Ženský kouč Martin Tóth: Chcem, aby si ty bola fit!

Ženský kouč Martin Toth: chcem, aby si ty bola fit !

V dnešnej dobe je na ženskú krásu vyvíjaný obrovský tlak. Určuje sa štýl, váha, oblečenie, vlasy a mnohé iné. A ak náhodou do prototypu dnešnej krásy nezapadáme, cítime sa skľučujúco, ba priam nechcene a bezvýznamne. No pritom jediné, čo my, ženy, urobiť môžeme, je cítiť sa dobre vo vlastnom tele. V akomkoľvek tele.

 

Vážiť si samu seba a s hrdosťou pozerať do zrkadla bez ohľadu na názor druhých. Pýtate sa, ako to dosiahnuť? Ako sa začať mať rada? Ako si o sebe povedať, že ste krásna? Na tieto i mnohé iné otázky vám odpovie Martin Tóth – muž, ktorý pomáha ženám schudnúť a cítiť sa krásne vo vlastnej koži. 

 

Odporúčame: Pochúťka, z ktorej nepriberiete - melónová torta!

 

1. V čom spočíva tvoje heslo: Chcem, aby si ty bola fit?

• Byť FIT pre mňa znamená viac, ako len vyzerať dobre. Je to o tom, aby si sa tak aj cítila - verím, že skutočným dôvodom, prečo chceme schudnúť je to, že máme nejakú predstavu o svojom vysnenom životnom štýle a chceme, aby sa naplnila. Chceme mať možnosti, ktoré teraz nemáme a robiť veci, ktoré teraz nemôžeme. Všetko to je možné, ale len ak budeme popri chudnutí myslieť aj na zdravie. Je veľa spôsobov, ako schudnúť a vyzerať lepšie. Len "vyzerať dobre" nestačí. Na to, aby sme si svoju štíhlejšiu postavu mohli aj užiť, potrebujeme sa tak aj cítiť. A preto babám odporúčam, aby sa sústredili viac na starostlivosť o svoje telo ako na kalórie.


• Aj ty môžeš schudnúť a mať postavu, s ktorou sa budeš cítiť sebavedomá, krásna a príťažlivá - verím, že všetko je možné a sny sú na to, aby sa plnili. A preto chcem dať mladým ženám pocit, že aj keď sa už asi stokrát pokúšali zmeniť stravu a dodržiavať to, neznamená, že je to zbytočné. A už vôbec nie, že sa majú zmieriť s tým, že ony nikdy nebudú štíhlymi.


• Som tu na to, aby som ti pomohol - treťou myšlienkou, ktorú má vyjadriť heslo "Chcem, aby si TY bola FIT" je to, že ja CHCEM, aby im to naozaj vyšlo. Moja stránka nie je na to, aby nejako zabili čas, keď sa v práci alebo doma nudia. Som tu, aby sa ženy, ktoré potrebujú schudnúť, dostali ďalej. Aby som im skutočne pomohol dať teóriu chudnutia do praxe a vytvoriť si nové zvyky, vďaka ktorým sa im podarí nielen schudnúť, ale budú si to vedieť aj udržať.

 

Bude ťa zaujímať: Lymská borelióza: Rozpoznajte jej príznaky včas!

2. Čo bola tvoja prvotná motivácia pomáhať ženám schudnúť?

Svoju odpoveď rozdelím na tri časti:


Prečo chcem pomôcť? 

Mojím snom nikdy nebolo ležať na pláži a nič nerobiť. Chcel som a aj chcem zmeniť tento svet v určitej oblasti. A tak bez ohľadu na to, akým smerom sa vydám, chcem si byť istý, že to bude niečo, čo ľuďom pomôže dosiahnuť svoj sen a od základov zmeniť svoj život.

 

Prečo práve s chudnutím? 

Som dobrý v psychológii, zmene zvykov a dosahovaní snov. Mám bohaté skúsenosti s tým, ako zmeniť to, čo jem (ako si namiesto troch tanierov krupice s cukrom, škoricovým cukrom a grankom, ktoré som zvykol jesť - dať na večeru lososa s guacamole a zeleninou) a pritom si to užívať. A v neposlednom rade som si chudnutie vybral preto, že viem, aké bolestivé je, ak sa človek roky hanbí vyjsť medzi ľudí kvôli tomu, ako vyzerá.

 

Prečo práve mladým ženám?

Mám rád ženy. Svojím spôsobom ma fascinujú. A verím, že každá mladá žena si zaslúži byť krásnou, zdravou a príťažlivou. Navyše som presvedčený, že ak bude mladá žena jesť zdravo, budú tak jesť aj jej deti. A muž sa postupne prispôsobí, pretože jemu stačí to, aby bolo jedlo chutné a sýte.

 

Odporúčame: Profík vo Photoshope baví celý svet. Hrozí záchvat smiechu!

3. Ako prebieha celý proces na ceste k chudnutiu?

Celá spolupráca začína rozhovorom, kde v podstate zistíme, či obaja hľadáme to isté. Ak sa po rozhovore dohodneme, postupujeme podľa týchto štyroch krokov:


1. Vytvoríme si plán a pripravíme sa.
2. Vyberieme si nové chutné a zdravé jedlá.
3. Vytvoríme si z nich nové zvyky a naučíme sa, ako to všetko pekne stíhať a dodržiavať.
4. A až nakoniec postupne prestávame jesť tie staré - nezdravé jedlá a učíme sa, ako sa nevrátiť späť do starých koľají.


Babám každý týždeň vysvetlím lekciu a určím akčné kroky na najbližší týždeň. O týždeň si to skontrolujeme, zistíme, ako nám to išlo a ideme ďalej. Keďže zo skúseností viem, že čiastkové tipy fungujú len dočasne a že na vytvorenie zvykov nestačí 21 dní (to je mýtus) – pracujem s nimi dlhodobo. Minimálne šesť mesiacov. A potom na nich ďalších šesť mesiacov dávam pozor.

 

Pozri aj:  Lopúch nie je burina. Zistite, čo dokáže!

4. Čo pre teba osobne znamená krása?

Krása pre mňa znamená zážitok. Vezmime si ako príklad auto. Základom je, aby fungovalo a dopravilo nás z miesta A do miesta B. Je jasné, že bez toho je nám auto nanič, ale až krása je to, čo urobí z tejto jazdy (a z nášho života) zážitok. Od nádherných zasnežených hôr, ktoré vidíme pri pohľade z okna auta, cez moderný dizajn nášho auta, na ktorý sa tak príjemne pozerá. Až po oblečenie, ktoré máme na sebe, keď sedíme v aute a, samozrejme, telo, v ktorom sa cítime dobre.

 

To všetko robí z našej cesty nezabudnuteľný zážitok. Myslím si, že nech už ide o čokoľvek (knihu, vzťah, obývačku, jedlo alebo telo), ak je splnená funkčnosť (napríklad ak sme zdraví a naše telo funguje ako má), tak práve krása je to, čo nám prinesie výsledný zážitok, a tým pádom je dôvodom, prečo je život taký skvelý.

 

Odporúčame: Tipy na krátky účes: Tieto extrémne premeny vás dostanú!

5. Aké máš ambície do budúcna?

Z toho, čo by mohlo čitateľky zaujímať spomeniem to, že pracujem na vytvorení online kurzu, ktorý by im pomohol krok za krokom zaradiť všetku teóriu o chudnutí do praxe a vytvoriť si nové zvyky. Veľkou výhodou by bola osobná podpora - niekto, kto by ich viedol, kto by na nich dával pozor, kto by im pomohol zdolať každú prekážku a splniť si svoj sen o krásnej postave. Neskôr sa chystám vytvoriť "Chcem, aby si TY bola FIT" aj v zahraničí. 

 

Pozri aj: Dovolenka v domovine: Top najkrajšie pieskové pláže na Slovensku

6. Aké rady na záver by si dal ženám, ktoré sa necítia spokojné vo vlastnom tele?

V prvom rade asi to, aby sa zhlboka nadýchli, a potom s úsmevom na tvári vydýchli a upokojili sa. Nadváha nie je trvalý stav, s ktorým sa musíme zmieriť. Je to len dočasný stav, ktorý sa dá postupne zmeniť. V druhom rade im odporúčam prečítať si môj návod: "Ako schudnúť svojich prvých 10 kíl - a to aj bez hladovania a počítania kalórií." A každý deň urobiť nejaký krok vpred.

 

Naučia sa najmä toto:

 

 • Prečo dokážeme schudnúť dočasne ale nie natrvalo.
 • 7 hlavných prekážok, ktoré nám bránia udržať si postavu a vracajú nás naspäť do starých koľají.
 • Ako nezačať s chudnutím – alebo chyby, ktoré robíme pri chudnutí hneď od prvého dňa (a nevieme o tom.)
 • Ako začať s chudnutím, aby to tento krát bolo iné.
 • Ako pokračovať a schudnúť svojich prvých 10 kíl - aj bez hladovania alebo počítania kalórií.

 

Ak chceš vedieť viac, tu môžeš získať celý návod úplne zdarma: 

https://martintoth.me/starter-kit/

 

 

Bude ťa zaujímať: Turistika po Slovensku: Po hrebeni Považského Inovca

 


Čo čítajú ostatní na KAMzaKRÁSOU.sk

6 komentárov

, ak chcete vložiť komentár. V prípade, že nemáte ešte konto na KAMzaKRÁSOU.sk, môžete si ho zdarma vytvoriť.20.07.17 08:03 | Soňa Kelemenová | karma: 92
teóriu my ženy ovládame.... super napísaný článok, už len sa k tomu dokopať.... ale rozhodne k tomu treba pevnú vôľu....

odpovedať

hlasuj plus 3 | 0 hlasuj minus


20.07.17 11:17 | Anna Bútorová | karma: 65
dobrý prístup a celkový pohľad trénera...

odpovedať

hlasuj plus 1 | 0 hlasuj minus


20.07.17 20:14 | Mária Maxianová | karma: 90
všetko je v hlave ...

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


21.07.17 15:15 | Jana Uhrová | karma: 85
treba len pevnú vôľu na to

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


28.10.17 21:34 | Marcel Maňák | karma: neurčená
Palec hore!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus


17.11.17 11:52 | Iveta Sýkorová | karma: neurčená
vyborny clanok, super pristup trenera k chudnutiu. hned by som sa mu zverila do ruk!

odpovedať

hlasuj plus 0 | 0 hlasuj minus
Najčítanejšie na KAMzaKRÁSOU.sk

Buď zdravá ako repa: Povieme ti, prečo jesť cviklu oveľa častejšie

23.01.2018 KRÁSA
Buď zdravá ako repa: Povieme ti, prečo jesť cviklu oveľa častejšie

Červená repa, alebo ľudovo, cvikla, nás pomyselne prenáša do čias detstva, kedy nás možno svojou sýtou červenou farbou desila na tanieroch, napríklad v školských jedálňach...

Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

29.01.2018 LIFESTYLE
Odteraz už šupky z jablka nebudeš vyhadzovať! Pozri, čo všetko dokážu

Jablká patria medzi tie druhy ovocia, ktorých sa človek nepreje asi nikdy. Sú chutné, šťavnaté, a navyše sa dajú využívať pri pečení chutných dezertov.   Veľa ľudí neobľubuje šupky z jabĺk...

Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

18.02.2018 LIFESTYLE
Prečo nikdy neprestať cvičiť? Ak to urobíš, toto sa stane s tvojim telom!

Stáva sa to aj tým najlepším z nás... Po dlhodobom aktívnom pohybe sa ocitáme v úzkych a jednoducho sa nám prestane chcieť. Beh už zrazu nie je obľúbenou súčasťou dňa a návšteva posilňovne...

Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

02.02.2018 KRÁSA
Čo je to epsomská soľ? Zázrak, ktorý ti pomôže s mnohými neduhmi!

Epsomská soľ nie je žiadny výmysel modernej doby. Objavená bola totiž už začiatkom sedemnásteho storočia. Aj napriek tomu nie je veľmi známou surovinou, čo je však veľká škoda...

Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

07.02.2018 LIFESTYLE
Vedľajšie účinky zdravého stravovania. O týchto ti povie málokto!

S príchodom nového roka si dávame množstvo predsavzatí. Mnohí z nás dúfajú, že nový rok bude pre nich v znamení zdravej stravy. Kým január bol len akýmsi skúšobným mesiacom...

Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

13.02.2018 LIFESTYLE
Geniálne kuchynské triky: Šetria čas a vyhneš sa neporiadku!

Niekedy môže kuchyňa po príprave večere vyzerať skôr ako po boji.   Všade samý riad, špina a neporiadok, ktorého by ste sa najradšej zbavili mihom oka. Máme pre vás naozaj skvelú správu...

Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

19.02.2018 LIFESTYLE
Zelený a čierny čaj: Toto sa deje, keď ho piješ vo veľkom množstve!

Všetkého veľa škodí, no otázkou ostáva: čo je veľa a čo je málo? Každý z nás by mal poznať svoju únosnú mieru pri všetkom. To...

Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

27.01.2018 LIFESTYLE
Ako správne zohriať kura? Takto zostane chrumkavé a šťavnaté!

Nie je nič lepšie, než čerstvo upečené kurča s chrumkavou kôrkou. Avšak patrí k tým jedlám, ktoré už ťažko zohrejete na ďalší deň tak, aby bolo stále chrumkavé, a hlavne, aby nebolo vyschnuté...

Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

28.01.2018 LIFESTYLE
Rakovina hrubého čreva: Tieto faktory zvyšujú riziko vzniku ochorenia

Rakovina hrubého čreva aj rakovina konečníka patria medzi najčastejšie sa vyskytujúce typy zhubných ochorení, a to najmä vo vyspelých krajinách po celom svete...

Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

26.01.2018 LIFESTYLE
Bujónové kocky: Aká je realita - používať ich alebo na ne zabudnúť?

Bujónové kocky sú v mnohých kuchyniach často používané. Ide totiž o veľmi ľahký spôsob ako zvýrazniť chuť a arómu mnohých jedál, najmä polievok či omáčok...

Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

09.02.2018 LIFESTYLE
Toto sú najčastejšie signály chorej pečene. Neignoruj ich!

Pečeň patrí medzi životne dôležité ľudské orgány. Je zodpovedná za odstraňovanie jedovatých látok z tela, metabolizmus dôležitých látok aj zásobovanie živín...

Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

01.02.2018 KRÁSA
Prečo konzumovať cibuľu? Odteraz sa od nej staneš závislou!

Niekto ju dokáže jesť ako jablko, iní ju neznášajú a majú voči nej averziu a nechuť. Odrádzajúca je hlavne jej aróma, pri ktorej nejeden človek už zaplakal...

Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

24.01.2018 LIFESTYLE
Ako vyčistiť záchodovú misu? Rýchlo a jednoducho vďaka tomuto!

Čistenie toalety môže byť ťažké, že? Škvrny, tvrdá voda a baktérie množiace sa rýchlosťou svetla – to sú vecí, ktorých sa zbaviť je fakt zdĺhavé. A dokonca...

Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

10.02.2018 LIFESTYLE
Smrdí to chorobou! Ktorý zápach tela signalizuje vážnu chorobu?

Za normálnych okolností, ak sme zdraví a nekonzumujeme veľa cesnaku či alkoholu, nemáme žiaden zápach. Presnejšie je neutrálny, niekomu môžeme aj voňať ale určite nesmrdíme...

Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

23.01.2018 KRÁSA
Je pohár vína denne zdravý? Prekvapí ťa, čo na to hovorí veda!

Je pohár vína denne zdravý? Nad touto polemikou si lámu hlavu mnohí z nás. Otvoriť fľašu vínka po náročnom dni v práci alebo neotvoriť? Chodí nám to neustále po rozume a my premýšľame...

Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

11.02.2018 LIFESTYLE
Trápi ťa upchatá sprchovacia hlavica? Takto ju vzkriesiš!

Každá žienka domáca určite mala tú česť spoznať sa bližšie s nepriateľom menom vodný kameň. Vzniká na nereze, na umývadle, ale aj v našej sprche, čo nás možno trápi najviac. Gazdinky, nezúfajte...

.

Aktuálne súťaže


INSTAGRAM

  TÝŽDENNÝ HOROSKOP KRÁSY


  ODPORÚČANÉ ČLÁNKY


  ZDRAVÉ RECEPTY


  ODPORÚČANÉ SLUŽBY

  Salon De Luxe, Bratislava

  Salon De Luxe
  Bratislava

  YOGA MAYA, Ivanka pri Dunaji

  YOGA MAYA
  Ivanka pri Dunaji


  Fandite nám

  TOPlist 1s