Registrácia Prihlásenie

Toto sú tie najzbytočnejšie funkcie auta! Uhádneš, ktoré sú to?


Autá sú dnes viac ako len prostriedok na presun z bodu A do bodu B. S pokrokom v automobilovej technológii teraz poskytujú zábavu a užitočnosť ako nikdy predtým. Existuje však niekoľko funkcií, ktoré uľahčujú náš život v rámci každodenného dochádzania, ale aj tie, ktoré sa zdajú byť trochu zbytočné.

Odporúčame: Ako si vybrať ekologické auto? Sú hybridy a elektromobily správnou voľbou?

Zrkadlenie obrazovky smartfónu

Zdroj: Shutterstock®

Zrkadlenie obrazovky smartfónu

Zrkadlenie vášho smartfónu na televízor doma môže mať zmysel vtedy, ak si pozeráte fotky z dovolenky alebo si púšťate hudbu, ale v aute to nie je to isté. Zrkadlenie smartfónu v aute totiž nepomôže ani pri zábave, ani pri obsluhe a môže pôsobiť viac než rušivo. Na prácu so „zrkadlom“, teda s druhou obrazovkou, musíte použiť vlastný smartfón, čo je pri jazde autom značne nebezpečné.

Držiak na slnečné okuliare

Zdroj: Shutterstock®

Držiak na slnečné okuliare

Ruku na srdce, koľkokrát ste ich tam mali? V prvom rade si treba uvedomiť, že nie každé slnečné okuliare sa tam zmestia. Aj keby sa však zmestili, väčšina ľudí by radšej ponechala svoje drahé okuliare vo svojom pôvodnom puzdre a nezabudli by ich v aute vždy, keď vystúpia. Alebo by sa mohlo stať, že stratia puzdro úplne.

Automatické otváranie dverí

Zdroj: Shutterstock®

Automatické otváranie dverí

Automatické svetlá – skvelé. Automatické dvere – úplne zbytočné, aj keď automatické otváranie kufra je fantastické, keď máte plné ruky. Ale automatické otváranie dverí vodiča a spolujazdca predstavujú vrchol ľudskej lenivosti. Táto inovácia je zbytočná až trápna. To, že majú ľudia pocit, že nepotrebujú používať kľučky a ešte si za to aj zaplatia, je veľmi smutná realita dnešnej spoločnosti. Tu platí – hoci sa to dá, ešte neznamená, že sa to tak musí robiť.

Pozri aj: Vieš, ako sa správne zipsovať na ceste? Tu sú zásady radenia sa!

na čo mi je v aute kompas

Zdroj: Shutterstock®

Kompas

Ak by mal ísť niekto autom na Severný pól, kompas by bol nevyhnutnosťou. Ale všetci bežní ľudia majú mapy v telefóne či navigáciu už zabudovanú v aute, aby sa dostali cez tú betónovú džungľu plnú asfaltu, áut a ľudí.

radiace páky pod volantom

Zdroj: Shutterstock®

   

Radiace páky pod volantom

Toto bol vraj kompromis, ktorý dá vodičovi pocit ručného radenia rýchlostí, ale iba ak má automat. Až na to, že je to trošku zbytočné, lebo vodič musí preradiť v tom správnom okamihu. V opačnom prípade auto jednoducho toto radenie ignoruje. Nakoniec sa však dospelo ku konsenzu, že tí, ktorí si kúpili automat, pravdepodobne nechcú radiť prevodové stupne, no a ľudia, ktorí to chcú, si kúpia auto s manuálnou prevodovkou.

Nočné videnie

Zdroj: Shutterstock®

Nočné videnie

Keď sa termálne systémy nočného videnia začali objavovať v automobiloch, všetci technici boli nadšení, kým si rýchlo uvedomili, že je to nanič. Nočné videnie by mohlo byť užitočnou vecou, ak by bolo súčasťou head-up displeja a bolo premietané na čelné sklo, ktoré by zvýrazňovalo skryté nebezpečenstvá, ale tam táto technológia ešte nie je. Teraz sa totiž musíte pozerať mimo vozovky, ale na druhej strane dokážete vidieť skryté nebezpečenstvá, ako napríklad srny alebo diviaky v tme.

V poslednej dobe sa s technológiami akoby roztrhlo vrece a nie je to inak ani v automobilovom priemysle. Niektoré sú naozaj pokrokové a významné, hlavne pokiaľ ide o bezpečnosť, niektoré nám uľahčujú život, ale iné nám pod rúškom luxusu vyťahujú zbytočné eurá z peňaženky. Ktoré technológie v aute máme, je viac-menej naším rozhodnutím, prioritou však vždy musí zostať bezpečná jazda.


Návrat hore
Autor článku

6 komentárov

Ľubica Šťastná 11.05.19 07:32

ĽŠ
karma
110.00

Zbytočné funkcie auta, súhlasím!

 • 1
Odpovedať

Jana Tonhauserová 11.05.19 12:18

karma
102.00

Jazdím na automate a naozaj som ručné radenie ešte nepoužila, načo ? ved práve preto som chcela automat,aby som nemusela ručne radiť...naozaj pre mňa zbytočnosť

 • 0
Odpovedať

jaro vetrik 14.05.19 19:39

JV
karma
-1.00

preco ved kazdá funkcia ma svoje opodstatnenie....

 • 0
Odpovedať

Žofia Mažáriová 17.05.19 19:25

ŽM
karma
108.00

Súhlasím!! zbytočné

 • 1
Odpovedať

Martin Benetin 20.05.19 10:56

MB
karma
-1.00

U veľa ľudí sa stáva, že aj samotné auto im je zbytočné, nielen funkcie v ňom :-D

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 23.05.19 21:03

JK
karma
111.00

Rada som si prečítala

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Čo dokáže oregano? Famózne liečivé účinky vyskúšaj nasledovne
Zdravie

Čo dokáže oregano? Famózne liečivé účinky vyskúšaj nasledovne

 • 107
 • 5
 • 05.10.2019
Prečo žijú ženy dlhšie ako muži? Týmto dôvodom neuveríš!
Pre ženy

Prečo žijú ženy dlhšie ako muži? Týmto dôvodom neuveríš!

 • 47
 • 4
 • 21.10.2019
Môže byť bezkofeínová káva chuťovo dobrá a kvalitná?
Inšpirácie

Môže byť bezkofeínová káva chuťovo dobrá a kvalitná?

 • 92
 • 1
 • 08.11.2019
TOPlist