Registrácia Prihlásenie

Scrunchie gumička do vlasov je späť: Vyrob si ju a buď trendy aj ty!


Z ničoho nič ako blesk z jasného neba nás zaplavil ďalší trend, na ktorý môžete narážať asi vo všetkých obchodoch s doplnkami alebo oblečením. Aj keď nahliadneme do minulosti, tento trend v súčasnosti nie je úplnou novinkou. Už kedysi naše mamy, staré mamy alebo aj vy v detskom veku ste nosievali tieto gumičky do vlasov.

Doplnok, ktorý pohltil módny svet a je ním zaplavený celý internet a hlavne sociálne siete. Či už na ruke, alebo vo vlasoch – scrunchie gumička je skvelým doplnkom, ktorý si môžete vyrobiť aj samé. Navyše, použiť môžete akýkoľvek materiál. Ak sa vám doma povaľuje kúsok látky, alebo máte nejaký kúsok oblečenia, ktorý chcete vyhodiť (pretože už to má za sebou), tak ho recyklujte a vyrobte si gumičku do vlasov. Či už máte šifón, satén, potlačenú bavlnu, vyrobte si veľké alebo malé gumičky do vlasov. Potrebovať budete už len ihlu, niť a, samozrejme, textilnú gumu (lepšia je tenšia, ale použiť môžete aj hrubšiu).

Ako si vyrobiť scrunchie gumičku?

Ak máte pripravený všetok potrebný materiál, tak si z látky vystrihnite obdĺžnik. Jeho dĺžka takpovediac závisí od vás. Ak chcete objemnejšiu gumičku, tak si vystrihnite dlhší obdĺžnik a naopak. Látku v prvom rade zošite po dĺžke – samozrejme, po rubnej strane. Po zošití látku prevráťte na lícnu stranu (pomôžte si napríklad varechou), pretiahnite ňou gumičku a tú zošite. Samotná textilná guma by mala byť kratšia, aby sa vám látka krásne nariasila. Teraz už len stačí zošiť dokopy obe strany látky a vytvoriť si tak okrúhlu gumičku, ktorá bude zdobiť váš účes alebo zápästie.

Ak práca s ihlou a niťou nie je ničím pre vás, tak si zájdite do obchodu a máte to bez roboty. Ak vás tento trend zaujal, tak si pozrite nasledujúcu galériu, v ktorej nájdete niekoľko inšpirácií na to, ako túto gumičku nosiť.

Neprehliadni: Videonávody – ako si uviazať šál alebo šatku okolo krku: Poznáš všetky spôsoby?

1 z 22

Návrat hore
Autor článku

2 komentáre

Ľubica Šťastná 29.10.19 06:26

ĽŠ
karma
109.00

Troška zručnosti a šikovný, trendy pomocník je na svete; vďaka za návod!

 • 1
Odpovedať

Mária Maxianová 30.10.19 19:03

MM
karma
105.00

dnešným mladým ženám - česť výnimkám - je zručnosť v šití cudzia

 • 1
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Partnerský horoskop: Ktoré znamenia sú vhodné pre Vodnára?
Znamenia horoskopu

Partnerský horoskop: Ktoré znamenia sú vhodné pre Vodnára?

 • 39
 • 0
 • 20.09.2019
Pozri, kto sa vyhýba manželstvu: Tieto znamenia majú radšej slobodu
Znamenia horoskopu

Pozri, kto sa vyhýba manželstvu: Tieto znamenia majú radšej slobodu

 • 30
 • 2
 • 02.10.2019
Výchova detí podľa znamenia horoskopu (II. časť): Na čo sa pripraviť?
Znamenia horoskopu

Výchova detí podľa znamenia horoskopu (II. časť): Na čo sa pripraviť?

 • 120
 • 1
 • 29.07.2019
TOPlist