Samozber broskýň 2019: V ktorých kútoch Slovenska si nazbieraš sladké broskyne?

Samozber broskýň 2019: V ktorých kútoch Slovenska si nazbieraš sladké broskyne?

Už pravidelne vás informujeme o možnostiach samozberu najrozličnejších ovocných plodov na Slovensku. Kým začiatok leta so sebou prináša napríklad jahody, v týchto týždňoch, keď sú už horúce mesiace v plnom prúde, sa zase horlivo oberajú chutné, šťavnaté, chlpaté a hlavne zdravé broskyne. Kto by im odolal? Ak aj vy patríte medzi milovníkov tohto chutného letného ovocia, máme pre vás zopár tipov na to, v ktorých sadoch si ich môžete nazbierať alebo aspoň zakúpiť za dobrú cenu. Samozber broskýň 2019 je v plnom prúde, takže si ho rozhodne nemôžete nechať ujsť. 

Plantex

Sladučké chlpaté broskyne odrôd Royal Glory, Flamingo a Suncrest si môžete nazbierať v sade vo Veselom neďaleko Piešťan. Plantex ponúka broskyne za 0,79€ za kilogram. Dokonca je možnosť zberu opadaných kúskov za 0,25€ za kg. Za už nazbierané broskyne I. triedy zaplatíte od 1,19 €/kg a II. triedy od 0,49 € za kilogram. Počas týždňa sa tu môžete zastaviť zvyčajne od 7:30 do 17:00  a v sobotu do 12:00. Aktuálne informácie o samozbere broskýň nájdete aj na ich facebookovej stránke Plantex, na webovej stránke či infolinkách 033/7796322 a 0918802620.

Pozri aj: Recept na hrnčekovú bublaninu s čerešňami: Zamilujú si ju všetci!

broskyňa

Zdroj: Shutterstock®

Agro Matúškovo

Samozber i predaj broskýň ponúka v roku 2019 aj AGRO - MATÚŠKOVO, s.r.o. neďaleko Matúškova pri Galante. Zber sa začal koncom júla a bude prebiehať až do septembra. Cena broskýň je 1,00 €/kg. Už nazbierané broskyne tu ponúkajú za 1,20 €/kg. Broskyne neštandart 2. triedy si po dohode ceny môžete odniesť na džemy a pálenie. Samozber prebieha denne od pondelka do soboty v čase od 8:00 do 18:00. Viac informácií vám poskytnú na tel. čísle 0905 607 422.

Ovocný sad Selice

V ovocnom sade v obci Selice neďaleko Šale ponúkajú samozber broskýň za 0,50 € za kilogram. Prísť sem môžete počas týždňa aj cez víkendy od 8:00 do 20:00 hod. Rovnako tu prebieha samozber sliviek a predaj melónov. Viac informácií nájdete na ich facebookovej stránke Ovocný Sad Selice alebo na čísle 0905 532 496.

Odporúčame: Letná šalátová zálievka: Skús recept na dresing vinaigrette 3x inak

broskyňový sad

Zdroj: Shutterstock®

Poľnohospodárske družstvo Čachtice

Dňa 29. 7. 2019 sa začal samozber broskýň aj v Poľnohospodárskom družstve Čachtice. Sady nájdete v obci Čachtice neďaleko Nového Mesta nad Váhom. Cena je 0,70€ za 1 kilogram broskýň. Zber prebieha od pondelka do piatka v čase od 7:00 do 17:00 a v sobotu len do 12:00. Viac informácií o možnostiach zberu nájdete na facebookovej stránke PD Čachtice

Podolie – Kopanice

Broskyne sa zbierajú aj neďaleko spomínaných Čachtíc v obci Podolie – Kopanice. Záhradníctvo Vladimír Vičík ponúka samozber broskýň za 0,50 €/kg. Cena nazbieraných broskýň je 0,80€ za kilogram. Zbiera sa počas celého týždňa – od pondelka do piatka v čase od 6:00 do 17:00, v sobotu od ôsmej do dvanástej hodiny a v nedeľu od 6:00 do 12:00. Potrebné informácie nájdete aj na ich facebookovom profile Vladimír Vičík - Záhradníctvo.

Majcichov

Od 5. júla do 5. septembra je možné si kúpiť už nazbierané broskyne i v obci Majcichov pri Seredi. Cena je 1 € za kilogram. V ponuke sú odrody Harbirger, Fénix, Flamengo, Krest haven a ďalšie. Broskyne si stačí vopred objednať. Viac informácií nájdete na ich facebookovej stránke Broskyne a Jahody Majcichov alebo na www.broskynemajcichov.sk.

nazbierané broskyne

Zdroj: Shutterstock®

Podporte broskyňami svoje zdravie i krásu

Poznáte liečivé účinky broskýň? Skutočne sa do nich oplatí zahryznúť, a to najčastejšie, ako sa len dá. Sú totiž zdrojom mnohých vitamínov aj minerálov, napríklad vitamínov C, E aj K či vitamínov skupiny B a taktiež horčíka či selénu. Taktiež obsahujú cennú vlákninu. Broskyne vyrovnávajú hladinu cukru v krvi, podporujú dobré trávenie, prispievajú k výžive pokožky a navyše naše telo zbavujú nadbytočnej vody. Vychutnať si ich pritom môžeme na množstvo spôsobov. Tradičné sú zaváraniny aj lekváre či džemy. Maškrtníkov poteší krehký broskyňový koláč či bezlepkové muffiny s broskyňami. Ak však na náročnejšie vypekanie nemáte práve čas, neváhajte z mrazničky vytiahnuť lístkové cesto a úžasné broskyňové taštičky z lístkového cesta sú hotové raz-dva. A ak náhodou túžite podporiť krásu svojej pleti, určite neváhajte vyskúšať i broskyňový olej. Ten nájdete na internete i v predajniach s rozličnými bio a zdravými potravinami a surovinami.

Pozri aj: Keď je laktóza nepriateľ: Toto sú najlepšie náhrady kravského mlieka


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní