TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára

TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára

Káva je pre skutočného kávičkára čímsi posvätným. Bez dobrej kávy proste deň začať nemôže. Existuje pritom množstvo káv a každý si kávu vychutnáva úplne inak. Niekto nedá dopustiť na dokonalú penu na vrchu kapučína, iní dávajú prednosť krémovej verzii kávy, zatiaľ čo poniektorí si kávu vychutnajú len vtedy, keď je malá a pomerne silná. Nehovoriac o tom, že kávičkári sa delia do 2 skupín – tí, čo si do kávy pridávajú aj cukor a na tých, ktorí cukor v káve považujú za skutočné barbarstvo. A potom sú tu ešte takí, ktorí si ku kávičke radi doprajú aj niečo iné, napríklad nejaký zákusok. Sme rôzni, no čo je jasné, aktuálna situácia nám nedovoľuje vychutnať si našu obľúbenú kávu v kaviarni či v reštaurácii. Rôzne obmedzenia, zákazy a nariadenia nám bránia vo vychutnávaní si našej najmilovanejšej kávy od toho najlepšieho baristu v meste.

Síce zákazy a nariadenia musíme tolerovať, no kávu si môžeme vychutnať aj v pohodlí nášho domova. A nielen zalievanú (tzv. turka) či „nesku,“ ktorá sa pripravuje v mnohých domácnostiach. Vďaka plnoautomatickému kávovaru Philips 5400 Series si môžete vychutnať až 12 rôznych káv, a to stlačením jedného tlačidla. Respektíve 3, ak počítame zapnutie a rovnako aj vypnutie kávovaru. Kávovar ako taký je však pomerne drahšou investíciou, tak sa poďme spolu pozrieť na to, či ide o dobrú investíciu, kvôli ktorej sa oplatí siahnuť do rodinného rozpočtu.

Odporúčame: TEST: Slamienkový rad od Olival – píling, pleťový krém a micelárny gél

domáci kávovar Philips

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar

Hovoríme si, že výber pleťového krému je náročný, no ani výber kávovaru nie je vôbec jednoduchý. Aj kávovarov je pomerne veľké množstvo, no musíte si sami uvedomiť, čo od kávovaru očakávate, respektíve akú kávu máte najradšej. S kávovarom Philips 5400 Series si môžete pripraviť až 12 rôznych druhov káv. Vychutnať si môžete variácie ako espresso, kapučíno či latte macchiato. Stačí stlačiť jedno tlačidlo, zvoliť si intenzitu kávu, množstvo kávy, rovnako aj mliečnej peny (mlieka) a nápoj máte pripravený v priebehu niekoľkých sekúnd.

Nebudem vás zaťažovať nejakými parametrami, no poďme k niekoľkým základným informáciám o kávovare, ktoré je dobré poznať. Tak v prvom rade sa zastavme pri mliečnom systéme LatteGo. Laicky povedané (veď nie sme predsa žiadny špecialisti), nádobka LatteGo mieša mlieko so vzduchom v komore peniča a bez akéhokoľvek špliechania pridá do šálky krémovú vrstvu mliečnej peny so správnou teplotou. Toto oceníte v prípade, že milujete kapučíno alebo latte macchiato, ktoré by bez bohatej peny neboli také lahodné.

Dotykový TFT displej vám umožní pripraviť si svoju obľúbenú kávu kliknutím jedného tlačidla. Na panely máte totižto prednastavené kávové profily (kávy), ktoré si však môžete upravovať aj podľa seba. Stačí si vybrať kávu a nastaviť si jej silu (či chcete silnejšiu alebo slabšiu kávu), množstvo kávy a rovnako aj mlieka, respektíve peny. Všetko sa ovláda jednoducho a intuitívne. Žiadne komplikované nastavenia, čo určite oceníte. Dokonca si môžete vytvoriť 4 profily, v ktorých si môžete navoliť svoje obľúbené kávy – tak už nebudete musieť nič nastavovať. Len zapnete kávovar, vyberiete si svoj profil a kávovar vám už sám pripraví vašu obľúbenú kávu.

Systém Aroma Extract dosahuje optimálnu rovnováhu medzi teplotou varenia a extrakciou arómy a to tak, že udržiava teplotu vody medzi 90 a 98 °C a zároveň reguluje prietok vody. Jednoducho povedané, kávovar vám pripraví lahodnú kávu bez toho, aby ste do toho zasahovali. Samozrejme, v nastaveniach máte možnosť nastaviť si teplotu vody, aby bola káva pre vás čo najlahodnejšia a spĺňala vaše požiadavky.

Kávovar je vybavený odolnými keramickými mlynčekmi, vďaka čomu si môžete vychutnať minimálne 20 000 šálok čerstvej aromatickej kávy. Zabudnúť nemôžeme ani na filter AquaClean, vďaka ktorému si môžete vychutnať až 5 000 šálok kávy bez nutnosti odvápnenia kávovaru – samozrejme v závislosti od tvrdosti vody.

filter AquaClean

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Potešenie pre všetkých kávičkárov

Plnoautomatický kávovar má výhodu v tom, že si môžete výslednú kávu upraviť podľa seba a prispôsobiť svojim požiadavkám. Ak máte chuť na kávu, no je pomerne neskoro, tak si ju aj napriek tomu môžete vychutnať. Stačí si spraviť slabšiu kávu (navoliť menšiu intenzitu kávy) a vychutnať si tento nápoj aj v neskorších popoludňajších hodinách.

Čo ja na kávovare oceňujem najviac, tak je systém LatteGo. Ja som veľkým milovníkom kapučína a latte macchiata, preto aj moja prvá voľba pri príprave úplne prvého nápoja padla práve na latte macchiato. Tá bohatá pena je famózna. S mojou polovičkou sme sa zhodli na tom, že tento systém má v mnohom navrch. Predovšetkým nie je vytvorený na princípe hadičiek a napeňovacích trysiek, ktoré sa častokrát upchávajú. Pri systéme LatteGo stačí do nádobky naliať mlieko, pripevniť na kávovar a nechať ho spraviť kávu za vás. Výhodou je, že nádobku na mlieko môžete rozobrať (skladá sa presne z 3 častí) a vložiť do umývačky riadu, poprípade poriadne umyť v rukách. Samozrejme nezabúdajte aj na občasné preplachovanie kávovaru ako aj systému LatteGo. Na displeji je tlačidlo na prečisťovanie, takže v priebehu pár sekúnd sa systém prečistí a vypláchne všetky zaschnuté zvyšky mlieka, ktoré sa nachádzajú v komore peniča.

Každý z nás má rád inú kávu a rovnako to je aj v prípade, keď k vám príde návšteva. Niekto pije espresso bez mlieka alebo s mliekom, niekto zase americano, ristretto,.. – proste, koľko ľudí, toľko chutí. Ak nie ste barista, tak vám niektoré kávové pojmy môžu byť cudzie, no ak máte kávovar Philips 5400 Series, tak nemusíte googliť, koľko kávy či vody ide do ristretta a koľko do kávy americano. Kávovar všetko vyrieši za vás a vám tak odpadajú menšie starosti a stresy v tom, či bude káva spĺňať predstavy vašich hostí.

A akú kávu do kávovaru nasypať? V tomto prípade kávovar vyberavý nie je. Ak máte obľúbenú zrnkovú kávu, tak využite tú. Je to aj lepšia voľba, nakoľko keramický mlynček je určený na jej mletie a dosiahnutie čo najlepšej arómy. Inžinieri Philips sa však pohrali s prepracovanosťou kávovaru, preto môžete do kávovaru nasypať aj namletú kávu, z ktorej vám rovnako pripraví kávu podľa vlastného želania.

Philips 5400 Series zvláda pripraviť aj viac nápojov naraz. Teda v prípade, že pri ich príprave nepoužijete systém LatteGo. Ak s partnerom máte najradšej espresso bez mlieka, tak si oba kávy pripravíte naraz. Výhodu to má aj v prípade, že sa vám zíde viac hostí na návšteve a každý chce rovnakú kávu.

Ďalšiu vec, čo oceňujeme, tak je možnosť nastavenia výšky trysiek, cez ktoré preteká pripravená káva. Ak pripravujete kávu do menších šálok tak predídete jej prskaniu všade naokolo. Taká maličkosť, no v konečnom výsledku celkom podstatná.

kávovar na zrnkovú kávu

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Čistenie kávovaru – alfa a omega pre dokonalú kávu

Ak si zakaždým chcete vychutnať dokonalú chuť kávy, tak je potrebné myslieť aj na starostlivosť o kávovar. Vo väčšine prípadov zvládnete jeho prečistenie stlačením jedného tlačidla. Stačí stlačiť CLEAN na displeji a vybrať zo zoznamu, čo chcete vyčistiť. Samozrejme kávovar prečistí kávové trysky aj pred každý použitím, teda hneď ako ho zapnete a rovnako aj po každom vypnutí.

Zabúdať netreba ani na vylievanie vody v „odpadovom“ zásobníku, kam odteká voda po každom prečistení kávovaru. Rovnako tak je potrebné z času na čas vysypať aj kávový odpad, tzv. grunt, ktorý nemusí hneď končiť v koši. Smelo ho nasypte kvetom do črepníkov. Ak by ste aj náhodou na jeho čistenie zabudli, tak sa obávať nemusíte, kávovar vás na to sám upozorní. Rovnako, ako vás upozorní na nedostatok vody či kávy, tak vás upozorní aj na potrebu jeho vyčistenia. Tu by som ešte dodala, že aj keď vám dojde káva v kávovare alebo voda, no nápoj sa vám už pripravuje, tak stačí kávu dosypať a vodu doliať a kávovar bude pokračovať v príprave nápoja. Mnohé kávovary takúto „funkciu“ nemajú a dokončia nápoj aj bez dsotatočného množstva „ingrediencií“.

Na čo by som rada upozornila, tak je čistenie varnej jednotky. Na to mnohí zabúdajú pri akomkoľvek kávovare. Kávovar Philips 5400 Series umožňuje ľahké odnímanie varnej jednotky, ktorá je srdcom každého plnoautomatického kávovaru. Práve aj táto jednotka si vyžaduje pravidelné čistenie, nakoľko vytvára paru potrebnú na spenenie mlieka, na vytvorenie kávy a pod. Túto jednotku stačí opláchnuť po tečúcou vodou, nechať vyschnúť, založiť a kávovar opätovne používať.

najlepšie latte macchiato

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk

Oplatí sa investovať do kávovaru?

Každá väčšia investícia si vyžaduje zvážiť mnoho pre a proti. Určite však môžeme povedať, že je to investícia, ktorá sa oplatí v prípade, že patríte k skutočným kávičkárom, ktorí milujú skvelú kávu. Ak si radi vychutnávate rôzne druhy kávy, tak tento plnoautomatický kávovar Philips 5400 Series splní vaše požiadavky. Dokonca poskytuje možnosť spenenia mlieka bez toho, aby ste si pripravili kávu. Čiže ak vám vaše deti rady „vyjedajú“ penu z kapučína, tak ich môžete potešiť čistou mliečnou penou, ktorú vám kávovar pripraví. Dokonca ju môžete ochutiť čokoládou, kakaom alebo nejakým topingom.

Mnohí namiesto kávovaru volia predovšetkým rýchlovarnú kanvicu, pretože si okrem kávy radi pochutnávajú aj na čaji. Ak aj vy ste na vážkach a rozhodujete sa, čo si do domácnosti zadovážiť, tak možno vás presvedčí fakt, že kávovar vám dokáže zohriať vodu. Teda si môžete navoliť len horúcu vodu bez kávy, ktorú môžete použiť na prípravu čaju. Ďalší bonus tohto kávovaru.

Napokon mi nedá nepristaviť sa aj pri samotnom dizajne kávovaru Philips 5400 Series. Práca inžinierov z Philips je doladená do posledného detailu. Kávovar dotiahli do dokonalosti, vďaka čomu krásne zapadne do každého interiéru a predovšetkým do každej kuchyne.

- Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar
1 z 28
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk
TEST: Philips 5400 Series Plnoautomatický kávovar pre skutočného pôžitkára - KAMzaKRASOU.sk

Zdroj: Redakcia KAMzaKRASOU.sk


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

Mária Reibergerová 11.11.20 21:04

MR
karma
104.00

do kávovaru sa oplatí investovať, kávičkári to ocenia

 • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 12.11.20 07:22

ĽŠ
karma
100.00

Takýto pomocník by potešil.

 • 0
Odpovedať

Elena Švachová 13.11.20 21:38

karma
115.00

Kávičku pijem dennodenne a takúto mašinku by som teda v našej domácnosti určite privítala.Mám rada zalievanú kávu,ale vychutnám si aj kapučíno s bohatou penou.

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 08.12.20 19:37

MC
karma
109.00

To by bolo prekvapenie pod Vianočným stromčekom.

 • 0
Odpovedať

Anton Marek 12.03.21 11:06

karma
127.00

mmm, kaviareň doma v kuchyni. Skvelá predstava.

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:00

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 03.08.23 17:00

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:11

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 08:11

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní