Daj výpoveď a kupuj letenku! 5 lacných krajín, kde je možné žiť bez práce

Daj výpoveď a kupuj letenku! 5 lacných krajín, kde je možné žiť bez práce
 • 21.03.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 4

Každý rád cestuje, spoznáva svet. Žijeme v dobe, kedy je možné navštíviť aj tie najvzdialenejšie a najnedostupnejšie miesta. V posledných týždňoch je situácie vo svete nestála a v prvom rade je nevyhnutné myslieť na svoje zdravie a bezpečnosť, neriskovať a byť ohľaduplný. Televízne kanály sú plné živých vysielaní o šírení vírusu, internet zaplavujú mimoriadne správy. V týchto časoch je veľmi ťažké hovoriť o cestovaní, keď celý svet je v strachu a krajiny zatvárajú svoje hranice. 

Predstavte si však, že dáte výpoveď v práci a presťahujete sa do cudzej krajiny, kde sú náklady tak nízke, že nemusíte pracovať ani jeden ďalší deň vo svojom živote. Splnený sen, čo poviete? Magazín s názvom International Living každý rok zverejňuje top miesta, kde sa presťahovať na dôchodok. Tento zoznam však nie len pre dôchodcov, je vhodný i pre ľudí, ktorí chcú žiť v krajinách s nízkymi životnými nákladmi, ktoré by im dokonca umožnili i nepracovať. 

Tieto krajiny sú vhodné najmä pre seniorov z Ameriky, ktorých dôchodky sa pohybujú v iných leveloch ako tie naše. Pravdaže, takýto život bez každodenného vstávania do práce si môžu dovoliť i tí, ktorí majú našetrené nejaké tie peniaze.

Zoznam, ktorý pripravil magazín zhodnocuje krajiny s rôznymi možnosťami, ktoré doprajú jednotlivcom pohodlný život. Medzi najlacnejšie krajiny pre život v roku 2020 patria Pakistan, India, Tunisko, Gruzínsko, Egypt, Alžírsko, Bolívia, Ukrajina, Rumunsko, Zambia. Tu sa však o nejakom vyžití a spokojnom živote hovoriť nedá z dôvodu bezpečnosti, životnej úrovne či ďalších podmienok. 

Neprehliadni: Najpopulárnejšie instagramové miesta na svete: Necháš sa inšpirovať?

krajiny s nízkymi životnými nákladmi

Zdroj: Shutterstock®

Slnko, jedlo, voda láka

Redaktori magazínu rok čo rok upravujú a zdokonaľujú svoju metodológiu, aby čitateľom a potenciálnym záujemcov umožnili čo najpresnejšie, najkomplexnejšie a najužitočnejšie informácie a uľahčili im rozhodovanie.

Celý zoznam je výsledkom systematického zhromažďovania, triedenia, zhodnocovania a porovnávania príležitostí, ktoré jednotlivé krajiny ponúkajú. Vrámci celého procesu sa berú do úvahy kategórie ako životné náklady, zdravotná starostlivosť, nákup a prenájom nehnuteľností, víza a povolenia na pobyt, ceny služieb, podnebie, benefity a zľavy, zábava a spoločenský život, stupeň rozvoja krajiny, politický systém, príležitosti.

Ktoré z krajín sú najvhodnejšie? Kde si môžete užiť veľa slnečných dní, ale aj chládok v horských vysočinách? Prezrite si našu galériu a dozviete sa viac. 

- Krajiny, ktoré sú najlacnejšie na život
1 z 5

Portugalsko

Mnohí z vás by možno ani nepovedali, že práve táto krajina sa ocitla na vrchole zoznamu najvhodnejších krajín s nízkymi nákladmi na život. Od severu na juh, od Atlantiku na západe až na východ k Španielsku, je Portugalsko plné prívetivých ľudí, rušných miest a pokojných dediniek, príjemného slnka, vzrušujúcich pláží a zelenajúcich sa dolín. Zaujímavá história a bohatá kultúra, príjemná celoročná klíma vo väčšine regiónov ako aj mimoriadne prijateľné životné náklady. Či už hľadáte pláže vhodné na surfovanie, starobylé ruiny, kvalitné múzeá alebo turistické chodníky, miesto na vylepšenie svojej golfovej hry – všetko nájdete tu, v Portugalsku. Keď k tomu prirátame excelentné vína, chutné jedlo, prírodné krásy, čarovné Algarve a Cascais, pulzujúci Lisabon s Portom, tak táto krajina je ideálnym miestom pre život.


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Zdenka Slahučková 05.05.20 22:45

ZS
karma
100.00

Portugalsko by ma celkom potešilo.

 • 0
Odpovedať

Alica Mareková 04.08.20 14:56

AM
karma
-1.00

Portugalsko by som si vedela predstaviť.

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 28.02.21 10:18

KS
karma
133.00

Pochybujem, že sa v nejakej krajine dá žiť bez práce, ale Portugalsko by som raz veľmi rada navštívila, tak je dobré vedieť, že ma taká dovolenka úplne nezruinuje :-D

 • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 23.04.21 14:25

JK
karma
100.00

Veď aj na Slovensku je krásne

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Mary Kay obohacuje rad dermokozmetiky Clinical Solutions®
Novinky

Mary Kay obohacuje rad dermokozmetiky Clinical Solutions®

 • 2
 • 20.01.2023
Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek
Vlasy

Zdravé a krásne vlasy vďaka sile byliniek

 • 0
 • 28.10.2022
Prečo pokožka svrbí, keď sa vonku ochladí a príde zima? Svrbenie tela má mnoho príčin!
Telo

Prečo pokožka svrbí, keď sa vonku ochladí a príde zima? Svrbenie tela má mnoho príčin!

 • 0
 • 26.10.2022