Tip na letnú dovolenku: Toto sú najkrajšie pláže Chorvátska!

Tip na letnú dovolenku: Toto sú najkrajšie pláže Chorvátska!
 • 06.06.2018
 • Simona Kostková

Chorvátsko patrí medzi stálice pri výbere letnej dovolenky. Dovolenkárov láka nielen tým, že je pomerne blízko a ceny boli doposiaľ primerané, ale aj svojou kultúrou, krásnymi mestami a plážami. Pokiaľ sa vám nechce cestovať autom alebo autobusom, môžete tento rok cestovať vlakom a užiť si cestu naplno.

Malé lagúny, romantické zákutia, príjemné kaviarne alebo čerstvé morské plody, sú len časť z toho, čo vám Chorvátsko môže ponúknuť. Ak sa neviete rozhodnúť, kam ísť tento rok na dovolenku, pozrite sa spolu s nami na najkrajšie pláže v Chorvátsku, ktorých rozhodne nie je málo! My sme pre vás vybrali tie najkrajšie z najkrajších a toto sú ony.

1. Čista plaža, ostrov Pag

Názov Čista plaža nedostala kvôli svojej dokonalej čistote, ale kvôli silnému prúdeniu vetra mimo sezóny, ktorý očistí pláž od všetkých nečistôt a jej čistota zodpovedá čistote okolitých pláží na ostrove. Táto piesočnatá pláž je jednou z mnohých pláží na ostrove Pag a ľahko sa na ňu dostanete autom. Nachádza sa najbližšie k letovisku Mandre (7 km). Pláž je, vďaka jemnému piesku a pozvoľnému vstupu do mora, veľmi vhodná pre rodiny s deťmi. Pozitívum je aj to, že pláž nebýva preplnená. Zaujímavosťou je, že táto pláž sa vraj niekedy z piesočnej mení na okruhliakovú.

Ak vás omrzí polehávanie na pláži, vyrazte za miestnou kultúrou! Prvým miestom, ktoré by ste mali navštíviť, je Pažský trojuholník. Tento zvláštny odtlačok na kopci láka nielen veriacich, ale dokonca aj ufológov. Ďalšími zaujímavými miestami sú liečivé bahno v jazere Segal, ktoré sa používa hlavne na liečbu bolestivých kĺbov a pri artritíde, a veľká vtáčia rezervácia. Keď vám vyhladne, určite ochutnajte vyhlásený pažský syr, lahodný pršut alebo čierne rizoto so sépiou a všetky možné morské plody.

Pozri tiež: Vieš, ako sa starať o vlasy počas leta? Takto si ich chráň!

2. Stara Baška, ostrov Krk

Najväčší chorvátsky ostrov, ktorý domáci nazývajú „zlatým ostrovom“, vás uchváti. Na juhu tohto ostrova, v Starej Baške, nájdete tie najkrajšie pláže, lemované bielymi vápencovými skalami. Tip: Za návštevu určite stojí aj zátoka Klimno, kde nájdete pláž s liečivým bahnom a plytké more je vhodné hlavne pre deti.

Ostrov Krk vám okrem krásnych pláží môže ponúknuť aj obrovské akvárium, kde sa nachádza časť Jadranského mora a v tom istom meste nájdete aj terárium s rôznymi živočíchmi. Okrem potápania môžete navštíviť aj jaskyňu Biserujka, ktorá ma tri veľké dómy. Ostrov Krk je známy aj vďaka vínu žlahtina, ktoré je zaujímavé nielen svojou žltastou farbou, ale aj svojou chuťou, ktorá sa hodí na zakončenie pekného dňa na tomto ostrove.

3. Pláž Sv. Ivan, ostrov Cres

Podľa nemeckého magazínu Bild je táto pláž 15. najkrajšia pláž na svete. Je to nielen krištáľovo čistým morom, ktoré lemuje, ale aj nedotknutou prírodou naokolo. Pokiaľ si chcete počas dovolenky naozaj oddýchnuť od všetkého a vychutnať si chvíľku v panenskej prírode, rozhodne cestujte sem, do mesta Lubenice. Samozrejme, podmienkou je vlastná strava, pretože v okolí nenájdete nič, iba skaly a stromy a cesta k najbližšej reštaurácii trvá pešo asi hodinu. V blízkosti pláže sa nachádza aj zátoka Žanje, v ktorej nájdete krásnu jaskyňu Plava Grota, cez ktorú môžete pomerne ľahko preplávať na malú piesočnatú pláž.

Na ostrove Cres okrem mnohých krásnych pláží, nájdete aj sladkovodné Vranské jazero, v ktorom sa, samozrejme, nedá kúpať a pomerne ťažko sa k nemu dá aj dostať. Celkovo je ostrov Cres vhodný pre milovníkov aktívneho odpočinku a divokej prírody. Nájdete tu však aj nádherné pozostatky antických stavieb, kostoly a kláštory. Milovníkov zábavy poteší Letný karneval, ktorý sa koná v auguste alebo množstvo plážových barov či diskoték.

Mrkni sem: Toto si možno nečakala! Lieky a slnko sa nemusia znášať. Pozri, kedy!

4. Punta Rata, mesto Brela

Mesto Brela, ktoré nájdeme na Makarskej riviére, má ďalšiu z krásnych pláží. Piesočnatý kúsok raja, obkolesený voňavými borovicami a priezračným morom, je tým najpríjemnejším prostredím, kde chce byť každý z nás, ideálne hneď. Najtypickejším znakom tejto pláže je obrovská skala, ktorá vám umožní romantický výhľad na okolie. Zaujímavosťou je, že na niektoré pláže v Brele sa dostanete iba po prekonaní množstva schodov, takže sa vrátite z dovolenky nielen opálení a oddýchnutí, ale aj s dobrou kondičkou.

Brela patrí medzi exkluzívne turistické centrá, a to nielen kvôli rozprávkovým plážam. Pre milovníkov turistiky určite odporúčame náučnú cestu starovekej Berulije, ktorá je dlhá 2,7 km a poodhalí vám všetky krásne miesta Brely. Dovolenku si okrem toho môžete spríjemniť aj jazdou na kajaku, vďaka ktorej spoznáte všetky krásne zákutia tohto čarovného miesta.

5. Pláž Šunj, ostrov Lopud

Miesto pre zamilovaných, presne takto mnohí nazývajú ostrovček Lopud, ktorý sa nachádza v blízkosti Dubrovníku. Krásna piesočnatá pláž je dlhá asi 1 km a voda je tu plytká, takže ak si chcete poriadne zaplávať, budete musieť prejsť niekoľko metrov. Na pláži nájdete úseky, kde sa môžete skryť pod borovice, ale aj úseky s dáždnikmi. Malým mínusom je, že aj napriek veľkosti pláže tu nenájdete sociálne zariadenia. Zato kaviarne, reštaurácie či zmrzlina sa nájdu všade.

Ostrov Lopud má minimálnu premávku, takže sa po ňom môžete pokojne prepravovať v malom aute, ktoré využívajú golfisti. Odporúčame vám to hlavne kvôli krásnym kamenným domom, ktoré sú obkolesené záhradkami s pomarančovníkmi alebo olivovníkmi. Nájdete tu aj množstvo kláštorov, kostolíkov či dokonca palác. Zaujímavosťou je, že na ostrove kedysi žil český spisovateľ a politik Viktor Dyk, podľa ktorého je pomenovaná aj ulica.

Zaujme ťa: Nudapláže na Slovensku: Kam sa ísť vykúpať a slniť v evinom rúchu?

#lopud #sunjbeach #islandlopud #elaphitiislands #elafitiislands #dalmacija #croatiafulloflife

Príspevok, ktorý zdieľa Nikon Photos #CROatia (@nikon_photos_croatia),

6. Saplunara, ostrov Mljet

7. Stiniva, ostrov Vis

8. Dugi otok, ostrov Cres

9. Pláž Divna, Pelješac

#Divnajepredivna

Príspevok, ktorý zdieľa Lena Lukšić (@lenaluksic),

10. Ručica, ostrov Pag

- Anketa

CHYSTÁTE SA TENTO ROK DO CHORVÁTSKA?

Odpovedalo 204 ľudí  

Áno
70%
Ešte neviem
4%
Nie
25%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

14 komentárov

Ľubica Šťastná 06.06.18 07:18

ĽŠ
karma
100.00

Krása!

 • 1
Odpovedať

Natália Lobodášová 06.06.18 10:17

NL
karma
105.00

Chorvátsko je krásne! Kedysi to bola moja srdcovka! Už by som ho mala navštíviť znova :-)

 • 1
Odpovedať

Martina Zahoranová 06.06.18 13:15

MZ
karma
92.00

krásne pláže...

 • 0
Odpovedať

Helena Zobková Šimurdová 06.06.18 13:19

HZŠ
karma
102.00

Z Chorvátska mám nezabudnuteľné romantické zážitky. Páči sa mi jeho priezračné more, krásne ostrovy, zátoky a pútajú má skalné útesy,

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 06.06.18 22:42

PV
karma
113.00

Chorvátske more milujem .. je čistučké ,vôbec mi nevadí ,že kamienkové ..Lebo ked je piesok ,tak aj more je špinavšie.. Bola som zopárkrát na rôznych ostrovoch ,všetky boli nádherné a dovolenka Najsuprovejšia.. Napr. ostrov KRK - určite odporúčam všetkým ♥

 • 0
Odpovedať

Milka Damašková 07.06.18 02:20

MD
karma
132.00

Bolo tam krásne, no aj tak- pri pohľade na ich prírodu som si uvedomila, že akú krásu máme doma na Slovensku :)

 • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 07.06.18 11:48

MR
karma
109.00

hneď by som sa hodila do vody, ešte mesiac a som tam..

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.06.18 21:49

JK
karma
100.00

Krásne fotky

 • 0
Odpovedať

Jana Pitonakova 08.06.18 07:18

JP
karma
100.00

V chorvátsku som bola v Poreči, Umagu, Promajne, Baške vode a na Makarskej ... a teda najčistejšia voda bola pre mňa v Promajne. Makarska na môj vkus veeeľmi preplnená ľuďmi a hlavne bola špinavá, riasy a odpad vo vode. Po Promajne na druhom mieste je Umag, je tam krásny 4**** kemp odkiaľ máte 100m do mora ak máte super miesto. Spomienky veru krásne :-)

 • 0
Odpovedať

Daniela Šurláková 10.06.18 13:51

karma
97.00

V Chorvátsku som bola po prvý krát minulý rok a zamilovala som sa do tohto kúska Zeme.Je tam nádherne.Dúfam,že sa tam ešte niekedy dostanem.Vedela by som si tam predstaviť žiť na dôchodku,ach ale ten je ešte strašne ďaleko.

 • 0
Odpovedať

Emília Kožáková 14.06.18 15:03

EK
karma
-1.00

Krásne pláže. Mám rada Chorvatsko, bola som tam už 8x. A kamienkové pláže mi lepšie vyhovujú ako pieskové.

 • 0
Odpovedať

Ľudka Uličná 15.06.18 19:26

ĽU
karma
100.00

pekné krásne plaže

 • 0
Odpovedať

Jana Kim Gughova 29.06.18 08:08

karma
100.00

Chorvátsko je krásne asi kdekoľvek. Bola som v Zadare, v Dubrovníku a na ceste spať v Záhrebe...a samozrejme Plitvicke jazera som TOP!

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 05.05.20 19:12

KS
karma
133.00

Ani na jednej z týchto pláží som ešte nebola, aj keď Chorvátsko patrí medzi moju TOP destináciu :-) Bola som zatiaľ v Tučepi, Zadare, Vyr, Pakoštane, Peterčane, Podgora, Hvar, Brač, Pilitvické jazerá, Nin, Biograd, no je toho dosť :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní