Úžasné genetické mutácie: Tieto rozkošné zvieratá príroda skutočne obdarila!

Úžasné genetické mutácie: Tieto rozkošné zvieratá príroda skutočne obdarila!

Keď sa povie slovné spojenie genetická mutácia, vo väčšine ľudí to vyvolá skôr negatívne pocity. Mutácie však ani zďaleka nie sú pre ľudí či živé organizmy len škodlivé. Existuje celý rad prospešných mutácií, ktoré môžu jedincovi priniesť napríklad určité vylepšenie, alebo ho jednoducho nejako odlíšia. Typickým príkladom je heterochrómia, ktorá spôsobuje rôznofarebnosť očných dúhoviek. Takýto človek môže mať jedno oko zelené a druhé hnedé. A takéto mutácie môžeme hľadať aj vo zvieracej ríši. Poďte sa pozrieť spolu s nami na niekoľko rozkošných zvierat, ktoré príroda naozaj obdarila. 

Sú skutočné?

Pri pohľade na zvieratá na nasledujúcich fotkách vám dozaista aspoň raz príde na um otázka, či sú vlastne skutočné. Mnohé fotografie totiž vyzerajú ako po zásahu zručného grafika. Opak je však pravdou. Takúto úžasnú prácu jednoducho zvládla príroda! Hada, ktorý je bežne sfarbený nazeleno, príroda obdarila tou najkrajšou tyrkysovo modrou farbou. Mačacím dvojičkám zase dopriala rôznofarebné oči a malému zajacovi vskutku vtipný fliačik na oku. Videli ste už mačku, v ktorej očiach akoby sa skrýval celý vesmír? Ak nie, tak to aj mnoho ďalšie uvidíte na nasledujúcich fotografiách!

Pozri aj: Ako skrášliť balkón? Skús tieto nápadité a oku lahodiace riešenia

zvláštne zvieratá

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: ©Debuchin, reddit.com; ©myhightide, reddit.com; ©VLStetson, pikabu.ru


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Jana Komadová 29.03.19 08:56

JK
karma
100.00

Milé zvieratká

  • 0
Odpovedať

Dagmar Becková 11.04.19 21:19

DB
karma
-1.00

Príroda, teda aj genetika je silná čarodejka... dôkazom sú živočíchy ľudskej i zvieracej ríše , ktorí sú "majiteľmi" rôznofarebných očí. Túto anomáliu považujem za umelecké dielo.

  • 0
Odpovedať

Anton Marek 12.04.19 10:58

karma
127.00

Tie dve biele mačky sú úžasné.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní