TEST: Čistič vzduchu Philips série 3000

čistič vzduchu

Okrem vonkajšej krásy je mimoriadne dôležité aj naše zdravie.

 

Čistič vzduchu Philips 3000 by nám mal so zdravím údajne pomôcť. Aspoň to sľubujú na obale, alebo v oficiálnych popisoch. Pre mňa ako alergičku to bolo slovo do bitky. Bola som zvedavá, či mi čistič natoľko zlepší kvalitu života, že už nebudem chcieť nič iné.

 

 

Spoločnosť Philips bola založená v roku 1891, kedy začala vyrábať lampy s uhlíkovými vláknami. Dnes má táto medzinárodná spoločnosť vo svojom portfóliu obrovské množstvo produktov do domácnosti. Medzi ne patrí aj samotný čistič vzduchu. Poradil si s domácnosťou alergičky a práve prebiehajúcimi rekonštrukčnými prácami v jej dome?

 

Odporúčame: Dokonalé kučery: Takto si ich vytvoríte sama!

Oficiálny popis

Čistič vzduchu Philips série 3000 s technológiami AeraSense a VitaShield IPS automaticky čistí a vizualizuje kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti prostredníctvom spätnej väzby indikátora častíc a kruhového indikátora. Zachytáva až 99,97% častíc, ktoré prechádzajú filtrami, a efektívne tak znižuje množstvo alergénov, plynov a pachov. Je ideálny pre väčšie miestnosti, a je možné ho použiť tiež v priestoroch s veľkosťou až 95 m². 

 

Odporúčame: TEST: Philips HU4803/01 - Unikátny NanoCloud zvlhčovač vzduchu

Naozaj pomáha alergikom?

Čistič vzduchu Philips má okrem množstva výhod aj veľmi moderný dizajn, takže som sa nemusela obávať momentu rozbalenia a umiestnenia v obývačke vedľa obývačkovej steny. Vďaka svojej bielej farbe tam dokonalo zapadol.

 

Čistička vzduchu je vybavená troma základnými filtrami, má 5 nastavení otáčok ventilátora a automatický režim. Automatický režim bol skvelý, pretože si čistič sám mohol nastaviť rýchlosť ventilátora podľa úrovne znečistenia. Čistič vzduchu Philips má 4 rôzne svetlá, ktoré indikujú predpokladanú kvalitu vzduchu. Keďže sa displej a nastavenia nachádzajú na vrchnej časti prístroja, ocenila som  farebné indikovanie znečistenia, a navyše to bolo celkom príjemným spestrením  večera. :) 

 

Čistič vzduchu je vybavený aj funkciou časovača, pomocou ktorého môžete zariadenie nastaviť tak, aby fungovalo od 1 do 24 hodín, potom sa samé vypne. Aby sa zabezpečilo, že sa "náhodne" nezmenia žiadne nastavenia, čistička Philips AC3256 obsahuje tiež detskú poistku.

 

Jeho rozmery sú väčšie, no hmotnosť je prijateľných 10 kg, čo s praktickou rúčkou nebol až taký problém pri prenášaní.

 

Pozri aj: Krásne biele zuby - túžiš po nich aj ty? Tak kráčaj s dobou!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Vyčistí aj veľké množstvo prachu a nečistôt?

V čističke vzduchu sú dva vymeniteľné typy filtrov - NanoProtect HEPA (odfiltruje najmenšie častice, ako sú alergény, baktérie a vírusy) a NanoProtect filter s aktívnym uhlíkom, ktorý zachytáva škodlivé plyny a pachy. Oba filtre boli pekne zabalené v plastových vreckách, ktoré bolo, samozrejme, potrebné odstrániť predtým, ako som ich vložila do čističa. Samotné vloženie bolo veľmi jednoduché a zabralo mi len zopár sekúnd.

 

Čistič má päť rôznych možností regulácie otáčok ventilátora, rovnako tak aj režim "auto", "alergén" a "spánok". Po zapnutí zariadenia sa rozsvieti indikátor kvality vzduchu, ktorý vám naznačí, aká je kvalita vášho ovzdušia. Displej sa nachádza na hornej časti čističa. Je vyrobený z čierneho plastu, ktorý síce pekne vyzerá, ale vzhľadom na jeho lesklý povrch sa na ňom zachytávajú všetky prachové častice a odtlačky prstov. Treba mať preto vždy po ruke prachovku.

 

Na displeji nájdete tlačidlo pre vypnutie a zapnutie, detský zámok, tlačidlo pre regulovanie rýchlosti ventilátora, časovač či tlačidlo na obnovenie funkcie filtra. Snímač je vybavený technicky pokročilým senzorom Aerasense. Aerasense je výskumnou divíziou spoločnosti Philips, ktorá sa špecializuje na zlepšenie kvality ovzdušia a odstránenie nebezpečných ultrajemných častíc vo vzduchu.

 

Odporúčame: Netrpte kvôli hladkej pokožke

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Odporúčila by som ho svojim známym?

Čistička, bohužiaľ, nepatrí k tým najlacnejším na trhu. Pri kúpe treba myslieť aj na to, že aj samotná výmena filtra predstavuje ďalšiu finančnú investíciu. Životnosť HEPA filtra je však podľa výrobcu 2 roky a pri filtri s aktívnym uhlíkom okolo jedného roka, čo znie celkom sľubne. Samozrejme, netreba zabúdať na to, že tieto údaje závisia od toho, ako znečistené je prostredie, v ktorom sa čistička nachádza, a ako často ju používame. 

 

Spoločnosť Philips deklaruje, že vás čistič zbaví 99,97% nečistôt s pomocou vysoko účinných filtrov, no práve aj prevádzkové náklady sú to, čo mňa osobne presviedča pri kúpe produktov. O pravdivosti informácií som sa zatiaľ vzhľadom na dobu testovania presvedčiť nemohla.

 

Samotný zámok v čističi je nastavený tak, že vás upozorní na to, že je potrebná výmena filtra. Následne máte 14 dní na jeho výmenu a ak to neurobíte, čistič prestane pracovať a zamkne sa. Je to, samozrejme, z dôvodu, aby sa zamedzilo šíreniu škodlivín. Okrem toho, presnosť tejto funkcie závisí od presného zabudovaného monitora kvality ovzdušia. 

 

Za pozitíva môžem jednoznačne určiť dizajn, ktorý je veľmi čistý a elegantný. Ďalším plusom je farebná signalizácia, ktorá je praktická najmä preto, že sa nemusíte k čističu priblížovať kvôli sledovaniu displeja v hornej časti. Čistič sme tiež použili aj vo veľmi zaprášenom prostredí v dome, v ktorom práve prebiehajú rekonštrukčné práce. Práve tam si tento čistič našiel veľké uplatnenie. Indikátor sa totiž pomerne rýchlo zmenil z červenej farby, ktorá značí veľké znečistenie, na modrú. Čistič odporúčam mať zapnutý aj pri bežných domácich prácach, ako napríklad pri žehlení či vysávaní, pri ktorých sa vám vzduchom šíri prach jedna radosť.

 

Pokiaľ chodíte neskoro domov z práce a potrebujete si domácnosť vyčistiť od všetkých škodlivín a alergénov, môžete ju pokojne nechať bežať aj počas spánku. Philips AC3256/10 čistí vzduch s intenzitou iba 33 decibelov, a preto ju kľudne zapnite aj počas noci. Nastavíte si časovač, vypnete svetlá na displeji a spánkový režim s nízkymi otáčkami vyčistí všetko nepotrebné počas toho, ako si vychutnáte sladký a ničím nerušený spánok. :)

 

Pokiaľ vlastníte domáce zvieratká alebo patríte k takým alergikom, akým som ja, čistič vzduchu Philips si určite nájde čestné miestečko vo vašej domácnosti.

 

Bude sa ti páčiť: Žehlička, ktorá to má pod kontrolou

FOTOGALÉRIA:


POUŽÍVATE DOMA ČISTIČ VZDUCHU?
 • Áno, pravidelne ho používam. (43%)

   

 • Nie, čistič vzduchu doma nemám. (57%)

   

Odpovedalo 7 ľudí  


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

5 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.14.11.17 08:29 | Soňa Kelemenová | karma: 95
výborná vecička hlavne pre alergikov...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


14.11.17 11:23 | benynka | karma: 94
máme doma inú čističku je ionická, netreba meniť filter len ho opláchnem raz za čas vo vode a celá čistička je menších rozmerov

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.11.17 20:48 | Milka Damašková | karma: 85
Nad niečím takýmto som už uvažovala, keďže jednak sme alergici, jednak bývame aj na prašnej ulici plnej exhalátov...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.11.17 21:03 | Mária Chromíková | karma: 97
Aj ja mám doma ionickú čističku,ale v súčatnosti jú používam zriedka.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


11.12.17 19:34 | Soňa Krátka | karma: 77
super vec

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kurie oká: S ktorými prírodnými zložkami ich vyliečiš?

30.01.2018 KRÁSA
Kurie oká: S ktorými prírodnými zložkami ich vyliečiš?

Našim chodidlám nevenujeme takú pozornosť, akú by si zaslúžili. Možno je to preto, lebo ich ukrývame v topánkach a ponožkách, z ktorých nám nevykukuje žiaden kúsok chodidla. Avšak...

Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

05.02.2018 KRÁSA
Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

Už dlhé roky vás trápia čierne bodky na nose, vyskúšali ste rôzne čistiace produkty, masky, exfoliáciu, vytláčali ste, natierali retinolom, i tak nič nepomohlo? Ako odstrániť čierne bodky bez toho...

Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

29.01.2018 LIFESTYLE
Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

Jablká patria medzi tie druhy ovocia, ktorých sa človek nepreje asi nikdy. Sú chutné, šťavnaté, a navyše sa dajú využívať pri pečení chutných dezertov.   Veľa ľudí neobľubuje šupky z jabĺk...

Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

02.02.2018 KRÁSA
Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

Epsomská soľ nie je žiadny výmysel modernej doby. Objavená bola totiž už začiatkom sedemnásteho storočia. Aj napriek tomu nie je veľmi známou surovinou, čo je však veľká škoda...

Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

07.02.2018 LIFESTYLE
Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom...

Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

13.02.2018 LIFESTYLE
Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

Niekedy môže kuchyňa po príprave večere vyzerať skôr ako po boji.   Všade samý riad, špina a neporiadok, ktorého by ste sa najradšej zbavili mihom oka. Máme pre vás naozaj skvelú správu...

Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

18.02.2018 LIFESTYLE
Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

Stáva sa to aj tým najlepším z nás... Po dlhodobom aktívnom pohybe sa ocitáme v úzkych a jednoducho sa nám prestane chcieť. Beh už zrazu nie je obľúbenou súčasťou dňa a návšteva posilňovne...

Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

27.01.2018 LIFESTYLE
Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

Nie je nič lepšie, než čerstvo upečené kurča s chrumkavou kôrkou. Avšak patrí k tým jedlám, ktoré už ťažko zohrejete na ďalší deň tak, aby bolo stále chrumkavé, a hlavne, aby nebolo vyschnuté...

Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

28.01.2018 LIFESTYLE
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

Rakovina hrubého čreva aj rakovina konečníka patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce typy zhubných ochorení, a to najmä vo vyspelých krajinách po celom svete...

Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

26.01.2018 LIFESTYLE
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

Bujónové kocky sú v mnohých kuchyniach často používané. Ide totiž o veľmi ľahký spôsob ako zvýrazniť chuť a arómu mnohých jedál, najmä polievok či omáčok...

Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

21.01.2018 LIFESTYLE
Máš problémy s obličkami? Tieto signály môžu naznačovať, že áno!

Obličky plnia v ľudskom tele hneď niekoľko dôležitých funkcií. Pôsobia ako filter krvi, regulujú množstvo vody v organizme a podieľajú sa na udržiavaní homeostázy...

Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

09.02.2018 LIFESTYLE
Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

Pečeň patrí medzi životne dôležité ľudské orgány. Je zodpovedná za odstraňovanie jedovatých látok z tela, metabolizmus dôležitých látok aj zásobovanie živín...

Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

01.02.2018 KRÁSA
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

Niekto ju dokáže jesť ako jablko, iní ju neznášajú a majú voči nej averziu a nechuť. Odrádzajúca je hlavne jej aróma, pri ktorej nejeden človek už zaplakal...

Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

24.01.2018 LIFESTYLE
Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

Čistenie toalety môže byť ťažké, že? Škvrny, tvrdá voda a baktérie množiace sa rýchlosťou svetla – to sú vecí, ktorých sa zbaviť je fakt zdĺhavé. A dokonca...

Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

10.02.2018 LIFESTYLE
Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

Za normálnych okolností, ak sme zdraví a nekonzumujeme veľa cesnaku či alkoholu, nemáme žiaden zápach. Presnejšie je neutrálny, niekomu môžeme aj voňať ale určite nesmrdíme...

Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

23.01.2018 KRÁSA
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

Je pohár vína denne zdravý? Nad touto polemikou si lámu hlavu mnohí z nás. Otvoriť fľašu vínka po náročnom dni v práci alebo neotvoriť? Chodí nám to neustále po rozume a my premýšľame...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 2s