Dovolenka pri vode – vybrať more, jazero či aquaparky?

Dovolenka pri vode – vybrať more, jazero či aquaparky?
  • 18.06.2014
  • Silvia Karasová

Väčšina z nás počas letných horúčav zatúži po vode. Nemáme teraz na mysli pravidelné popíjanie minerálky či vody s citrónom, aj keď aj to je akousi letnou samozrejmosťou. Túžba po vode, ktorá je zdrojom zaručeného osvieženia, sa skôr prejavuje pri výbere našich dovolenkových miest či víkendových miestečok. Kam nás to ťahá, čo by sme mali okúsiť, na čo nezabudnúť a čo si dať do pozornosti? Keďže vodu milujeme ako aj vy, pozreli sme sa jej bližšie na zúbok.

Odporúčame: Multigeneračné cestovanie: Zober na dovolenku aj svojho deda a babku!

dovolenka pri mori

Zdroj: Shutterstock®

Vôňa mora

Vôňa mora, to je pre niekoho každoročná letná klasika, pre iného zas vytúžená dovolenka či poriadne vydratý pobyt. Nie každý z nás si môže dovoliť vycestovať k moru či už z časového, ale obvykle skôr z finančného hľadiska. Našťastie, možností je neúrekom, stačí sa len trošku uskromniť, pogooglovať a aj s obmedzených budgetom si vychutnať slanú morskú vodu. A za ktoré destinácie neutratíte všetok svoj majetok? Nielen pre nás Slovákov patrí k pomerne lacným dovolenkám Bulharsko, ak sa dokonca rozhodnete pre last minute alebo ultra last minute, môže vás takýto pobyt pre dvoch letecky vyjsť pokojne aj do 500 eur.

A ceny v Bulharsku nás tiež nerozplačú, takže prečo nie? Chorvátsko je už síce o čosi drahšie, ale stále je cenovo dostupné. Ak nevyjde zájazd cez cestovku, dajte sa dokopy partia, zložte sa na benzín a hurá za dobrodružstvom. Ak vás vytáčajú ponuky cestovných kancelárii, z ktorých na vás svieti cena „už od 199 eur“ a nakoniec po kliknutí na „nezáväzná kalkulácia“ zistíte, že na osobu vás vyjde pobyt okolo 700 eur (ale pritom ušetríte 600!), kašlite na agentúry a skúste dovolenku na vlastnú päsť. Vyberte si akciovú letenku cez nejakú nízkonákladovku a poleťte z Bratislavy, Košíc, Prahy, Viedne či Budapešti za svojim vysneným morom. Výhoda je tá, že okrem termínov si samé zvolíte aj ubytovanie presne podľa svojho gusta a možností.

dovolenka pri jazere

Zdroj: Shutterstock®

Vodné nádrže more skvele zaskočia

Ak vám prímorský pobyt toto leto nevyjde ani náhodou, no túžba po vode je stále intenzívnejšia, doprajte si aspoň kratší pobyt pri nejakom jazere či vodnej nádrži.

Pokiaľ sa chcete vo svojich nových plavkách nielen ladne povaľovať na pláži (tráve, kamienkoch, piesku či mixu všetkého), ale si aj zaplávať vo vlnách, zbehnite k najbližšej vode, ktorú hygienici povolili aj na kúpanie. Výhod je hneď viacero. Okrem ceny a blízkosti trebárs aj to, že vám nehrozia žiadne súboje s rajami, morskými ježkami či nebodaj žralokom. A v prípade, že ste single, je väčšia pravdepodobnosť, že prípadná letná láska môže pretrvať aj dlhšie než len dokonca leta, pretože vzdialenosť nebude problémom.

návšteva aquaparku

Zdroj: Shutterstock®

Vodu ponúknu aj aquaparky

Kúpaliská, plavárne a aquaparky – to sú obľúbené letné jednorázovky. Nechýbajú snáď v žiadnom kúte Slovenska.

Stačí si zbaliť do tašky osušku, plavky, krém a o pár minút sa už môžete slniť a relaxovať. Vstupné je doslova pár eur a na mnohých takýchto miestach si okrem plávania, čľapkania a opaľovania viete užiť aj masáže, sauny, vírivky a jednoducho wellness a zábavu, ktorá k letnému oddychu patrí.

Odporúčame: Ideálne dovolenky pre ženy: Týchto 5 druhov musí skúsiť každá z nás!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Miriama Rusinová 09.09.14 15:36

MR
karma
-1.00

raz by som dovolenku pri mori chcela absolvovať :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 01.01.21 10:13

KS
karma
133.00

U mňa jednoznačne vyhráva more, pretože okrem toho, že má liečivé schopnosti, keď ma už unaví vylihovanie na pláži, tak si môžem pozrieť miestu históriu a kultúru :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní