Najzvláštnejšie zamestnania: Povedala by si áno takejto ponuke?

Najzvláštnejšie zamestnania: Povedala by si áno takejto ponuke?
 • 06.09.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 5

Niekedy je naozaj ťažké nájsť si prácu. Najmä, ak človek nemá čo ponúknuť. A niekto môže byť aj šikovný, vzdelaný a ochotný pracovať i nadčasy, ale aktuálna situácia spôsobená krízou (pandémiou) mu nedovoľuje zamestnať sa. Mnohokrát sa nám zdá, že v dnešnej dobe sa ľudia dajú nahovoriť na hocičo a sú schopní si nechať zaplatiť za čokoľvek – od venčenia psa, spoločníčku až po skladanie nábytku či vynášanie smetí. Ale naozaj za čokoľvek...

Na celom svete existuje množstvo skutočne zvláštnych zamestnaní, ktoré nezahŕňajú kancelársky stôl a nie sú ani náhodou nudné. Niektoré povolania sú o niečo špinavejšie a zvláštnejšie ako iné, či už ide o profesionálneho maznáčika, strážcu labutí, pracovníka, ktorý čistí uši alebo dokonca o pštrosiu opatrovateľku. Nemusia zarobiť veľa peňazí, ale ľudia, ktorí zastávajú tieto pracovné pozície, majú pravdepodobne najzaujímavejšie náplne práce sprevádzané bláznivými príbehmi.

Poďte sa s nami pozrieť na tie najzvláštnejšie, najdivnejšie, možno najhlúpejšie zamestnania o akých ste kedy počuli. A zasmejte sa. Alebo sa inšpirujete? To už necháme na vás.

Pozri aj: TOP ovocie a zelenina na gril: Ktoré druhy si ugrilovať už toto leto?

Zvieratá

Zdroj: pinterest.com

V hlavnej úlohe zvieratá

Máte strach z hadov? Tak túto prácu by ste určite vykonávať nemohli. Jedná sa o pozíciu človeka, ktorý získava jed z hadov. Údajne nejde o veľmi zložitú prácu – vtip, však? Väčšina zo zamestnancov má i doktorát v tomto odbore. Hadí jed je vysoko účinným zdrojom, ktorý sa používa na výrobu mnohých farmaceutických liekov. Vyhľadávanými druhmi hadov sú štrkáče, zmije, morské hady. Bŕŕŕ!

Premýšľali ste niekedy nad tým, ako chutí jedlo vášho maznáčika? Alebo ste ho dokonca i vyskúšali? Ak áno, možno vás táto pracovná pozícia nadchne a budete sa chcieť i vy stať testeristom zvieracieho krmiva! Od degustátorov sa požaduje, aby vedeli vypočítať kvalitu a výživovú hodnotu potravín. Veľa z nich má doktorát, pretože sa od nich očakáva schopnosť podávať správy, analyzovať, navrhovať nápady pre rôzne výrobky pre domáce zvieratá. 

Rozlišovateľ pohlavia kureniec. Áno, aj takáto profesia existuje a je to veľmi vážená pozícia. Ak premýšľate, kam poslať vaše dieťa ďalej do školy, tak už nemusíte. Táto práca si nevyžaduje žiadne vzdelanie, všetko sa učí na mieste. Rozlišovateľ pohlavia kureniec je dôležitou devízou pre poľnohospodársky svet, pretože je súčasťou procesu oddeľovania samcov od samíc a na základe správneho rozlíšenia sa odosiela kuracie mäso a vajcia do obchodov s potravinami po celom svete. Je mimoriadne dôležité zistiť pohlavie kurčaťa v mladom veku vzhľadom na to, že samice znášajú vajcia a samce sa používajú na mäso.

Neprehliadni: Nevieš, čo s úrodou sviežich ríbezlí? Skús domáci ríbezľový sirup!

Povolania

Zdroj: pinterest.com

Ťažký deň v práci

Kúpili ste si niekedy dezodorant, ktorého vôňa vám absolútne nesadla? Alebo naopak, do jeho vône ste sa úplne zamilovali? Za všetkým stoja testeristi pachov a vôni. Pracujú v mnohých rôznych priemyselných odvetviach, od parfumov až po dezodoranty, kde ich úlohou je voňať, analyzovať zápach vzoriek podpazuší, na ktoré boli aplikované rôzne dezodoranty. A existujú dokonca i testeristi ústnych vôd. To je asi príjemnejšie. Ak testerista pachov znie ako povolanie, ktoré by sa vám mohlo páčiť v porovnaní s dvanástkami vo fabrike, základnou požiadavkou je titul v odbore chémia. A koľko zarábajú? Zvyčajne zarobia okolo 35 000 dolárov ročne.

Cestovali ste niekedy v Japonsku metrom? Ak áno, je pravdepodobné, že ste videli Oshiya. Definícia Oshiya je nasledovná: osoba, ktorá tlačí ľudí do vlaku alebo metra. Znie to trochu zvláštne, ale je to tak. Túto pozíciu zvyčajne vykonávajú študenti, ktorí hľadajú nejakú možnosť privyrobenia si počas ranných hodín a najväčšej špičky. A áno, skutočne sa snažia natlačiť čo najviac ľudí do vlakov, aby sa ubezpečili, že maximálna kapacita metra je splnená. Do nohy. Podobne to funguje aj v Číne. V madridskom metre, v New York City Subway a na staniciach Frankfurt am Main a S-Bahn používajú pracovníkov na regulovanie a kontrolovanie davu so snahou vyhnúť sa akémukoľvek fyzickému kontaktu.

Profesia

Zdroj: pinterest.com

Bez práce nie sú koláče

Profesionálne „plačky" sú už roky veľmi populárnym zamestnaním vo východných a stredomorských kultúrach. Ich náplňou práce je ísť na pohreby a smútiť. Presnejšie plakať, hlasno, ešte hlasnejšie, postávať okolo rakvy a občas dokonca predniesť smútočnú reč. V Spojenom kráľovstve existuje obchod s názvom Rent-a Mourner (Prenájom plačiek) a ponúka túto službu na pohreby s očakávanou nízkou účasťou. 

Odvetvie výroby žuvačiek je obrovskou a prosperujúcou oblasťou priemyslu, takže je úplne samozrejmé a dôležité mať bezchybný produkt. A tu prichádza na scénu gumológ. Títo profesionáli sú zodpovední za nafukovanie a odmeriavanie žuvačkových bublín, žuvanie žuvačky, aby otestovali príchuť skôr, ako sa produkt dostane na trh. Zaujímavé a chutné povolanie. 

Bankový lupič a profesionálny spáč

Túžite vykradnúť banku bez toho, aby vás posadili na niekoľko rokov za mreže? Staňte sa legálnym bankovým lupičom! Účelom tohto zamestnania je otestovať úroveň existujúcich bezpečnostných bankových systémov a navrhovať zlepšenia. Nemáme na mysli len hrubé vniknutie do budovy banky. Jedná sa o počítačové hekerstvo, krádež identity, telefonovanie v mene zákazníka, a dokonca vydávanie sa za policajného dôstojníka, aby sa pokúsil do trezorov umiestniť monitorovacie zariadenie.

Spáči, pozor! Teraz niečo pre vás. Vyspite sa do sýtosti a ešte si za to aj nechajte zaplatiť. Povolanie profesionálneho spáča poskytuje lekárom výskum potrebný na štúdium spánku. Jediným mínusom tejto profesie sú pravdepodobne všetky stroje, na ktoré ste napojení, kým spíte. Lenže lekári musia monitorovať váš srdcový rytmus a činnosť mozgu.

Tak čo? Našli ste sa v niektorom z týchto zamestnaní?

Neprehliadni: Letné účesy z krátkych vlasov: Aj z nich sa dá vykúzliť skvelý účes!


  • Zdieľaj:
 • 5
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 06.09.20 07:14

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj zvláštne a niektoré i zaujímavé zároveň.

 • 1
Odpovedať

Daniela Bieliková 07.09.20 12:07

DB
karma
113.00

Veľmi zaujímavé povolania...

 • 1
Odpovedať

Jana Čipková 07.09.20 21:05

karma
100.00

Jedine by mi vyhovovalo povolanie spáča.

 • 2
Odpovedať

Mária Slováková 08.09.20 01:36

MS
karma
112.00

Zaujala ma tá osoba, čo tlačí ľudí do vlaku alebo do metra.

 • 1
Odpovedať

Kristína Sekeráková 20.09.20 03:35

KS
karma
133.00

Vyskúšala by som si testovanie žuvačiek, tie mám rada :-D

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Damiána – najlepšia prírodná podpora libida a duševnej pohody?!
Zdravie

Damiána – najlepšia prírodná podpora libida a duševnej pohody?!

 • 0
 • 30.12.2022
VIDEO: Nadelili sme si darček k 10. výročiu – takto prebiehala prerábka nášho ateliéru
Voľný čas

VIDEO: Nadelili sme si darček k 10. výročiu – takto prebiehala prerábka nášho ateliéru

 • 0
 • 20.11.2022
Najznámejšie celebritné dvojičky: Poznáš ich všetky?
Voľný čas

Najznámejšie celebritné dvojičky: Poznáš ich všetky?

 • 2
 • 29.10.2022