Útoky negatívneho človeka - ako sa nestať ich obeťou?

negatívny človek

Ľudia sú rôzni – z niektorých srší optimizmus a dobrá nálada, iní sa zas na všetko sťažujú.

 

Prečo nás priťahujú práve takéto typy, keď po chvíli strávenej s nimi sa cítime ako vyžmýkaný citrón?

 

Nedobrovoľne nás tento človek zatiahne do svojho problému a my dokonca cítime vinu za to, že sa máme lepšie ako on.

 

Ako účinne reagovať na útoky negatívneho človeka, aby sme sa nestali jeho obeťou?

 

Zaujme ťa: Vetranie a čistenie kúpeľne - prečo je dôležité? O tomto ti nik nepovie!

Pre človeka je najťažšie, keď sa stane obeťou negativizmu blízkeho, pretože kolegu z práce prekusnete – odídete vedľa (ak sa dá), a v konečnom dôsledku pôjdete po práci domov. Ale od manžela, alebo rodinného príslušníka len tak ľahko neodídete. U takého človeka sú vždy na vine okolnosti – kolegovia, susedia, rodičia, vláda, počasie (doplňte si, čo len chcete). Takže slovom, úplne všetko, len nie oni sami.

 

Pozri aj: Ako využiť kávovú usadeninu? 5 overených receptov si hneď zamiluješ!

Časté sú prípady, kedy vám kamarátka závidí dobrého muža a sťažuje sa na svoj život. Je vám nepríjemné to počúvať, hlavne keď ste jej v minulosti radili ohľadom vzťahov, a ona si vybrala nesprávneho. A preto sa s ňou už ďalej ani nechcete deliť o svoje úspechy, šťastie, nové veci apod. Nechcete, aby sa cítila ešte horšie.

 

Snažíte navrhovať riešenia, ktoré by v danej situácii pomohli, no tým to ešte len zhoršíte. Vaša známa začne vravieť, že to nejde, že sa to nedá, nikdy to nebude fungovať, a že sa vám to ľahko hovorí. 

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

Ak však začnete tento boj o záchranu toho druhého, ktorý ,,nemá také šťastie v živote ako vy", tak verte, že ste sa stali obeťou. Míňate na to svoje drahocenné sily a čas. Podobné prípady dobre ilustruje tzv. ,,Karpmanov dramatický trojuholník". Každému z nás prislúcha jedna z rolí: útočník, obeť, záchranca. Obeť manipuluje pomocou vyvolaním pocitu viny a hanby. Môžete sa snáď tešiť zo života, keď sa niekto pri vás trápi? Čo máte robiť? Tak pomáhate.

 

Nebezpečenstvo trojuholníka spočíva v tom, že si často ,,aktéri" vymenia role. Záchrancovia sa stávajú obeťami, obete zas útočníkmi. A dostať sa z tohto začarovaného trojuholníka ide len ťažko.

Ako sa dostať z tohto trojuholníka

Keď sa stanete útočníkovou obeťou, prvý krok na ceste k vyslobodeniu sa z jeho vplyvu, je uvedomiť si to. Priznať si, že sa nachádzate v takomto vzťahu s niekým a že to nie je v poriadku a hraničí to so závislosťou. V skutočnosti je veľa vzťahov postavených na závislosti jedného k druhému. No netreba si to mýliť, zdravý vzťah má byť založený na želaní vzájomnej blízkosti a nie na závislosti!

 

Dôležitejšie sú pre nás vzťahy s človekom, s ktorým sa môžete podeliť o svoje radosti, ktorému môžete dôverovať. V zdravých vzťahoch sú na každej strane  želania a ciele, ktoré si vyžadujú dostatok slobody pre ich realizáciu.

BUDE ŤA ZAUJÍMAŤ:

V závislých vzťahoch sa hranica medzi partnermi a kamarátmi stiera, uvedomenie si vlastných želaní sa stáva zložitejším. Ľudia sa boja čo-to urobiť pre seba, aby tým neranili druhého, alebo ho nevyprovokovali k odchodu. Strach stratiť blízkeho človeka nám častokrát zakrýva oči pred jeho skutkami, sme zahanbení a ponížení, ale necháme si to. Veľakrát nemáme silu na zmenu situácie.

 

Nikto nemôže byť zodpovedný za iného človeka, pretože ním nie je, nenachádza sa v jeho koži a neprežíva jeho život. Zastavte sami seba, keď v budúcnosti začnete pociťovať vinu a zahanbenie. Spýtajte sa sami seba: prečo to robím? Čoho sa mi dostane v takejto komunikácii? Môže to byť pocit potrebnosti a vážnosti? Neplatím za tento pocit príliš vysokú cenu? Rozdiel medzi vinou a zodpovednosťou za to, čo sa nám v živote stane je naozaj veľký!  

 

Odporúčame: Ako kombinovať jedlo a chudnúť, čo najrýchlejšie? Toto musíš vedieť!

Byť vinným znamená cítiť sa byť zdrojom nešťastia toho druhého. No byť zodpovedným znamená schopnosť ovplyvňovať  prežívanú skutočnosť a pozerať sa na vlastné vnútro, bez ohľadu na to, ako to vezme druhý. Nikto nie je zodpovedný za iného človeka (samozrejme nehovoríme teraz o vašich deťoch), pretože nevie, čo prežíva, nechodí v jeho topánkach!

 

Neprehliadni: Najtoxickejšie potraviny: Ktoré medzi ne patria? Ostaneš prekvapená!


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

 
Oriflame vynovil detské oddelenie Martinskej nemocnice
Ako ušetriť peniaze? Skús to podľa tohto jednoduchého návodu!
Ako sa vyhnúť depresii? Poradíme vám 3 tipy na pohodovú jeseň.
Spôsoby, ako prežiť ťažký deň, keď sa nám chce spať
SUPERfeel: Bratislava sa môže opäť tešiť na ženskú konferenciu
SUPERfeel: Bratislava sa môže opäť tešiť na ženskú konferenciu
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedočkavosťou?
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Gabrielle Bernsteinová: DOVOĽTE VESMÍRU, ABY VÁM KRYL CHRBÁT
Múdrosť tisícročí: Ako byť šťastná? Toto ti v tom pomôže!
Sebarozvoj s koučkou: Čo s odkladaním pocitov?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nepochopením?
Vieš, čo je kaviarenská etiketa? Ak si milovníčka kávy, osvoj si ju!
Láskavý dotyk: Prečo je nesmierne dôležitý? A ako na nás vplýva?
Ako sa vyhnúť depresii? Poradíme vám 3 tipy na pohodovú jeseň.
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nepochopením?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s naučeným správaním?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s neposlušnými myšlienkami?
Štrikovanie je IN. Toto ťa dostane, rovno do obchodu!
Vieš, čo je kaviarenská etiketa? Ak si milovníčka kávy, osvoj si ju!
Ako prestať fajčiť? Nedarí sa ti premôcť chuť na cigaretku? Vieme, ako na to!
Prokrastinácia – choroba či lenivosť? Plus 8 typov, ako byť výkonnejší
Sebarozvoj s koučkou: Čo s nedostatkom času?
Sebarozvoj s koučkou: Čo s odlišnosťou?
Ako vplýva na naše zdravie voda s citrónom? Ozaj vďaka nej schudneme?
 

7 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.23.11.17 08:45 | Martina Varhaníková | karma: 93
Je to aj o našich hraniciach, ako si ich vieme ustrážiť a neposúvať ďalej len za cenu, aby sme niekomu pomohli. Sú ľudia, ktorí sa budú donekonečna sťažovať a stále odmietajú akúkoľvek pomoc, lebo im ich trápenie aj vyhovuje.Prešla som si tým a ak som cítila, že mi to už berie energiu, stopla to. Nemajú dostatok síl z duše a dúfajú, že sa stane zázrak a niečo sa zmení. Lenže nezmení sa nič...ak vyžarujeme zo seba zlosť, hnev a negativitu, tak také si aj priťahujeme. Ak lásku a spokojnosť...mení sa naše vnímanie a vieme si ľahko poradiť zo všetkým. Preto takýto ľudia sú inými priťahovaní, lebo sa v ich prítomnosti všetci cítia pokojne.

A je pravda, že slabá žena sa od silného muža učí jeho sile, aby sa vedela tomu postaviť a nenechať zo sebou manipulovať. Ľudia su naším zrkadlom...len je potrebné si uvedomiť, čo nám zrkadlia.

A ako sa brániť, ak je nám pri niekom ťažko a oberá nás o energiu, je len o našich vibráciach...to čo v sebe živíme, to si aj priťahujeme a ak budeme vnútorne pokojný a nplnený radosťou a láskou, tak sa naše vibrácie zvyšujú a nič nám neuškodí...preto, ak o niekom vedome vieme, že je energ. upír, treba byť v jeho prítomnosti vibračne vyššie, vnímať svoju spokojnosť, upriamiť sa na svoj stred. Môžeme prekrížiť nohy a zablokovať sa takto. Vždy je to o nqašom postoji...či sa vieme udržať vo svojej príjemnej energii, alebo sa necháme stiahnuť dolu a potom je nám ťažko. My sme tvorcovia.

odpovedať

hlasuj plus 2 | 0 hlasuj minus


23.11.17 12:52 | Monika Č | karma: 92
ja som mala moju exsvokru takú.. volala som ju žrút pozitívnej energie.. a často bola jednou z príčin hádok... čo nakoniec aj doviedlo k rozvodu...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


23.11.17 18:13 | Daniela Bieliková | karma: 94
veľmi dobre napísané...a poučné

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


23.11.17 19:10 | Mária Maxianová | karma: 90
mala som priateľku, bola som jej bútľavou vŕbou, ale keď ma donekonečna zahŕňala svojimi problémami namiesto toho, aby ich riešila, ukončila som naše priateľstvo

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


24.11.17 08:57 | Katarína Konečná | karma: 90
chvalabohu nemám v okolí takých ľudí

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


11.12.17 18:16 | Soňa Krátka | karma: 76
dobrý článok

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


15.12.17 22:36 | Vlasta Tóthová | karma: neurčená
Ćoraz viac ľudí je takých, sú neprajní a naschvál robia zloty v okolí

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

05.02.2018 KRÁSA
Slávna lekárka Pimple Popper radí: Ako odstrániť čierne bodky?

Už dlhé roky vás trápia čierne bodky na nose, vyskúšali ste rôzne čistiace produkty, masky, exfoliáciu, vytláčali ste, natierali retinolom, i tak nič nepomohlo? Ako odstrániť čierne bodky bez toho...

Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

29.01.2018 LIFESTYLE
Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

Jablká patria medzi tie druhy ovocia, ktorých sa človek nepreje asi nikdy. Sú chutné, šťavnaté, a navyše sa dajú využívať pri pečení chutných dezertov.   Veľa ľudí neobľubuje šupky z jabĺk...

Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

18.02.2018 LIFESTYLE
Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

Stáva sa to aj tým najlepším z nás... Po dlhodobom aktívnom pohybe sa ocitáme v úzkych a jednoducho sa nám prestane chcieť. Beh už zrazu nie je obľúbenou súčasťou dňa a návšteva posilňovne...

Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

02.02.2018 KRÁSA
Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

Epsomská soľ nie je žiadny výmysel modernej doby. Objavená bola totiž už začiatkom sedemnásteho storočia. Aj napriek tomu nie je veľmi známou surovinou, čo je však veľká škoda...

Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

07.02.2018 LIFESTYLE
Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom...

Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

13.02.2018 LIFESTYLE
Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

Niekedy môže kuchyňa po príprave večere vyzerať skôr ako po boji.   Všade samý riad, špina a neporiadok, ktorého by ste sa najradšej zbavili mihom oka. Máme pre vás naozaj skvelú správu...

Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

27.01.2018 LIFESTYLE
Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

Nie je nič lepšie, než čerstvo upečené kurča s chrumkavou kôrkou. Avšak patrí k tým jedlám, ktoré už ťažko zohrejete na ďalší deň tak, aby bolo stále chrumkavé, a hlavne, aby nebolo vyschnuté...

Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

19.02.2018 LIFESTYLE
Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

Všetkého veľa škodí, no otázkou ostáva: čo je veľa a čo je málo? Každý z nás by mal poznať svoju únosnú mieru pri všetkom. To...

Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

28.01.2018 LIFESTYLE
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

Rakovina hrubého čreva aj rakovina konečníka patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce typy zhubných ochorení, a to najmä vo vyspelých krajinách po celom svete...

Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

26.01.2018 LIFESTYLE
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

Bujónové kocky sú v mnohých kuchyniach často používané. Ide totiž o veľmi ľahký spôsob ako zvýrazniť chuť a arómu mnohých jedál, najmä polievok či omáčok...

Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

09.02.2018 LIFESTYLE
Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

Pečeň patrí medzi životne dôležité ľudské orgány. Je zodpovedná za odstraňovanie jedovatých látok z tela, metabolizmus dôležitých látok aj zásobovanie živín...

Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

01.02.2018 KRÁSA
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

Niekto ju dokáže jesť ako jablko, iní ju neznášajú a majú voči nej averziu a nechuť. Odrádzajúca je hlavne jej aróma, pri ktorej nejeden človek už zaplakal...

Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

24.01.2018 LIFESTYLE
Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

Čistenie toalety môže byť ťažké, že? Škvrny, tvrdá voda a baktérie množiace sa rýchlosťou svetla – to sú vecí, ktorých sa zbaviť je fakt zdĺhavé. A dokonca...

Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

10.02.2018 LIFESTYLE
Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

Za normálnych okolností, ak sme zdraví a nekonzumujeme veľa cesnaku či alkoholu, nemáme žiaden zápach. Presnejšie je neutrálny, niekomu môžeme aj voňať ale určite nesmrdíme...

Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

23.01.2018 KRÁSA
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

Je pohár vína denne zdravý? Nad touto polemikou si lámu hlavu mnohí z nás. Otvoriť fľašu vínka po náročnom dni v práci alebo neotvoriť? Chodí nám to neustále po rozume a my premýšľame...

Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

11.02.2018 LIFESTYLE
Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

Každá žienka domáca určite mala tú česť spoznať sa bližšie s nepriateľom menom vodný kameň. Vzniká na nereze, na umývadle, ale aj v našej sprche, čo nás možno trápi najviac. Gazdinky, nezúfajte...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s