TEST: Čistič vzduchu Philips série 3000

čistič vzduchu

Okrem vonkajšej krásy je mimoriadne dôležité aj naše zdravie.

 

Čistič vzduchu Philips 3000 by nám mal so zdravím údajne pomôcť. Aspoň to sľubujú na obale, alebo v oficiálnych popisoch. Pre mňa ako alergičku to bolo slovo do bitky. Bola som zvedavá, či mi čistič natoľko zlepší kvalitu života, že už nebudem chcieť nič iné.

 

 

Spoločnosť Philips bola založená v roku 1891, kedy začala vyrábať lampy s uhlíkovými vláknami. Dnes má táto medzinárodná spoločnosť vo svojom portfóliu obrovské množstvo produktov do domácnosti. Medzi ne patrí aj samotný čistič vzduchu. Poradil si s domácnosťou alergičky a práve prebiehajúcimi rekonštrukčnými prácami v jej dome?

 

Odporúčame: Dokonalé kučery: Takto si ich vytvoríte sama!

Oficiálny popis

Čistič vzduchu Philips série 3000 s technológiami AeraSense a VitaShield IPS automaticky čistí a vizualizuje kvalitu vzduchu vo vašej domácnosti prostredníctvom spätnej väzby indikátora častíc a kruhového indikátora. Zachytáva až 99,97% častíc, ktoré prechádzajú filtrami, a efektívne tak znižuje množstvo alergénov, plynov a pachov. Je ideálny pre väčšie miestnosti, a je možné ho použiť tiež v priestoroch s veľkosťou až 95 m². 

 

Odporúčame: TEST: Philips HU4803/01 - Unikátny NanoCloud zvlhčovač vzduchu

Naozaj pomáha alergikom?

Čistič vzduchu Philips má okrem množstva výhod aj veľmi moderný dizajn, takže som sa nemusela obávať momentu rozbalenia a umiestnenia v obývačke vedľa obývačkovej steny. Vďaka svojej bielej farbe tam dokonalo zapadol.

 

Čistička vzduchu je vybavená troma základnými filtrami, má 5 nastavení otáčok ventilátora a automatický režim. Automatický režim bol skvelý, pretože si čistič sám mohol nastaviť rýchlosť ventilátora podľa úrovne znečistenia. Čistič vzduchu Philips má 4 rôzne svetlá, ktoré indikujú predpokladanú kvalitu vzduchu. Keďže sa displej a nastavenia nachádzajú na vrchnej časti prístroja, ocenila som  farebné indikovanie znečistenia, a navyše to bolo celkom príjemným spestrením  večera. :) 

 

Čistič vzduchu je vybavený aj funkciou časovača, pomocou ktorého môžete zariadenie nastaviť tak, aby fungovalo od 1 do 24 hodín, potom sa samé vypne. Aby sa zabezpečilo, že sa "náhodne" nezmenia žiadne nastavenia, čistička Philips AC3256 obsahuje tiež detskú poistku.

 

Jeho rozmery sú väčšie, no hmotnosť je prijateľných 10 kg, čo s praktickou rúčkou nebol až taký problém pri prenášaní.

 

Pozri aj: Krásne biele zuby - túžiš po nich aj ty? Tak kráčaj s dobou!

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Vyčistí aj veľké množstvo prachu a nečistôt?

V čističke vzduchu sú dva vymeniteľné typy filtrov - NanoProtect HEPA (odfiltruje najmenšie častice, ako sú alergény, baktérie a vírusy) a NanoProtect filter s aktívnym uhlíkom, ktorý zachytáva škodlivé plyny a pachy. Oba filtre boli pekne zabalené v plastových vreckách, ktoré bolo, samozrejme, potrebné odstrániť predtým, ako som ich vložila do čističa. Samotné vloženie bolo veľmi jednoduché a zabralo mi len zopár sekúnd.

 

Čistič má päť rôznych možností regulácie otáčok ventilátora, rovnako tak aj režim "auto", "alergén" a "spánok". Po zapnutí zariadenia sa rozsvieti indikátor kvality vzduchu, ktorý vám naznačí, aká je kvalita vášho ovzdušia. Displej sa nachádza na hornej časti čističa. Je vyrobený z čierneho plastu, ktorý síce pekne vyzerá, ale vzhľadom na jeho lesklý povrch sa na ňom zachytávajú všetky prachové častice a odtlačky prstov. Treba mať preto vždy po ruke prachovku.

 

Na displeji nájdete tlačidlo pre vypnutie a zapnutie, detský zámok, tlačidlo pre regulovanie rýchlosti ventilátora, časovač či tlačidlo na obnovenie funkcie filtra. Snímač je vybavený technicky pokročilým senzorom Aerasense. Aerasense je výskumnou divíziou spoločnosti Philips, ktorá sa špecializuje na zlepšenie kvality ovzdušia a odstránenie nebezpečných ultrajemných častíc vo vzduchu.

 

Odporúčame: Netrpte kvôli hladkej pokožke

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Odporúčila by som ho svojim známym?

Čistička, bohužiaľ, nepatrí k tým najlacnejším na trhu. Pri kúpe treba myslieť aj na to, že aj samotná výmena filtra predstavuje ďalšiu finančnú investíciu. Životnosť HEPA filtra je však podľa výrobcu 2 roky a pri filtri s aktívnym uhlíkom okolo jedného roka, čo znie celkom sľubne. Samozrejme, netreba zabúdať na to, že tieto údaje závisia od toho, ako znečistené je prostredie, v ktorom sa čistička nachádza, a ako často ju používame. 

 

Spoločnosť Philips deklaruje, že vás čistič zbaví 99,97% nečistôt s pomocou vysoko účinných filtrov, no práve aj prevádzkové náklady sú to, čo mňa osobne presviedča pri kúpe produktov. O pravdivosti informácií som sa zatiaľ vzhľadom na dobu testovania presvedčiť nemohla.

 

Samotný zámok v čističi je nastavený tak, že vás upozorní na to, že je potrebná výmena filtra. Následne máte 14 dní na jeho výmenu a ak to neurobíte, čistič prestane pracovať a zamkne sa. Je to, samozrejme, z dôvodu, aby sa zamedzilo šíreniu škodlivín. Okrem toho, presnosť tejto funkcie závisí od presného zabudovaného monitora kvality ovzdušia. 

 

Za pozitíva môžem jednoznačne určiť dizajn, ktorý je veľmi čistý a elegantný. Ďalším plusom je farebná signalizácia, ktorá je praktická najmä preto, že sa nemusíte k čističu priblížovať kvôli sledovaniu displeja v hornej časti. Čistič sme tiež použili aj vo veľmi zaprášenom prostredí v dome, v ktorom práve prebiehajú rekonštrukčné práce. Práve tam si tento čistič našiel veľké uplatnenie. Indikátor sa totiž pomerne rýchlo zmenil z červenej farby, ktorá značí veľké znečistenie, na modrú. Čistič odporúčam mať zapnutý aj pri bežných domácich prácach, ako napríklad pri žehlení či vysávaní, pri ktorých sa vám vzduchom šíri prach jedna radosť.

 

Pokiaľ chodíte neskoro domov z práce a potrebujete si domácnosť vyčistiť od všetkých škodlivín a alergénov, môžete ju pokojne nechať bežať aj počas spánku. Philips AC3256/10 čistí vzduch s intenzitou iba 33 decibelov, a preto ju kľudne zapnite aj počas noci. Nastavíte si časovač, vypnete svetlá na displeji a spánkový režim s nízkymi otáčkami vyčistí všetko nepotrebné počas toho, ako si vychutnáte sladký a ničím nerušený spánok. :)

 

Pokiaľ vlastníte domáce zvieratká alebo patríte k takým alergikom, akým som ja, čistič vzduchu Philips si určite nájde čestné miestečko vo vašej domácnosti.

 

Bude sa ti páčiť: Žehlička, ktorá to má pod kontrolou

FOTOGALÉRIA:


POUŽÍVATE DOMA ČISTIČ VZDUCHU?
 • Áno, pravidelne ho používam. (50%)

   

 • Nie, čistič vzduchu doma nemám. (50%)

   

Odpovedali 4 ľudia  


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

4 komentáre

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.14.11.17 08:29 | Soňa Kelemenová | karma: 88
výborná vecička hlavne pre alergikov...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


14.11.17 11:23 | benynka | karma: 90
máme doma inú čističku je ionická, netreba meniť filter len ho opláchnem raz za čas vo vode a celá čistička je menších rozmerov

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.11.17 20:48 | Milka Damašková | karma: 84
Nad niečím takýmto som už uvažovala, keďže jednak sme alergici, jednak bývame aj na prašnej ulici plnej exhalátov...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


14.11.17 21:03 | Mária Chromíková | karma: 100
Aj ja mám doma ionickú čističku,ale v súčatnosti jú používam zriedka.

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Kde sú stratené ponožky z práčky? Záhada vyriešená!

28.10.2017 LIFESTYLE
Kde sú stratené ponožky z práčky? Záhada vyriešená!

Prichádza moment prania a vy sa už začínate modliť. Modlíte sa za to, aby ste ponožky vybrali z práčky v rovnakom počte, ako ste ich tam vložili.   Samozrejme záhada z názvom stratené ponožky z práč...

Čo by sme nemali jesť na raňajky? Veci, ktorými si nevedome škodíme

07.11.2017 LIFESTYLE
Čo by sme nemali jesť na raňajky? Veci, ktorými si nevedome škodíme

Je vo všobecnosti známe že raňajky sú najdôležitejšou časťou dňa. Mali by sme si na ne vyhradiť čas a urobiť si z nich akýsi rituál – neponáhľať sa a vychutnať si ich, čo je však častokrát nemožné...

Škodlivosť plastov: Toto ťa určite prekvapí!

04.11.2017 LIFESTYLE
Škodlivosť plastov: Toto ťa určite prekvapí!

To, že cigarety škodia zdraviu, vie každá z nás. Množstvo jedov, ktoré si fajčiari doprajú každé ráno ku kávičke, sa však môže vyrovnať tým, ktoré denne prijíma aj nefajčiar...

Ako využiť mrazničku v domácnosti? Toto ťa šokuje!

13.11.2017 LIFESTYLE
Ako využiť mrazničku v domácnosti? Toto ťa šokuje!

Všetci dobre vieme, načo slúži mraznička v domácnosti. Už v detstve sme sa učili, že slúži na uchovávanie potravín, pri ktorých chceme, predĺžiť ich dobu životnosti...

Máš doma starý chlieb? Vyskúšaj 7 výborných receptov, ako ho využiť!

12.11.2017 LIFESTYLE
Máš doma starý chlieb? Vyskúšaj 7 výborných receptov, ako ho využiť!

Už naše staré mamy nás učili, že chlieb sa nemá vyhadzovať. Prečo aj, keď sa dá ešte nejako využiť a ušetriť tak pár eur.    Ak starý chlieb nechcete vyhodiť, ale neviete čo s ním...

Lipómy, akné, mílie: Tieto videá sledujú tisícky ľudí! Ale, prečo?

08.11.2017 KRÁSA
Lipómy, akné, mílie: Tieto videá sledujú tisícky ľudí! Ale, prečo?

O Dr. Sandre Lee, nazývanej aj ako Dr. Pimple Popper, ste si už u nás na KAMzaKRÁSOU.sk mohli čo-to prečítať. Stala sa hviezdou internetu, vďaka jej - možno pre niekoho nechutnučkým, videám...

Poruchy štítnej žľazy: Poznáš týchto 7 najčastejších prejavov?

27.10.2017 LIFESTYLE
Poruchy štítnej žľazy: Poznáš týchto 7 najčastejších prejavov?

I tak malý orgán, akým je štítna žľaza, dokáže narobiť veľké problémy. Stačí, ak nefunguje presne tak ako má a na našom tele sa to prejaví najrozličnejšími spôsobmi...

Aké liečivé účinky má mrkvová šťava? Budeš prekvapená!

10.11.2017 LIFESTYLE
Aké liečivé účinky má mrkvová šťava? Budeš prekvapená!

Mrkva je veľmi zdravá zelenina plná vitamínov a minerálov. Veľa ľudí ju má zaradenú do kategórie polievkovej zeleniny a čerstvú ju konzumuje málokto...

Je instantná káva tvojím denným spoločníkom? Rozlúč sa s ňou!

03.11.2017 LIFESTYLE
Je instantná káva tvojím denným spoločníkom? Rozlúč sa s ňou!

História instantnej kávy sa začala písať v roku 1901, keď japonský vedec Satori Kato predstavil svetu kávový prášok. Keďže nemal podnikavého ducha, nepodarilo sa mu na nej zarobiť...

Námraza v chladničke: S týmto trikom ju odstrániš raz a navždy!

06.11.2017 LIFESTYLE
Námraza v chladničke: S týmto trikom ju odstrániš raz a navždy!

Každá chladnička v domácnosti funguje 24 hodín denne, 7 dní v týždni, 365 dní v roku. Občas pri nej mávame pocit, že je to čarovná skrinka, ktorá sa častým otváraním sama záhadne naplní...

Ako správne skladovať vajíčka? Toto si určite nevedela!

29.10.2017 LIFESTYLE
Ako správne skladovať vajíčka? Toto si určite nevedela!

Chcete, aby vaše potraviny vydržali dlhšie čerstvé? Naučte sa spôsoby, ako ich správne skladovať.    Rôzne druhy potravín sa musia rôzne skladovať. Dnes sa zameriame na vajíčka.   Viete ako ich s...

Kto povedal, že bravčová masť je nezdravá? Fakty, ktoré ťa dostanú!

15.11.2017 LIFESTYLE
Kto povedal, že bravčová masť je nezdravá? Fakty, ktoré ťa dostanú!

Záujemcov o zdravý životný štýl neustále pribúda. Veľa z nás sleduje, čo je a čo nie je vhodné jesť. Sústreďujeme sa na zadné strany obalov, ktoré nám majú jasne povedať, čo je „zdravé"...

Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

21.11.2017 LIFESTYLE
Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!

Naše telo každý deň absorbuje tisíce toxínov, ktoré sa nachádzajú v bežných potravinách. Dokonca vás prekvapí, že najviac toxínov sa nachádza v potravinách, ktoré konzumujeme každý deň...

Pleseň na stene: Nevieš si s ňou poradiť? Tak objav toto prírodné riešenie!

31.10.2017 LIFESTYLE
Pleseň na stene: Nevieš si s ňou poradiť? Tak objav toto prírodné riešenie!

Domov má byť naším útulným miestečkom, v ktorom sa cítime príjemne. Avšak niekedy sme jeho otrokom. Zabúdame na to, že byt/dom má slúžiť nám, a nie my jemu...

Život s dieťaťom: Pohroma alebo úžasná idylka? Toto ťa rozhodne pobaví!

20.11.2017 LIFESTYLE
Život s dieťaťom: Pohroma alebo úžasná idylka? Toto ťa rozhodne pobaví!

Po príchode nového človiečika na svet každú matku zaplavia pocity radosti, eufórie. Na druhej strane ju tiež zaplavia pocity vyčerpanosti a strachu...

Horoskop na november: Vieš, ktoré znamenie stretne osudovú lásku?

01.11.2017 HOROSKOPY
Horoskop na november: Vieš, ktoré znamenie stretne osudovú lásku?

Horoskop na november 2017  sa sústreďuje najmä na kompenzáciu únavy s radostnými udalosťami. Tak budeme schopní dobiť si stratenú energiu. A aj keď je rok 2017 skoro na konci...

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 2s