Vyskúšaj liečivý a upokojujúci relax v sene. Aké sú jeho účinky?

Vyskúšaj liečivý a upokojujúci relax v sene. Aké sú jeho účinky?

V našej Wellness rubrike sme už mali mnoho zaujímavých a netradičných masáží či procedúr. Dnes si však predstavíme naozaj unikátny wellnessVyskúšali ste už wellness v sene? Nie? Tak vám ho dnes predstavíme.

Radi spomínate na detské časy strávené u starých rodičov, bezstarostné prázdniny a skákanie do balíkov sena? Kým v detstve ste seno považovali za zdroj zábavy, ktorú ste si užívali spolu s kamarátmi, teraz uprednostníte skôr jeho pozitívne účinky. Ľahnúť si do kopy čerstvého sena, zavrieť oči a vdychovať jeho opojnú arómu je na nezaplatenie

Odporúčame: Sny počas spánku: ako vznikajú a dajú sa vykladať?

terapia senom

Zdroj: Shutterstock®

Neverili by ste, ale aj obyčajné seno dokáže liečiť. Využíva sa najmä pri reumatických problémoch a jeho vôňa má pozitívny vplyv na náš nervový systém. Vie si poradiť i s prechladnutím a pomáha aj našim horným dýchacím cestám. V našich končinách je takáto terapia senom pomerne neznámou procedúrou, avšak v susednom Rakúsku nájdete niekoľko hotelov a iných zariadení, ktoré túto terapiu svojim zákazníkom ponúkajú. 

Pozri aj: Komplikácie po pôrode – čo sú puerperálne infekcie a ako sa prejavujú?

seno

Zdroj: Shutterstock®

Ako celá terapia prebieha?

Terapia pozostáva z dvoch častí. V prvej časti terapie pre vás personál pripraví kúpeľ z čerstvo nakoseného sena. Nemusíte sa báť, seno sa vkladá do vrecúšok, v ktorých sa premieša spolu s bylinkami. Tieto vrecúška sa nechajú v horúcom kúpeli vylúhovať, aby sa do vody dostali všetky prospešné látky, ktoré zabezpečia doplnkovú službu pri liečbe reumy či na podporu látkovej výmeny. 

Odporúčame: Zbohom, čokoláda: Tu sú inšpirácie na kreatívne adventné kalendáre

liečba senom

Zdroj: Shutterstock®

Po kúpeli na vás bude čakať drevená posteľ plná voňavého sena. Nemusíte sa obávať toho, že by vás seno pichalo, pretože vás zabalia do plachty. Vôňa sena vás upokojí a vy si tak môžete naplno užívať voňavý a zdravý relax.

OTÁZKA PRE VÁS:

Vyskúšali by ste takúto relaxačno-liečebnú procedúru?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

anka - fb anka all saga saganová 25.06.14 19:26

A-FAASS
karma
-1.00

niekedy ked som bývala na dedine tak taký relax som mala každý rok v sene v stodole.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 21.05.20 10:17

KS
karma
133.00

Áno to si pamätám ešte z čias detstva ako sme z chuti skákali do sena a mama mala potom radosť ako nás musela kúpať a všetko to špinavé oblečenie prať :-) Je veľká škoda, že dnešné deti už nepoznajú taký typ zábavy.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní