Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?

Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?

Celá koncepcia slnenia sa a kúpania na nudistickej pláži sa môže zdať celkom zábavná, hlavne v detskom veku. Avšak v dospelosti je potrebné odhodiť ostych a ísť takpovediac s kožou na trh, čo už akosi zábavné nie je. Teda v prípade, že vám to je neprirodzené.

Ak patríte k tým, čo dokážu odhodiť akékoľvek predsudky a radi by ste zavítali na takúto pláž plnú nudistov, nemusíte vôbec cestovať do zahraničia. Aj na našom malom Slovensku máme totiž nudapláže, ktoré sú prístupné verejnosti. No nezabúdajte na to, že aj na takejto pláži platia isté pravidlá – žiadne okukovanie ostatných nudistov (ak, tak nenápadne), nezabúdajte na opaľovacie prípravky, nepodceňujete silu repelentu, doneste si uterák, „svojky“ sú povolené – no pozor na to, koho fotíte. 

Odporúčame: Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

Nudapláž Rusovce

Zdroj: Shutterstock®

Nudapláž Rusovce

Ide o najobľúbenejšiu a najväčšiu naturistickú lokalitu v okolí Bratislavy. Nachádza sa v pokojnom prostredí a je známa svojou intimitou. Máte tam svoje súkromie, preto môžete vystavovať na obdiv svoje ťažko vypracované krivky z posilňovne. Voda je tu síce studenšia, no na druhej strane veľmi čistá. Ak by ste ju chceli navštíviť, tak sa nachádza medzi miestnou časťou Rusovce a Dunajom. 

Pozri aj: Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

Nudapláž Guláška

Zdroj: Shutterstock®

Nudapláž Guláška

Táto nudapláž sa nachádza hneď vedľa Slnečných jazier (Senec). Je veľmi populárna pre nudistov, pretože ide v podstate o štrkovisko, kde je voda náramne čistá. Nie je tam však dostatok zelene, čo môže byť v lete niekedy nevýhodou, pretože sa cez obed nemáte kde veľmi ukryť pred slnkom. 

Pozri aj: Starostlivosť o pleť pod lupou: Účinky kyselín v kozmetike

Nudapláž Šutovo

Zdroj: Shutterstock®

Poklad na Striebornom jazere

Aj takto by sa dala v jednoduchosti opísať nudapláž Šútovo. Obec Šútovo sa nachádza 20 km od mesta Martin. Toto miesto je ako vystrihnuté z filmu Poklad na Striebornom jazere, pretože sa tam nachádza priezračná voda a kamenná pláž. Ide o bývalý lom, ktorý sa stal rajom nielen pre nudistov, ale aj pre milovníkov kúpania v prírodných jazerách. Samozrejme, nudisti majú vyznačenú a vyhradenú časť, kde majú svoje súkromie. 

Pozri aj: Ako acylpyrín využiť v oblasti krásy?

Nudapláž Zlaté piesky

Zdroj: Shutterstock®

Nudapláž Bratislava - Zlaté piesky

Zlaté piesky patria medzi pomerne vychýrené letné miesta, kde sa dá príjemne osviežiť a vykúpať. Okrem toho sú populárne aj pre svojou polohu, pretože nudapláž na Zlatých pieskoch sa nachádza priamo v meste. Táto nudapláž sa nachádza z druhej strany oficiálnej pláže oproti známemu rekreačnému areálu.

Pozri aj: Kina Shen: Modelka alebo porcelánová bábika? Čo myslíte?

Nudapláž Bukovec

Zdroj: Shutterstock®

Kúpanie pre odvážnych na Bukovci

Na východe Slovenska, a teda v okolí metropoly východu (Košice), je situovaná len jedna nudistická pláž, ktorá sa nachádza na Bukovci. Pláž pre vyznávačov naturalizmu je riadne označená, preto nie je problém ju nájsť a rovnako sa jej vyhnúť v prípade, že by ľudia neradi natrafili na nudistov. Táto pláž je úplne komfortná a vyhľadávaná hlavne preto, že je zatrávnená, a teda poskytuje ľuďom istý komfort pri ležaní a slnení sa. Navyše sú tam urobené schodíky priamo do vody. 

Pozri aj: Cestovateľský tip: Najkrajšie miesta sveta hýriace farbami

Zdroj foto: asn.sk

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Katarína Kusá 26.07.17 11:22

KK
karma
90.00

Do Rusoviec chodia už roky stále tí istí ľudia, súkromie tam veľmi nie je lebo tam chodia okolo bicyklisti a voda je teplá.

  • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 26.07.17 20:42

SK
karma
114.00

ak to niekomu vyhovuje, prosím...inak to nie je nič pre mňa

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 28.07.17 10:29

SK
karma
86.00

odvážna som iba v chorvátsku......

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní