Najškaredšie vianočné stromčeky vôbec: To si aj niekto kúpil?

Najškaredšie vianočné stromčeky vôbec: To si aj niekto kúpil?

Celé to bláznovstvo, ktoré trvalo posledný mesiac, sa skončilo. Kvôli jednému dňu v roku sme sa všetci náhlili, zháňali darčeky na poslednú chvíľu alebo s dostatočným predstihom a zrazu je to všetko preč. Dúfame, že ste si Štedrý deň užili a strávili ste ho s vašimi najbližšími. Že ste si pochutnali na skvelej vianočnej večeri, rozdali si vianočné darčeky a užívali si vianočný čas sledovaním vianočných rozprávok. Vtipné, koľkokrát sa dá slovíčko „vianočný“ použiť v jednej vete. Ale ak aj vy milujete Vianoce rovnako ako my, tak je u vás doma všetko vianočné. Odhliadnuc od vianočnej výzdoby sa pozastavíme pri vianočných stromčekoch.

Viete, odkiaľ pochádza symbolika vianočných stromčekov? Vianočné stromčeky sú späté s Vianocami a sú jedným z tých symbolov, ktorých história sa začala písať v Nemecku okolo roku 1570. Pôvodne boli stromčeky alebo väčšie vetvičky zdobené ovocím, orieškami, sladkosťami alebo tým, čo si ľudia vypestovali. Až neskôr, okolo 17. storočia, začali stromčeky prenikať do domácností po celom svete. Prečo sa však ihličnatý stromček stal symbolom Vianoc, nie je úplne presne známe. Jedno je však isté, že je to neoddeliteľná súčasť Vianoc.

Povery však hovoria, že zeleň predstavovala alebo predstavuje zrod nového života. Stromom kedysi dokonca preukazovali veľkú úctu, pretože sa im pripisovala schopnosť zaháňať zlých duchov a bosorky.

Najškaredšie vianočné stromčeky

Vianočné stromčeky kedysi neboli tak bohato vyzdobené ako dnes. V súčasnosti sa dokonca mestá predbiehajú v tom, ktoré bude mať krajší vianočný stromček. Ba vianočné stromčeky podliehajú trendom, ktorým je niekedy ťažké odolať. Aj čo sa týka vianočných stromčekov, tak si medzi nimi môžeme vyberať. V niektorých domácnostiach sa recykluje umelý vianočný stromček, ktorý stačí len oprášiť a ozdobiť, v iných nedajú dopustiť na živý vianočný stromček s rozvoniavajúcim ihličím.

Pri živých stromčekoch väčšina z nás vyberá tie najkrajšie. Musí byť pomerne hustý, vysoký – no proste dokonalý. No nie všetky stromčeky sú krásne. A niektorým ani ozdoby nepomôžu! Síce sme písali, že ide o najškaredšie vianočné stromčeky, ale niektorí ľudia v nich videli potenciál, a preto ich nenechali napospas osudu. Aj keď nie sú najkrajšie, niektorí by boli radi aj za takýto vianočný stromček. Čo myslíte – sú to škaredé stromčeky alebo v nich vidíte krásu?

Odporúčame: Najšialenejší vianočný účes: Toto si asi ani na párty nespravíš!

1 z 16

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 25.12.19 07:23

ĽŠ
karma
100.00

Žiaľ, niektorí by boli radi aj za takýto vianočný stromček...!

  • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 25.12.19 11:40

DB
karma
117.00

no nie sú nádherné, ale myslím si, že dôležitejší sú ľudia okolo stromčeka, s ktorými strávime Vianoce, ako samotný stromček

  • 1
Odpovedať

Matej Varga 25.12.19 15:30

MV
karma
108.00

Každý stromček má svoje čaro. :)

  • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 25.12.19 17:26

MM
karma
100.00

trochu kreativity, zapojiť fantáziu a aj z týchto stromčekov mohli byť dizajnérske kúsky

  • 2
Odpovedať

Soňa Krátka 26.12.19 01:36

SK
karma
113.00

hm....

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 26.12.19 09:57

AS
karma
108.00

neide o to aký je stromček, ale kto je okolo stromčeka

  • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 30.12.19 16:04

karma
108.00

To je milé,mne sa páčia...

  • 0
Odpovedať

Anna Bútorová 30.12.19 19:15

AB
karma
76.00

Stromček je symbol Vianoc a podľa mňa žiadny nie je škaredý...

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní