Núdzou o peniaze netrpí ani omylom, no aj napriek tomu žije skromne. Odmieta míňať peniaze tam, kde to nie je potrebné. Dokonca je ochotná jesť konzervy pre mačky len preto, aby ušetrila. Totižto klasický tuniak v konzerve pre ľudí je o 30 centov drahší, než konzerva pre mačky. A to je len jeden spôsob, ako Aimee šetrí peniaze.

Aby zbytočne nepreplácala na energiách, ohrievač vody necháva stále vypnutý. Zapína ho len na 22 minút denne – tento čas je postačujúci na to, aby sa jej zohriala voda a ona si mohla dať sprchu. Vodu šetrí aj pri umývaní riadu. Pri varení zväčša používa na krájanie všetkého len jeden nôž, aby aj takýmto spôsobom ušetrila na vode. Nehovoriac o hubke na riad, ktorú používa dovtedy, kým sa jej sama nerozpadne v rukách.

Šetrí všade, kde sa len dá

Táto kontroverzná milionárka našla viacero spôsobov, ako zbytočne nemíňať peniaze. S manželom bývala v honosnom dome, ktorý mu po rozvode ponechala. Sama sa presťahovala do skromnejšieho príbytku, avšak na oplátku jej ex-manžel chodí dom upratovať. Takto šikovne dokáže ušetriť 400 dolárov mesačne.

Musíme uznať, že je skutočne zaujímavé sledovať reportáže o ľuďoch, ktorí sa snažia šetriť akýmkoľvek, aj divným spôsobom. Otázkou však ostáva, komu tie peniaze Aimee odkladá.

- Anketa

ČO HOVORÍTE NA TAKÉTO ŠETRENIE – ZDÁ SA VÁM TO AŽ PREHNANÉ?

Odpovedalo 60 ľudí  

ÁNO, je to veľmi prehnané
72%
NIE, ak jej to takto vyhovuje
28%

  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Mária Slováková 03.02.21 10:43

MS
karma
112.00

Myslím, že patrím k ľudom, ktorí nie sú rozhadzovační ale spôsob života tejto dámy už podľa mňa nie je šetrenie ale obcesia.

 • 1
Odpovedať

Alena Kmecová 03.02.21 18:04

AK
karma
-1.00

Videla som ju v Extrémni žgrloši na jojke. Ona to fakt vôbec nepotrebovala. Boli tam napríklad ľudia, ktorí chodili naberať vodu na verejné WC a splachovali nou doma, sušili sáčky z čaju lebo ich použili ešte raz, hľadali vyhodené veci pri kontajneroch... Aj ja som sa naučila viac šetriť ale toto bolo cez.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 04.02.21 08:12

JK
karma
100.00

Ja teda šetrím ale toto je uz extrém

 • 1
Odpovedať

Juraj Podmanický 04.02.21 19:05

JP
karma
109.00

Nie som milionár a zo sumy, ktorú si ona určila za maximálny mesačný limit žijem prakticky dva mesiace, pritom nie som odkázaný na taký hlboký poklesok, aby som jedol stravu pre mačky. Neverím, že by sa v Las Vegas nenašiel odborník, ktorý by ju z toho stavu dostal. Alebo, že by bola fakt Amerika našim vzorom a všetci s predponou psycho, ako u nás, sedeli vo vláde a „bežný milionár“, pokiaľ nemá väzenskú stravu, musí sa napchávať mačacími konzervami?

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Charitatívny projekt Ružová mení životy (Pink Changing Lives)
Líčenie

Charitatívny projekt Ružová mení životy (Pink Changing Lives)

 • 0
 • 21.06.2022
Perlový prášok v kozmetike – aké má účinky? Vraj naň nedala dopustiť ani Kleopatra!
Pleť

Perlový prášok v kozmetike – aké má účinky? Vraj naň nedala dopustiť ani Kleopatra!

 • 0
 • 31.05.2022
Čo je hyaluronát sodný a ako pôsobí na pokožku? Prekoná aj kyselinu hyalurónovú?
Pleť

Čo je hyaluronát sodný a ako pôsobí na pokožku? Prekoná aj kyselinu hyalurónovú?

 • 5
 • 06.07.2022
TOPlist