60 sekúnd v starostlivosti o pleť: Ozaj dokáže jediná minúta divy?

60 sekúnd v starostlivosti o pleť: Ozaj dokáže jediná minúta divy?

Dôležitosť starostlivosti o pleť hlásame na našom portáli azda každý deň. Myslíme si totiž, že je veľmi dôležité šíriť osvetu o tom, ako môžeme byť ešte krajšie a prirodzenejšie. A na ceste ku krajšej a zdravšej prirodzenej pleti je dôležitých práve 60 sekúnd v starostlivosti o pleť. Čo dokáže urobiť len minútka vášho času každý jeden deň ráno aj večer?

Za všetko môže tweet

Ak si pravidelne čistíte pleť ráno aj večer, pravdepodobne tejto činnosti venujete v priemere tak 15 až 30 sekúnd. O tom, že je to však veľmi málo, informoval až vlaňajší tweet Global Esthetician, ktorý doslova spustil snehovú lavínu na všetkých beauty portáloch sveta. Môže naozaj 60-sekundové čistenie pleti znamenať revolúciu v starostlivosti o pleť? 

„Čistenie pleti (prstami) po dobu 60 sekúnd umožňuje aktívnym zložkám v čiastiacom produkte skutočne fungovať. Väčšina ľudí si pleť čistí maximálne 15 sekúnd.  Zjemní to pokožku a uvoľní to nánosy kožného mazu. Zlepší sa tak textúra aj celková jednota pleti,” hovorí tweet, ktorý pobláznil beauty magazíny po celom svete a v neposlednom rade milióny ich verných čitateliek.

Inšpiruj sa: Kozie mlieko ako elixír krásy a zdravia? 10 dôvodov, prečo ho piť!

ako čistiť pleť správne

Zdroj: Shutterstock®

Test, či to funguje

Neveríte, že 60-sekundové pravidlo naozaj funguje? Podrobte ho testu! Skúste si pomocou vatového tampónika a odličovača pretrieť tvár len tak, niekoľkokrát po dobu 15 sekúnd. Na ďalší deň pri odličovaní zvoľte 60-sekundové pravidlo – odličovač si do pleti vmasírujte prstami a robte tak krúživými pohybmi po celej tvári, následne tampónom zotrite prebytok odličovača. Ktorý tampónik bol špinavší? 

Produkty využité naplno

Ak obetujete 60 sekúnd na čistenie pleti ráno aj večer, konečne si bude vaša pleť naozaj naplno vychutnávať všetky kvalitné pleťové produkty, ktoré ste si zadovážili. Ako je to možné? Na nekvalitne vyčistenej a zanesenej pleti žiadne sérum ani krém nebude fungovať tak, ako vlastne má. Preto je v takom prípade investícia do drahej kozmetiky naozaj zbytočná. 

Zaujala vás myšlienka 60-sekundového čistenia pleti? Vyskúšajte ho na vlastnej koži a o výsledok sa s nami podeľte v ankete pod článkom, prípadne v komentároch. Budeme sa tešiť na vaše osobné skúsenosti s týmto beauty fenoménom.

- Anketa

SKÚSILA SOM 60-SEKUNDOVÉ PRAVIDLO A VÝSLEDOK BOL:

Odpovedalo 7 ľudí  

60-sekundové pravidlo naozaj funguje!
86%
Asi to je pravda, neviem to posúdiť.
14%
Nefungovalo to.
0%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Maxianová 13.11.19 19:15

MM
karma
100.00

určite je to pravda, večernú očistu stíham cez reklamy v TV a ešte mám veľa času

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní