Najzvláštnejšie múzeá na svete: Už si o nich počula?

Najzvláštnejšie múzeá na svete: Už si o nich počula?
  • 25.04.2021
  • Michaela Kožáková

Čo vám napadne pri vyslovení slova múzeum? Historická zbierka korunovačných klenotov, výstava vzácnych obrazov, presklené vitríny s artefaktami, veľké miestnosti s bielymi stenami a mračiacim sa strážnikom, tiché hundranie a pukajúca podlaha pod nohami? Mnohí z nás považujú múzeá za serióznu záležitosť a povinnú jazdu, ktorej by sa radšej vyhli. Jednoducho, veľa ľudí sa v múzeu nudí a nedočkavo vyhľadáva svietiace značky s nápisom východ. Samozrejme, múzeá sú dôležitými kultúrnymi inštitúciami, vďaka ktorým sa dozvedáme o svojich predkoch, histórií a učíme svoje deti spoznávať minulosť. Bez nich by sme nemali potuchy, kto bol vlastne homo erectus a kde sa vzalo koleso. 

Zvláštne, vtipné, zaujímavé

Existujú však i múzeá, ktoré zaujmú na prvé počutie. Jedná sa o bizarné múzeá vyznačujúce sa zvláštnou architektúrou, podivnými témami alebo skutočnosťou, že sú umiestnené hlboko pod hladinu mora. Odhaľujú naše najtemnejšie stránky, ponúkajú návštevníkom nezabudnuteľné zážitky a zakladajú sa na neobmedzenej tvorivosti ľudskej mysle. Nahliadnite do galérie nižšie a spoznajte s nami niekoľko najzvláštnejších múzeí na svete.

Pozri aj: Najmysterióznejšie miesta na svete: Budeš mať zimomriavky!

- Najzvláštnejšie múzeá na svete
1 z 6

Podmorské múzeum v Cancúne, Mexiko

Toto unikátne múzeum v Cancúne, známe ako MUSA alebo Museo Subacucítico de Arte, predstavuje monumentálne múzeum umenia pod vodou. Založené bolo v roku 2009 vo vodách, ktoré obklopujú Cancún, Isla Mujeres a Punta Nizuc. Dnes ho tvorí viac ako päťsto monumentálnych a stálych sôch v životnej veľkosti. Najväčším zážitkom je potápanie sa a skúmanie sôch a podmorského sveta. Nezabudnuteľnou je i plavba loďou so skleneným dnom.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 25.04.21 06:43

ĽŠ
karma
100.00

Veľmi zaujímavé múzeá; o väčšine som naozaj ešte nepočula.

  • 0
Odpovedať

Katarína Konečná 26.04.21 09:22

KK
karma
111.00

zaujímavé, chystám sa navštíviť aspoň niektoré v blízkom okolí

  • 0
Odpovedať

Zdenka Sabanošová 27.04.21 08:03

ZS
karma
100.00

Múzeum na Islande veľmi zaujímavé :):):)

  • 0
Odpovedať

JAN KOMADA 29.04.21 09:23

JK
karma
100.00

Určite sú to zaujímavé miesta

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 23.05.21 09:59

KS
karma
133.00

Múzeá navštevujem veľmi rada, ale musím sa priznať, že v takých nevšedných som ešte nebola. To podmorské vyzerá super :-)

  • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 02.06.21 21:06

TS
karma
107.00

Najviac ma asi zaujalo podmorské

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní