Návaly vlčieho hladu? Poradíme, čo jesť!

Návaly vlčieho hladu? Poradíme, čo jesť!
  • 04.08.2015
  • Andrea Lukáčová

    • Zdieľaj:
  • 0

Vyvážená strava je pre chudnutie a celkové udržanie postavy veľmi dôležitá. Veľmi nepríjemný je pocit vlčieho hladu, ktorý môžete zažiť najmä, ak diétujete. Vtedy by ste zjedli aj posledné a chudnutie je opäť o niečo vzdialenejším cieľom.  Dôvod je jednoduchý.

Jedlá, ktoré majú veľa sacharidov sa vytrávia najrýchlejšie a pocit plnosti rýchlo aj odíde. Vtedy nastúpi vlčí hlad.

Viete, ktoré jedlá je vhodné jesť, práve preto, aby pocit sýtosti vydržal dlho?

Čítajte ďalej smiley

Odporúčame prečítať: Buďte zdravšia! (Manuál pre lenivcov)

orechy

Zdroj: Shutterstock®

Oriešky

Obsahujú zdravé tuky a omega mastné kyseliny. Udržiavajú hladinu cholesterolu nízko a obsahujú kopec vlákniny. Tá sa trávi pomaly, preto ich konzumácia zaručí, že o chvíľu nebudete trpieť pocitom hladu.

Ovsené vločky

Zostaňte  dlho plná s miskou ovsených  vločiek. Pol šálky ovsených vločiek obsahuje päť gramov vlákniny. Okrem toho, ovsené vločky môžu pomôcť zvýšiť hladinu hormónu cholecystokinínu, ktorý kontroluje váš pocit hladu.

Odporúčame prečítať: 

Letné maľovanie - nebojte sa zmeny s pomocou Feng shui

štiplavé korenie

Zdroj: Shutterstock®

Jablká

Sú ideálnou desiatou, alebo olovrantom. Má veľa vlákniny a vody, ktorá evokuje pocit plného brucha. Jablká tiež obsahujú pektín, ktorý môže pomôcť zabrániť hroteniu cukru v krvi, čo by následne podnecovalo pocit hladu.

Pikantné korenie

Štúdie preukázali, že pikantné jedlo môže pomôcť udržať si plnosť dlhšie, rovnako ako zvýšiť metabolizmus. Nedávna štúdia napríklad zistila, že ľudia ktorí jedli menej kalórií (a spálili viac), keď bolo do ich polievky pridané kajenské korenie  (v porovnaní s tými, ktorí jedli nekorenenú polievku). Dobrý dôvod nasypať si do polievky trošku čili. smiley

Odporúčame prečítať: Ultra rýchla diéta – existuje?

mäta

Zdroj: Shutterstock®

Mäta

Vôňa mäty nielen že upokojuje a harmonizuje myseľ, ale aj efektívne potláča chuť do jedla. Skúste piť viac mätového čaju, alebo si pri stolovaní zapáliť vonnú lampu s mätovým olejom. Určite nezjete tak veľa.

Avokádo

Je plné zdravých nenasýtených tukov, ktoré vám pomáhajú udržať si plný žalúdok. Pridajte pol avokáda na plátok toastu na raňajky, to vás zaručene zasýti až do obeda. 

Odporúčame prečítať: Osviežujúce letné vône Crespi Milano

avokádo

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní