Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Leto je za rohom, a preto už teraz začíname postupne premýšľať nad tým, ako docieliť krásne nôžky a ako ich nechať vyniknúť v šortkách a sukniach.

 

Pre niektoré je najhoršie zbadať niekoľko chĺpkov na kolene alebo na lýtkach, ktoré si zabudli odstrániť. No nemyslíme, že to je to najhoršie, čo môže byť.

 

Niektoré z nás budú bojovať s metličkovými žilkami na nohách, kvôli ktorým asi šortky a sukne ani zo skríň nevytiahneme.

 

Ak sa opýtate ktorejkoľvek ženy s metličkovými žilkami, pravdepodobne vám povie, že jej znepríjemňujú život – a to hlavne z estetického hľadiska. Ak patríte k tým, ktoré s týmto problémom bojujú, tak vedzte, že nie ste samé. Ako si s týmto problémom poradiť? Dajú sa vôbec nejako odstrániť?

 

Odporúčame prečítať: Zubné pasty - tieto druhy by ste mali poznať!

 

Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Zdroj foto: pinterest.com

Metličkové žilky – čo sú a ako vznikajú?

Metličkové žilky sú drobné žilky, ktoré majú červené alebo červeno-modré sfarbenie. Ich vznik nie je podmienený len vekom, ba naopak, metličkové žilky sa vám môžu objaviť aj v mladosti. Príčinou ich vzniku je oslabenie spojivového tkaniva, hromadenie krvi - v dôsledku čoho sa na povrchu vytvoria metličky. A mimochodom, nie je to len záležitosťou nás žien, tieto metličkové žilky sa môžu vytvoriť aj mužom.

 

Najčastejšie sa vyskytujú na lýtkach a stehnách, no možno ich spozorovať aj na tvári či na rukách. Aj keď ide hlavne o estetický problém, časom sa z neho môže stať problém zdravotný. Hlavnou príčinou je hromadenie krvi v stenách žíl, z ktorých sa postupne môžu stať kŕčové žily, ktoré už spôsobujú zdravotné problémy.

 

Odporúčame: Vypadávanie vlasov - problém s jedným riešením - Parusan

Genetika, tehotenstvo, obezita...

Prvotným dôvodom, prečo vaše nohy „skrášľujú" metličkové žilky je dedičnosť. Samozrejme nemusia to byť vaši rodičia, od ktorých ste tento problém zdedili. Je dosť pravdepodobné, že ak vaši starí rodičia mali na svojom tele metličkové žilky, tak ich môžete mať aj vy.

 

Tehotenstvo tiež môže spôsobiť metličkové žilky. Pri tehotenstve v dôsledku nárastu dieťaťa v maternici dochádza k tlaku na hlavnú žilu, ktorá zabezpečuje prietok krvi späť do srdca. V dôsledku tohto tlaku sa spomaľuje krvný prietok, čo má za následok poškodenie žilových chlopní. Takto vzniká pocit ťažkých nôh, opuchy, ale aj metličkové žilky.

 

Avšak vo všeobecnosti môžeme povedať, že akýkoľvek tlak v bruchu môže spôsobiť metličkové žilky. Takto sa dostávame aj k obezite, ktorá je ďalšou príčinou ich vzniku.

 

Odporúčame prečítať: Čo je to vlastne vlasové tonikum a ako ho používať?

Cvičenie ako prevencia pred ich vznikom

Ak máte v rodine niekoho s metličkovými žilkami, tak sa im nevyhnete. Avšak, ak nejde o dedičnosť, potom je cvičenie najlepšou prevenciou pred ich vznikom. Je to najlepší spôsob, vďaka ktorému môžete predchádzať ich vzniku. Čím viac ste aktívnejší a zdravší, tým lepšie. Preto by ste do svojho života mali pridať aktivity zvyšujúce krvný obeh, ako sú plávanie, chôdza po schodoch alebo beh.

 

Odporúčame prečítať: Chcete mať krásne riasy? Vyskúšajte nové sérum Pharmatheiss Elixir

Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Zdroj foto: pinterest.com

Skleroterapia na odstránenie metličkových žiliek

Pri takomto spôsobe odstraňovania tohto estetického problému vám kvalifikovaný lekár injekčne aplikuje látku vo forme roztoku, ktorá vo vnútri cievy vyvolá reakciu. Vďaka nej sa cieva uzavrie a krv sa tak presmeruje do zdravej žily. Táto metóda však nie je pre každého.

 

Ak máte diagnostikovanú nižšiu zrážanlivosť krvi, užívate hormonálnu antikoncepciu alebo fajčíte, takéto ošetrenie nemôžete podstúpiť kvôli možnému vzniku trombózy. Ošetrenie sa vykonáva na viackrát, po pár týždňoch vám metličkové žilky úplne vyblednú. Po ošetrení môžete pozorovať opuchy, svrbenie a zmeny farby kože v ošetrenej oblasti.

 

Odporúčame prečítať: Objavte účinky micelárnej vody Pharma Hyaluron

Metličkové žilky na nohách! Ako a prečo vznikajú?

Zdroj foto: pinterest.com

Odstránenie metličkových žiliek laserom

V niektorých prípadoch môžu byť metličkové žilky odstránené pomocou laseru. Táto technika vysiela veľmi silné svetelne výboje cez kožu priamo do žily. To spôsobuje, že žila pomaly slabne a zmizne. Zákrok nie je obmedzený vekom, avšak nemôže byť použitý na všetky typy pokožky. Žilky sa ťažšie odstraňujú z tmavej alebo opálenej pokožky.  

 

Výhodou tohto ošetrenia je, že nie sú použité žiadne ihly ani rezy. Na druhej strane, teplo z lasera môže spôsobiť bolesť, ktorú je nutné chladiť. Liečba laserom trvá 15 až 20 minút a je potrebné podstúpiť minimálne dve takéto ošetrenia na celkové odstránenie žiliek.

 

Odporúčame prečítať: Nočná mora zrelých žien – vrásky! Ako sa brániť?

Masáž a prekrvenie pokožky

Bezbolestným spôsobom, pomocou ktorého môžete vyriešiť tento problém, je masáž s dostupnými špeciálnymi krémami, ktoré môžu výrazne zmierniť viditeľnosť metličkových žiliek. Pri masáži je dôležité postupovať smerom zdola nahor, vďaka čomu zlepšíte krvný obeh a prekrvíte žily.

 

Mnoho prípravkov určených na metličkové žilky má krycí efekt. Jedným z nich je aj Allga San Balzam na metličkové žilky, ktorý obsahuje výťažky z pagaštanu, tigrej trávy, extrakt z hroznových listov a kosodrevinovú silicu, ktoré majú blahodarný chladivý účinok. Balzam tiež obsahuje kolagén, ktorý podporuje zmiernenie viditeľnosti metličkových žiliek. Čo sa týka jeho krycieho efektu, vďaka pigmentom a beta karoténu tiež napomáha zmierniť ich viditeľnosť.

 

Rovnako účinným je Allga San sprej na metličkové žilky s pantenolom, ktorý rovnako chladí, zlepšuje prekrvenie a mikrocirkuláciu nôh, vďaka čomu účinne bojuje s metličkovými žilkami. Sprej pred použitím pretrepte, nastriekajte a zľahka votrite.

 

Odporúčame prečítať: 10 rád ako potlačiť mastnú pleť a akné počas leta


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

5 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.26.04.17 11:44 | Soňa Kelemenová | karma: 93
ach tá genetika..... musím sa stým zmieriť..... cvičiť cvičím, natieram si ich balzamom.... viac už toho neviem spraviť... ach

odpovedať

hlasuj plus 1 | 1 hlasuj minus


26.04.17 14:52 | Viera Novoroľníková | karma: neurčená
na prekrvenie pokožky som už použila rôzne krémy, nezabrali, možno vyskušám aj Repair krem, dám vedieť reakciu...

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus


26.04.17 19:19 | Mária Maxianová | karma: 92
chvalabohu, aspoň na niečo netrpím, pritom mali všetci súrodenci

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus


26.04.17 21:59 | Stanislava | karma: neurčená
Aj u mňa je to genetický problém. Sklero nemôžem absolvovať, takže skúšam krémy. Vraj pomáha zaradiť do jedálnička avokádo a pohánku. Vyhýbať sa opaľovaniu a saune. a brať vitamín C.

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus


27.04.17 08:06 | Soňa Krátka | karma: 88
ten krémik Allgasan si zaobstarám, všimla som si niečo maličke na boku stehna...

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Je nahý spánok naozaj taký zdravý pre naše telo?

26.07.2017 LIFESTYLE
Je nahý spánok naozaj taký zdravý pre naše telo?

Spávate v pyžame a v ponožkách? Radi sa večer zahalíte do pohodlnej nočnej košele? Máte doma hotovú zbierku pekného a štýlového oblečenia na spánok? Asi vás sklameme...

Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

23.07.2017 LIFESTYLE
Prečo zbierať okrem malín i malinové listy? Pretože sú liečivé!

Maliny sú chutným a hlavne zdravým letným ovocím. Sezóna tohto bobuľového ovocia je v plnom prúde. Maliny ľahko nazbierame v záhradke a aj v obchodoch sú lepšie dostupné. Vedeli ste však o tom...

Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

01.08.2017 LIFESTYLE
Účinky umelých vitamínov: Čo robia s naším telom?

Dlho sme sa dozvedali o pozitívnych účinkoch vitamínov pre naše telo. Rôzne krémy a iné kozmetické produkty s obsahom najrôznejších vitamínov predstavujú údajne oveľa zdravšiu aplikáciu vitamínov s le...

Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

22.07.2017 LIFESTYLE
Žena bez make-upu? Aj celebrity dokazujú, že sú obyčajné ženy ako my!

Či už sa objavujú vo filmoch, hudobných videách alebo na obálkach časopisov, celebrity zriedka vidíme bez tváre plnej make-upu alebo zavádzajúceho photoshopu. Ale ako vidíte v tomto odhaľujúcom zoznam...

Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

10.08.2017 LIFESTYLE
Rýchly a jednoduchý test kvality jedla!

Existuje množstvo spôsobov, ako zistiť kvalitu jedla, ktoré podávame na stôl každý deň. Nemusíte byť na to odborník. Jednoduchým pohľadom zistíte, ktoré potraviny sú kvalitné a ktoré by ste už radšej ...

Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

17.08.2017 LIFESTYLE
Máš chuť na sladké alebo slané? Toto sa ti telo snaží naznačiť!

Ak nás prepadne chuť na sladké alebo slané, väčšinou to pripisujeme našej pahltnosti. Vedeli ste však o tom, že naše chúťky na rôzne potraviny môžu byť signálmi, ktoré nám dáva vlastné telo...

Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

14.08.2017 LIFESTYLE
Najkrajšie deti, z ktorých sa stali celebrity. Čo je s nimi dnes?

Myslím, že na celom svete nájdeme krásne deti. Veď každé dieťa je pre rodiča tým najkrajším. O tom niet pochýb! Avšak niekoľko z nich dokáže rozhodne očariť natoľko, že dostane titul najkrajšieho dieť...

Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

16.08.2017 LIFESTYLE
Čo muži najviac milujú na ženách a čo si najviac všímajú? Poznáme odpovede!

Čo muži najviac milujú na ženách? Čo si najviac všímajú? Prvý dojem urobí veľa, o tom netreba pochybovať. Dáme naňho my a dajú naňho aj muži, pretože len prvý dojem rozhoduje, či vás vôbec osloví...

Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

08.08.2017 KRÁSA
Vytláčanie čiernych bodiek je hitom. Tieto videá videli milióny!

Čierne bodky na tvári predstavujú póry, ktoré sú čiastočne zablokované kožným mazom, odumretými bunkami a baktériami. V odbornom žargóne sa im občas hovorí aj komedóny. Čierne bodky nepridávajú na krá...

Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

06.08.2017 MÓDA a ŠTÝL
Ta-Ta Towel: Pohodlná podprsenka alebo módny výstrelok?

Anglická firma predstavila novinku určenú pre ženy s väčším poprsím a dojčiace matky. Celý svet bol šokovaný z ich módneho výstrelku, ktorý nazvali "Ta-Ta Towel"...

Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

22.07.2017 LIFESTYLE
Osvedčené spôsoby ako odstránite brušný tuk

Nie je ľahké zbaviť sa brušného tuku. Je to jeden z najnebezpečnejších tukov v ľudskom tele. My vám prinášame návod, ako sa ho zbaviť...

Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

04.08.2017 LIFESTYLE
Kŕčové žily - tieto prírodné prostriedky ťa ich nadobro zbavia!

Kŕčové žily sú veľmi nepríjemným ochorením žíl, ktoré môžeme v dnešnej dobe zaradiť medzi civilizačné choroby. Tento zdravotný problém je veľmi častý a postihuje mužov i ženy...

20 príznakov parazitov v tele!

30.07.2017 LIFESTYLE
20 príznakov parazitov v tele!

Infekcie spôsobené parazitmi sú pomerne častejšie, ako si predstavujeme. Je však potrebné venovať pozornosť tomuto problému, pretože môžu spôsobovať vážne zdravotné problémy...

Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

27.07.2017 LIFESTYLE
Čo nepatrí do spálne? Týchto vecí sa určite zbavte!

po celom dni zregenerovať a načerpať novú energiu. Je to miesto na odpočinok, romantiku, intimitu a významne ovplyvňuje vzťah. Na to všetko má vplyv jej zariadenie, nábytok, doplnky a materiály...

Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

30.07.2017 LIFESTYLE
Ušný maz ako ho nepoznáme: Čo znamená jeho zafarbenie?

Niekedy stačí málo a viete zistiť, že vaše telo niečo trápi. Telesné tekutiny často signalizujú začiatok vážnejšieho ochorenia. Ušný maz je toho rovnakým príkladom...

Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

02.08.2017 LIFESTYLE
Poznajte svoje telo: Vaginálny zápach - na týchto 5 si dávajte pozor!

Rovnako ako črevá, aj vaša vagína má vlastné prostredie s rôznymi baktériami a kvasinkami, pričom mnohé z nich sú pre vaše telo prospešné. Každá vagína má svoje špecifické prostredie a látky...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  Najnovšie z HLAVNÉSPRÁVY.sk

  Najnovšie z TOPDESAŤ.sk


  Najnovšie z Lepšídeň.sk


  Najnovšie z Deňženy.sk

  TOPlist 0s