Registrácia Prihlásenie

Nenechaj si ujsť jedinečný termálny a saunový svet v St. Martins!


Na jednom z najkrajších miest v Rakúsku, priamo na okraji Národného parku Neusiedlersee – Seewinkel, uprostred regiónu vyhláseného za dedičstvo UNESCO, sa nachádzajú termálne kúpele St. Martins Therme & Lodge. Pohodlne sa tam dostanete z Bratislavy len za 50 minút. Zvedavý, podnetný, prirodzený –  St. Martins Therme & Lodge je wellness a dobrodružstvo v jednom.

Spája náročné prostredie ubytovania kategórie 4*- superior a termálnych kúpeľov s originálnosťou prírody. Jedinečnosť polohy, vlastné jazero na kúpanie, príjemne teplá termálna voda, nádherný saunový svet, jedinečná príroda a kultúra, špičková tradícia vína a gastronómie, to všetko je súčasťou wellnessovej ponuky extra triedy a zážitkového priestoru na ploche 40 kilometrov štvorcových.

Odporúčame: Termálne kúpele St. Martins: Prečo vyskúšať wellness s raňajkami?

St. Martins Rakúsko

Zdroj: Shutterstock®

Saunovanie v St. Martins

Božský oddych - Rozličné parné kúpele a na rôzne teploty nastavené sauny s aromatickými a inými špeciálnymi zálievkami (ceremoniálmi) sa postarajú o zmenu a určite ulahodia každej chuti.

Saunový svet - Verejná sauna v termálnych kúpeľoch St. Martins (oddelenie, určené pre denných hostí) sa aktuálne nanovo prerába a tým pádom vám, žiaľ, nebude do cca polovice novembra 2018 k dispozícii.

Pozri aj: Kúpele St. Martins Therme & Lodge: Detský vodný svet na dosah

výlet do Rakúska

Zdroj: Shutterstock®

Saunovací plán

Objavte špeciálne ceremoniály v St. Martins: v saunách, ladených podľa tém, sme pre vás pripravili klasické ceremoniály s medom alebo soľou, ale aj zvláštnosti, ako krbový alebo ceremoniál s názvom cesta po Seewinkli.   

KAŽDÝ PIATOK sú na programe aj ďalšie sprevádzané špeciálne ceremoniály v saunovom svete v denných termálnych kúpeľoch. Popri voňavej ceste po Seewinkli na vás čakajú aj highlighty, ako cesta po Seewinkli alebo ceremoniál s názvom „Navždy mladý“.

Všeobecný priebeh špeciálneho ceremoniálu: Vstup do sauny je do 5 minút pred začiatkom ceremoniálu. Po prvej zahrievacej fáze, ktorá trva 10 minút, nasleduje podľa časového rozpisu špeciálny ceremoniál. Pri ceremoniáloch s krémami, peelingami alebo soľami sú tieto podľa vlastnej chuti nanesené na telo a zľahka vmasírované. Vychutnajte si ceremoniál so saunovým coachom, ktorý vám zo saunovania spraví zážitok! Po pobyte na čerstvom vzduchu sa ochlaďte pod sprchou.

saunový rituál

Zdroj: Shutterstock®

wellness Rakúsko

Zdroj: Shutterstock®

Oddychové miestnosti

Swing & Relax oddychová miestnosť
Ďalším miestom pre oddych v saunovom svete je Swing & Relax oddychová miestnosť. Pri ľahkom hojdaní si božsky oddýchne nielen vaše telo, ale najmä duša. Taká krásna vie byť dovolenka v St. Martins Therme & Lodge.

Miestnosť s krbom
Príjemná miestnosť s krbom v saunovom svete v St. Martins Therme & Lodge pozýva k vypnutiu a zotrvaniu v harmonickej atmosfére. Predovšetkým počas chladných dní v roku pocítite teplo ohňa v krbe a objavíte, aké upokojujúce vedia byť tancujúce plamene v krbe.

Odporúčame: Zrelaxuj kúsok od hraníc: Galérie St. Martins potešia tvoje zmysly

kúpanie Rakúsko

Zdroj: Shutterstock®

nové sauny St. Martins

Zdroj: Shutterstock®

„Horúce hodiny“ na studené ročné obdobie: St. Martins Therme & Lodge rozširuje saunový svet v denných termálnych kúpeľoch

Pokým sa vonku síce pomaly, ale isto zozimnieva, pripravuje sa St. Martins Therme & Lodge na “horúce hodiny” v studenom ročnom období.  Renováciou a rozšírením verejnej sauny (pre denných hostí termálnych kúpeľov) bude možné hosťom ponúknuť ešte viac oddychu a zotavenia a najmä jedinečný relaxačný zážitok.

V rámci stavebných prác je na programe niekoľko bodov. Úplnými novinkami budú vo vnútornom priestore sauny, umiestnená infračervená sauna a takzvaná “zastávka” s nápojmi, početné možnosti na sedenie a ležanie, ktoré sa postarajú o značné pohodlie. “S novinkami vo vnútornom a vo vonkajšom priestore sauny chceme pripraviť našim hosťom ešte krajší pobyt v termálnych kúpeľoch a ponúknuť jedinečný zážitok ako denným tak aj hotelovým, teda Lodge, hosťom”, hovorí Klaus Hofmann, konateľ St. Martins Therme & Lodge. Miestnosť s krbom a parné sauny zažiaria v úplne novom lesku.   

Ale aj vo vonkajšom priestore sauny sa hostia môžu tešiť na novinky. Rozsiahle okolité zazelenenie priestoru, pomocou trávnatých plôch a stromov a dvoch nových sáun, sa postará o dokonalú relaxačnú atmosféru. Skutočne výnimočný highlight bude „Do-it-yourself“ sauna, v ktorej sa hosť sám a podľa vlastnej osobnej chuti postará o saunový ceremoniál. Panoramatické okno vo veľkoryso vytvorenej 90-stupňovej saune zavedie pohľad na nové pohodlné sedenie okolo ohniska. Koncept doplnia ešte nové ležadlá a zážitkový sprchový svet.

Od polovice novembra vás nový saunový svet pozýva na oddych a relax. Viac informácií je na stránke www.stmartins.at


Návrat hore
Autor článku

7 komentárov

Jana Pitonakova 17.11.18 12:04

JP
karma
100.00

waw, súkromný wellnes úžas ... krása

 • 0
Odpovedať

Ján Komada 21.11.18 13:54

JK
karma
103.00

vyzera to luxusne hned by som išiel

 • 0
Odpovedať

Dana Kobíková 06.12.18 21:29

DK
karma
-1.00

Neusiedler je nádherný, boli sme tam ale tento hotel som nevidela. Vyzerá veľmi luxusne hneď by som tam šla

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 09.12.18 20:11

ĽU
karma
100.00

vyzera tam pekne

 • 0
Odpovedať

Lenka Geršiová 09.01.19 09:39

LG
karma
-1.00

Raz tam ísť, to by bolo super.

 • 0
Odpovedať

Dana Hanusková 08.02.19 15:16

DH
karma
-1.00

bola som na výlete na Neusiedlersee - krásne vinice,romantické dedinky,plavba na lodi pri pohári dobrého vínka,chatky ukryté v rákosí, nádherné miesto na Zemi

 • 0
Odpovedať

Nikola Kovalčíková 10.04.19 23:57

NK
karma
-1.00

Raj skutočne :O

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Prečo je červená quinoa lepšia ako obyčajná a ako ju pripraviť?
Zdravie

Prečo je červená quinoa lepšia ako obyčajná a ako ju pripraviť?

 • 34
 • 1
 • 11.08.2019
Čo ženy neznášajú na mužoch? Toto zaručene každú odradí
Inšpirácie

Čo ženy neznášajú na mužoch? Toto zaručene každú odradí

 • 178
 • 2
 • 12.08.2019
Sebarozvoj s koučkou: Čo je láska? Čin alebo pocit?
Inšpirácie pre sebarozvoj

Sebarozvoj s koučkou: Čo je láska? Čin alebo pocit?

 • 70
 • 1
 • 18.09.2019
TOPlist