Inšpirácie na dekorácie z listov zo stromu: Nič nestoja a vyzerajú efektne

Inšpirácie na dekorácie z listov zo stromu: Nič nestoja a vyzerajú efektne

Prechádzka na čerstvom vzduchu sa dá považovať za zdraviu prospešnú. Okrem toho, že sa nadýchate vzduchu, trošku sa prejdete a rozhýbete svoje kosti, tak svoje oči potešíte krásnym pohľadom na prírodu sfarbenú do rôznych odtieňov. Rôzna paleta farieb či rôzne druhy listov – od gaštanov cez javor až po rôzne listy z ovocných stromov, ktoré majú žltý, červený či bordový nádych, vyniknú samé osebe. No okrem toho ich môžete kreatívne využiť pri výrobe rôznych domácich dekorácií, ktorými vnesiete do svojej domácnosti kúsok jesennej atmosféry.   

Ak ste doposiaľ míňali peniaze na dekorácie z obchodov, tak tento rok vám ušetríme váš finančný rozpočet. Nemusíte totižto míňať desiatky eur na dekorácie. Stačí vám zopár listov, nejaké tie vetvičky alebo šišky, ktoré v jedno popoludnie môžete premeniť na nádhernú dekoráciu. Už samotné vetvičky s lístkami vyzerajú nádherne, avšak máme pre vás ďalšie inšpirácie, ktoré vás určite nadchnú tak, ako nás.

DIY dekorácie z listov

Kto by to povedal, že listy môžete použiť na výrobu obrazov. Áno, čítate správne. Stačí listy, či už „čerstvé“ alebo vysušené, poukladať na dosku, položiť na ňu sklo a nechať zarámovať. Zaručene budete mať jedinečný obraz, ktorý by vám aj Picasso závidel. Vo svojej podstate si tak vytvoríte herbár, ktorý môžete tiež ozvláštniť o popisy jednotlivých listov či kvetov.

Okrem obrazu si z listov môžete vytvoriť ružičky, ktoré sa budú hodiť do každej jesennej vázy. Napadá vám niečo ďalšie, čo by ste z listov mohli vytvoriť? Nám určite áno, a to hneď veniec z listov, svietnik (pri ktorom stačí sklenenú fľašu olepiť listami) alebo listová girlanda. Ak sa chcete vyhrať o niečo viac a chcete si ozvláštniť napríklad celú stenu, tak listy nalepte práve na ňu. Nezabudnite ich však ošetriť lakom, aby sa vám nevysušili a vyzerali krásne aj po niekoľkých týždňoch.

Pripravené sa realizovať? Ak áno, tak sa inšpirujte nápadmi v galérii, ktoré sme našli na sociálnej sieti Pinterest.

Odporúčame: Ako využiť plastový príbor v domácnosti? Nápady, ktoré musíš vyskúšať

1 z 15

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 30.10.19 06:29

ĽŠ
karma
100.00

Efektné, niektoré už máme odskúšané!

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 30.10.19 07:55

MC
karma
109.00

na jeseň to hra krásnymi farbami a pre šikovne ruky je plná inšpirácii.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 30.10.19 19:06

MM
karma
100.00

ja vytváram dekorácie len z prírodných materiálov, z listov sa dajú urobiť úžasné

  • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 30.10.19 19:35

ĽU
karma
100.00

pekná inšpirácia

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 30.10.19 21:37

JK
karma
100.00

Waú skvelá inšpirácia

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 02.11.19 16:02

AS
karma
108.00

to je naozaj krásne

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní