Drepovanie valcuje internet – veď pre sexy zadok všetko! Tieto študentky však skoro zomreli!

Drepovanie valcuje internet – veď pre sexy zadok všetko! Tieto študentky však skoro zomreli!

Už je to nejakú dobu čo sa internetom šíri 30-dňová výzva zameraná na formovanie zadočka prostredníctvom jednoduchého cviku, akým je drep. Drepovanie má svoje účinky, no nikdy to s nim netreba preháňať. V rámci 30-dňovej výzvy musíte každý deň spraviť určité množstvo drepov. Množstvo sa, samozrejme, každý deň zvyšuje a na konci samotnej výzvy dokážete spraviť 200 drepov naraz. Už to sa nám zdá neuveriteľné, no niektorí ľudia vidia stále možnosti na zlepšovanie svojej fyzičky a spoznávanie svojich možností.

Táto výzva bola pre dve študentky dosť nezaujímavá a tak sa stavili, ktorá z nich dokáže spraviť 1 000 drepov skôr. Áno, čítate správne – 1 000 drepov bez akejkoľvek prestávky! Poprípade s menšími prestávkami, no tie by iba zbytočne zdržiavali. A tak sa ich snaha získať pevnejší zadok vymkla spod kontroly. Ako uvádza portál livescience.com, študentky prišli takmer o život.

ako robiť drepy správne

Zdroj: Shutterstock®

Nová droga, ktorá zabíja?

Síce nejde o žiadnu drogu, len o obyčajné drepy, no aj tie môžu spôsobiť fatálne následky. Ako uvádza portál, tínedžerky si pred samotným vykonávaním drepov nedopriali žiaden strečing, ktorý by ich svaly zahrial. Rovno sa pustili do drepovania, a to sa im takmer stalo osudné.

Počas celej ich stávky spolu komunikovali prostredníctvom video chatu. Ich súboj, respektíve drepovanie trvalo necelé dve hodiny a víťazkou sa napokon stala aj samotná tvorkyňa tejto nezmyselnej stávky. Nemilé prekvapenie však nastalo na druhý deň, keď jedna z nich mala neznesiteľné bolesti nôh a dokonca extrémne tmavý moč. To ju prinútilo konať a požiadala priateľa, aby ju odviezol do nemocnice. V nemocnici jej diagnostikovali vážny syndróm – rabdomyolýzu.

prečo to nepreháňať s drepovaním

Zdroj: Shutterstock®

Ako to napokon dopadlo?

Rabdomyolýza predstavuje v podstate nebezpečný stav, ktorý môže mať až fatálne následky. Vzniká predovšetkým pri mechanickom poškodení svalových vlákien. Tie sa môžu dostať do krvného obehu a rovnako aj do obličiek, čo môže spôsobiť ich zlyhanie. Obe tak skončili na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Nejde však o prvý prípad, s ktorým sme sa mohli stretnúť. V roku 2018 bol 17-ročný tínedžer hospitalizovaný s rabdomyolýzou po namáhavom 90-minútovom vzpieraní (druh športu). V roku 2015 zase hospitalizovali tínedžerku, ktorej tento syndróm diagnostikovali po odohraní dvoch náročných futbalových zápasov v jeden deň.

Odborníci pred takýmto nezmyselnými stávkami varujú. Je dobré poznať svoje limity a niekedy je lepšie nechodiť až za hranicu svojich možností. Nemuselo by to totižto skončiť najlepšie.

Pozri aj: TOP prírodné karotenoidy: Ktoré to sú a aké majú účinky?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Ľubica Šťastná 06.02.21 10:42

ĽŠ
karma
100.00

Všetko za má i svoje proti, preto treba s mierou.

 • 0
Odpovedať

Lucia Šeptáková 06.02.21 15:09

karma
107.00

Tak toto bolo naozaj hlupe

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 06.02.21 15:43

MM
karma
100.00

ako sa hovorí - všetkého moc škodí

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.02.21 05:49

KS
karma
133.00

Jasný príklad toho, že všetkého veľa škodí, dokonca aj športu.

 • 0
Odpovedať

Juraj Podmanický 07.02.21 14:11

JP
karma
109.00

Tisíc drepov bez prestávky. Klobúk dole pred takým výkonom ak je pravda, lebo to je naozaj drina. Vôbec sa nečudujem, že skončili v nemocnici. Verím, že po tejto skúsenosti budú spokojné s takými zadkami, aké im narástli.

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 07.02.21 18:32

MC
karma
109.00

nezmyselnými stávkami si poškodzovať zdravie ???

 • 0
Odpovedať

Margaret Zimova 08.02.21 15:25

karma
106.00

Zlatá stredná cesta a zdravý rozum v hlave nadovšetko ...

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 08.02.21 21:04

JK
karma
100.00

Všetko treba z mierou a rozumom

 • 0
Odpovedať

Soňa Kollárová 10.02.21 20:44

SK
karma
113.00

Ja som zvykla cvičiť drepy, ale v poslednom čase to flákam.

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní