Vysnívaná dovolenka pre mužov: Tu si to užijú milovnícu futbalu!

Vysnívaná dovolenka pre mužov: Tu si to užijú milovnícu futbalu!
 • 22.03.2015
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 4

Ak máte doma chlapa, ktorý miluje futbal, môžete pri výbere dovolenky zabiť dve muchy jednou ranou. Stačí vybrať destináciu do jedného z nasledujúcich miest a svojmu milovanému to odprezentovať tak, že tam idete vlastne iba kvôli nemu, respektíve, kvôli slávnemu futbalovému klubu, ktorý sídli v danom meste. A zatiaľ čo vaša ,,silnejšia“ polovička bude obdivovať miestny futbalový štadión, vy sa môžete v pohode vydať na nákupy či obdivovať miestne pamiatky.

Odporúčame prečítať: Dovolenka v Škótsku

štadión v Barcelone

Zdroj: Shutterstock®

Barcelona

Ako prvý tip vám poradíme klenot Katalánska – Barcelonu. Okrem možností relaxácie pre vás je to aj sídlo presláveného futbalového klubu FC Barcelona. Klub má svoj domovský stánok na nemenej slávnom štadióne Nou Camp. Správny názov je síce Camp Nou, no to vám môže byť srdečne jedno. Tento gigant, na ktorého tribúny sa zmestí viac ako 99 000 divákov, je najväčší futbalový štadión v Európe a celkovo piaty najväčší na svete. Vašu polovičku celkom istotne zaujme aj prehliadka tohto svätostánku futbalu, ktorá zaberie pokojne aj pol dňa. Že sa vytratíte na kávičku, mojito či nákupy, si váš drahý ani nemusí všimnúť.

Odporúčame prečítať: Barcelona si získa srdcia každého návštevníka 

štadión v Madride

Zdroj: geppe / Shutterstock.com

Madrid

Španielsko ešte neopúšťame, len sa presunieme do hlavného mesta, a to do srdca Kastílie – Madridu. Tu má totiž sídlo snáď najslávnejší futbalový klub sveta Real Madrid. Jeho štadión sa volá Santiago Bernabéu a nesie názov po bývalom hráčovi a prezidentovi klubu. Santiago Bernabéu je tiež obrovský, jeho kapacita je viac ako 85 000 divákov. Za Real Madrid hrá v súčasnosti aj preslávený Cristiano Ronaldo, ktorého meno zachytila nejedna z nás. A nielen v súvislosti s futbalom, ale tiež s jeho kolekciou pánskej spodnej bielizne. Apropo, keď už sme pri móde, Madrid je plný všakovakých obchodov, butikov, outletov aj nákupných centier. Zatúlajte sa napríklad do štvrte Salamanca a ulicu Calle Serrano, ktorá je plná luxusných značiek. 

Miláno

Zo Španielska sa presunieme do stredomorskej krajiny, do Talianska. Konkrétne do Milána, tentokrát mekky  módy. A tiež aj futbalu. V Miláne totiž sídlia až dva slávne futbalové kluby, AC Miláno a Inter Miláno. A oba majú svoj domov na jednom štadióne. Ten sa volá Stadio Giuseppe Meazza, ale známejší je pod názvom San Siro. Na štadión sa vojde skoro 83 000 divákov a jeho expozície sú plné futbalových trofejí, ktoré vyhrali oba kluby.

Odporúčame prečítať: Sicília a Sardínia. Perly západného Stredomoria.

Manchester United

Zdroj: chiangrai / Shutterstock.com

Manchester

Zdroj: Shutterstock®

Manchester

Zo Stredomoria môžete ešte zájsť na o čosi chladnejšie ostrovy – do Anglicka. Na severovýchode krajiny sídli slávny futbalový klub Manchester United. Jeho podobne známy štadión sa volá Old Trafford. Futbaloví nadšenci ho poznajú aj pod jeho o čosi viac poetickou prezývkou, ako Theatre of Dreams – divadlo snov. Jeho kompletná prehliadka sa vášmu milému určite bude veľmi páči a v konečnom dôsledku možno aj vám. Keď už nič iné, aspoň spoznáte krásy Anglicka a uchováte si spomienky na vskutku netradičnejšiu dovolenku. 

Odporúčame: Problémy so zaspávaním? Predspánková joga môže byť riešením

štadión v Mníchove

Zdroj: footageclips / Shutterstock.com

Mníchov

Naša posledná zastávka bude v južnom Nemecku v meste Mníchov. Toto centrum Bavorska je sídlom slávneho futbalového klubu Bayern Mníchov. Ten hráva svoje domáce zápasy na nádhernom štadióne Allianz Arena. Okrem slávneho Bayernu ho má ako domovský stánok aj menší mníchovský klub 1860 Mníchov. Allianz Arena je skutočný architektonický skvost, ktorý bol postavený iba nedávno, dokončený bol v roku 2005. Štadión svieti až tromi farbami. Je červený, ak hrá doma Bayern, modrý, ak hrá doma 1860, a biely, ak na ňom hrá nemecká futbalová reprezentácia. Optimálne tu svojho chlapa vezmite v októbri. Vtedy sa totiž v Mníchove koná aj preslávený pivný festival Oktoberfest. Váš drahý sa takmer určite bude rozplývať blahom a vy sa môžete nerušene venovať napríklad sama sebe.

Pozri aj: Papričky Poblano: Prečo jesť tento mexický čili plod?


  • Zdieľaj:
 • 4
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Jana Komadová 22.03.15 18:42

JK
karma
100.00

Tak to by bolo niečo pre manžela

 • 0
Odpovedať

Beata Mintalova 10.04.15 09:33

BM
karma
-1.00

wau nadherne fotky

 • 0
Odpovedať

Miriama Rusinová 26.09.15 13:56

MR
karma
-1.00

tak na ten futbal by som išla aj ja :)

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 02.01.21 15:56

KS
karma
133.00

Ešte že ten môj nie je milovníkom futbalu :-D

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní