Kam na rodinnú lyžovačku? Lyžuj s rodinou blízko Bratislavy!

Kam na rodinnú lyžovačku? Lyžuj s rodinou blízko Bratislavy!

Ak chcete zažiť ideálnu rodinnú lyžovačku, vyberte sa do blízkych lyžiarskych stredísk Hochkar alebo Lackenhof am Ötscher v Dolnom Rakúsku či Hinterstoder & Wurzeralm v regióne Pyhrn-Priel v Hornom Rakúsku. Každé z týchto stredísk má pripravené ponuky špeciálne šité na mieru rodinám s deťmi.

Deti do 10 rokov (ročník 2009) v sprievode jedného z rodičov s platným lyžiarskym lístkom tak majú lyžiarsky lístok, kartu Snehuliak - Schneemankarte, iba za 3 eurá na deň (potrebný je dôkaz o rodinnej príslušnosti). Turistické ubytovacie zariadenia tu majú v ponuke atraktívne paušálne balíky počas víkendov, troch alebo štyroch dní alebo celého týždňa mimo hlavnej sezóny za senzačné rodinné ceny.

O lyžiarskom stredisku Hochkar

Toto najvyššie položené lyžiarske stredisko Dolného Rakúska je známe svojou legendárnou zárukou dobrých snehových podmienok. Vo vzdialenosti len 240 km od Bratislavy sa Hochkar prezentuje svojimi ôsmimi modernými vlekmi a lanovkami, 19 km zjazdoviek, zážitkovou zjazdovkou Snowtrail Route99 a nádhernou krajinou s panorámou, ktorá je pre Dolné Rakúsko naozaj jedinečná! Hochkar je centrom nadšencov zimných športov a pre freeriderov sa tu nachádza jediná Freeride Arena v Dolnom Rakúsku. A po „vykonanej práci“ pozývajú mnohé chaty na výdatné občerstvenie. www.hochkar.at

TIP na podujatia: Počas jarnej lyžiarskej sezóny pozýva Hochkar na dve exkluzívne podujatia.

  • 9. marca sa môžete tešiť na podujatie Genuss Wedeln, Víno.Pôžitok.Lyže., počas ktorého si zapnete lyže a na mnohých chatách v regióne budete ochutnávať fajnové vína.
  • 30. marca sa bude konať 3. Hochkar Dirndlskitag, teda deň v krojoch podľa motta „šup do kroja a hor sa na kopec“.

Zaujme ťa: Najlepšie byliny na tráviace ťažkosti! Ktorá najbližšie pomôže tebe?

lyžovačka v Rakúsku

Zdroj: Shutterstock®

Foto: © Ludwig Fahrnberger

O lyžiarskom stredisku Lackenhof am Ötscher

Lackenhof am Ötscher, vzdialený od Bratislavy len 220 km, je stredisko so širokým spektrom ponúk pre celú rodinu. Pre najmenších tu je Sunny Kids Park s pásovým vlekom, pre väčších je k dispozícii 6 lanoviek a 19 kilometrov perfektne upravených zjazdoviek. Od úplných začiatočníkov až po profíkov si tu garantovane nájde každý svoju obľúbenú trať. V originálnych chatách na svahoch budú hostia rozmaznávaní typickými regionálnymi lahôdkami a môžu tam svoj krásny zimný deň nechať doznieť v útulnom prostredí. www.oetscher.at

TIP na podujatie: 2. februára si užijete na podujatí Fire&Ice dychvyrážajúcu ohňovú show a ohňostroj.

lyžiarske stredisko Lackenhof am Ötscher

Zdroj: Shutterstock®

Foto: © Martin Fueloep

O lyžiarskych strediskách Hinterstoder und Wurzeralm

Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm leží pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge resp. vrchu Warscheneck a je dobre dostupný autom po diaľnici Pyhrn alebo verejnými dopravnými prostriedkami.

V stredisku Hinterstoder nájdete jedinú hornorakúsku lyžiarsku oblasť, ktorá hostila svetový pohár. Siaha do výšky 2000 m n. m. a tak zimným športovcom ponúka zvlášť vysokú záruku dobrých snehových podmienok na svahoch s celkovou dĺžkou až 40 km. Na svoje si tu prídu milovníci zimných športov hľadajúci výzvy, napr. na pretekárskej trati Hannesa Trinkla, i rodiny, ktoré túžia po zábave a rozmanitosti na mnohých „modrých a červených“ trasách. Na zážitkových zjazdovkách sa nedá nudiť. V chatách sú pripravené domáce pochúťky a na slnečných terasách sa dá obdivovať nádherná alpská panoráma.

Odporúčame: Čo s nami robí nakladaná zelenina? O jej benefitoch si netušila

Lyžiarsky región Hinterstoder-Wurzeralm

Zdroj: Shutterstock®

Foto: © Oberösterreich TourismusGmbH, Stefan Mayerhofer

Novinky z Hinterstodera

Hinterstoder je obľúbené a známe rodinné lyžiarske stredisko. Je to miesto, kde sa malí i veľkí cítia dobre a je o nich dobre postarané. A ponuka bude túto sezónu ešte lepšia – areál detského Sunny Kids parku bude rozšírený a budú vybudované dva nové podporné pásy a priestor lyžiarskej školy je tiež rozšírený o nový vstup a toalety. 

-ALPRIMA Aparthotel Hinterstoder – od zimnej sezóny 2019/20

Pred dychvyrážajúcou kulisou pohoria Totes Gebirge vyrastie apartmánový hotel prvej triedy. Jediné ubytovacie zariadenie tohto druhu v Hornom Rakúsku ponúkne svojim hosťom 330 postelí. Ideálne pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo výhodné ubytovanie počas dovolenky. Komfortné zariadenie s vlastnou kuchyňou a concierge službami ponúknu hosťom všetko čo budú potrebovať – donášku občerstvenia, rezerváciu v reštauráciách, organizovanie outdoorových dobrodružstiev atď. Vďaka centrálnej polohe bude ideálnym východiskovým miestom pre lyžiarske dobrodružstvá v stredisku Hinterstoder či Wurzeralm.

Stredisko Wurzeralm je rajom pre rodiny s deťmi a ponúka pohodovú radosť z lyžovačky na 22 kilometroch zjazdoviek s nádhernou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka Európy vyvezie hostí k vrcholnej stanici Wurzeralm za rekordný čas. Tam na nich čaká Sunny Kids Park pre deti, nádherné zjazdovky a tradičné chaty. Počas rodinných nedieľ tu zažije celá rodina zábavu a dobrodružstvo. www.hiwu.at

lyžiarske stredisko Hinterstoder

Zdroj: Shutterstock®

Foto: © HIWU, Hinterramskogler

Podujatia

02.02.2018 Závod v lyžovaní Intersport Kids Cup a večer závod „Arena Night Race“ v stredisku Wurzeralm
26.01.2019 Detský deň Rakúskeho lyžiarskeho zväzu - ÖSV Kinderschneetag Wurzeralm
02.03.2019

Slávnosť snehu rádia Radio OÖ Schneefest v Hinterstoderi

 

Do skupiny Vereinigten Bergbahnen patria aj ďalšie strediská: Hochficht, Kasberg, Hochkössen, Heiligenblut am Großglockner, Schnalstaler Gletscher). Viac info nájdete na www.skisport.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Soňa Krátka 07.01.19 18:02

SK
karma
114.00

...naše deti sa vrátili s vnúčatkami z Ľubietovej, veľmi sa im páčilo a malá vnučka sa tam naučila aj lyžovať, mala vraj síce riadnu svalovicu, ale aj tak bola nadšená...

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní