Ako liečiť zápchu? Náš jednoduchý trik ti zaručene pomôže!

Ako liečiť zápchu? Náš jednoduchý trik ti zaručene pomôže!

Smoothie alebo zelenina a ovocie v tekutom stave je súčasným fenoménom a na popredné priečky zdravých jedál sa zaraďuje už niekoľko rokov. Jedným z najzdravších smoothie je zelený smoothie, ktorý kombinuje zelenú zeleninu s ovocím pre chuť, s proteínom či semienkami.

Pravdou je, že správnou kombináciou zeleniny môžete so smoothie dosiahnuť napríklad aj vyriešenie vašich zdravotných problémov, ktoré vás trápili hoci aj dlhšiu dobu. Dnes si povieme, ako správne namixovať smoothie proti zápche.

Pozri aj: Maslo verzus margarín: Vedela si, čo všetko vlastne obsahujú?

zelená smoothie

Zdroj: Shutterstock®

Odpoveď je zeleň

Viete, že za zápchu sa považuje, ak máte stolicu tri a menejkrát týždenne? Ak máte stolicu raz a menej ráz do týždňa, ide o pokročilú zápchu, s ktorou určite vyhľadajte lekára. Ak ste pacientom číslo jeden, čítajte ďalej.

Ukázalo sa totiž, že proti zápche pôsobia zelené smoothies, ktorých základnými zložkami je vláknina a voda. Práve vláknina pomáha k hladkému prechodu stolice tráviacim traktom. Pamätajte však, že príliš veľa vlákniny a málo vody spôsobuje opätovnú zápchu, preto musíte pri príjme zelených smoothie vypiť počas dňa viac vody. Spoločne budú zelené smoothie a zvýšený príjem tekutín pôsobiť ako oáza pre vaše namáhané črevá.

Zaujme ťa: Pleťová starostlivosť pre lenivé! Ako funguje textilná maska?

recept na zelenú smoothie

Zdroj: Shutterstock®

Ako pripraviť zelený smoothie?

Do zelených smoothies sa najčastejšie dáva špenát alebo iný druh listovej zeleniny, dobrá je aj rukola či listy kŕmnej kapusty. Môžete sem pridať kúsok obľúbeného ovocia, ktoré dodá nápoju sladkú chuť alebo dávku vášho obľúbeného proteínu. Ak pridáte chia alebo ľanové semiačka, nápoj sa stane nielen liečivom pre vaše haprujúce trávenie, ale aj vašimi plnohodnotnými raňajkami.

Akékoľvek suroviny si zvolíte, dodržte nasledujúce pomery! Tri diely zelenej zeleniny, 2 diely tekutiny (namiesto vody môžete použiť aj rastlinné mlieko alebo čaj) a 1 diel ovocia. Všetko spolu vymixujte a je to.

Koľko to trvá?

Kúru so zelenými smoothie opakujte niekoľko dní alebo aj týždeň či dva. Každý človek je iný, a preto telo potrebuje rôznu dĺžku očisty pre odstránenie zápchy. Buďte trpezliví, váš stav sa bude len zlepšovať, a to každým dňom!

Bude sa ti páčiťVymeň kancelársku stoličku za sedenie na fitlopte! Pozri prečo


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Ľubica Šťastná 16.04.18 06:21

ĽŠ
karma
100.00

Super, ďakujem!

  • 0
Odpovedať

Soňa Kelemenová 17.04.18 07:15

SK
karma
86.00

robievam si takéto raňajky už dlhšiu dobu..... naozaj to funguje... s trávením nebudete mať žiadne problémy..... odporúčam

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 20.04.18 21:43

MD
karma
132.00

Jóóój otvorím podtitul RECEPTY a tam medzi krásnymi zábermi pochúťok babenka na wécku :D :D Divný pohľad, ale aspoň som sa zasmiala :)

  • 0
Odpovedať

Mária Frnová 26.04.18 11:23

MF
karma
100.00

zelené smoothie vyzerá fantasticky...mňam

  • 0
Odpovedať

Mária Liščinská 04.05.18 00:27

karma
132.00

PRESNE! Akékoľvek..., teda nie iba to zelené ;) :)
Do každého si pridávam aspoň kúsok jablka, prípadne broskyne a to ma taktiež blahodárne účinky, pre tých, ktorí majú problém so zápchou a celkovo ťažkosti s trávením. Vrelo odporúčam, zelené, žlté i to-neidentifikovateľnej farby ;) smelo do toho!

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní