Tip na rodinný výlet: Minifarma Lubina so zvieratami na dosah ruky

Tip na rodinný výlet: Minifarma Lubina so zvieratami na dosah ruky
 • 07.05.2019
 • Michaela Kožáková

Len pár kilometrov od Nové Mesta nad Váhom, v malebnom podjavorinskom kraji na slovensko-moravskom pohraničí, sa nachádza skvelé miesto na výlet s deťmi – rodinná Minifarma. Vaše deti ju budú milovať a každý víkend vás budú otravovať, aby ste sem znova vyrazili. 

Celý projekt je založený na láske k prírode a k zvieratám. Bohužiaľ, niektoré deti poznajú zvieratá len z obrázkov alebo umelých výstav v nákupných centrách. Tu však môžu stretnúť rôzne druhy zvierat, dotknúť sa ich, niečo sa o nich naučiť a získať nezabudnuteľné zážitky.

Pozri aj: Tip na výlet: Spoznaj tajomstvá Čachtíc a Čachtickej pani

Čo všetko tu na vás čaká?

Minifarma sa okrem iného špecializuje na chov čistorkrvných miniatúrnych hospodárskych zvierat, ako sú miniponíky, miniovečky či miniprasiatka. V hladkacom kútiku sa môžete zoznámiť s malými králikmi, kačkami, sliepkami, škrečkami či africkým ježkom. Naproti zase budú vaše deti híkať nad maxi zajacom a maxi sliepkami brahmankami. Všetky zvieratká sú zvyknuté na ľudí a s radosťou sa vám nechajú pohladkať. 

Kŕmenie zvierat

Veľkým zážitkom pre deti je kŕmenie zvierat. Predstavte si neposedné kozičky, ktoré skackajú okolo vás a strkajú vám ňufáčiky do dlaní. Aby sa však zvieratá neprejedli a vládali behať za deťmi, krmivo je spoplatnené.

Na farme sa každoročne nachádzajú osirelé mláďatká. Ak vaše deti chcú, môžu pomôcť pri kŕmení malej kravičky alebo mačiatka s fľašou mlieka.

Otvorené výbehy

Na Minifarme sa neriadia zákazmi ako: nechytaj, nekŕm. Práve naopak. Povinnosťou každého návštevníka je zvieratká hladkať, hrať sa s nimi. Poprechádzajte sa medzi zvedavými sliepkami a ovečkami, odfoťte sa s kengurou, pohladkajte si veselé kozičky a daniele. Ochotní animátori vám odpovedia na vaše otázky a ukážu vám, aké šikovné sú poníky. Alebo nechajte veveričku vziať si oriešok z vašej ruky a obdivujte okrasné holuby sediace na vajíčkach v priechodzích voliérach.

V areáli Minifarmy okrem zvieratiek čakajú na vaše deti aj ďalšie atrakcie. Za poplatok si môžu zajazdiť na malom koníkovi, zahrať sa v lesnom alebo vodnom ihrisku, skrývať sa v slamenom bludisku, pobaviť sa na vystúpeniach podarených zvieratiek, preskúmať rozprávkové domčeky. A takisto rodičia si môžu oddýchnuť na hojdacích sieťach, na sedacích vakoch v tieni starého orecha alebo si vychutnať dobrú kávu, zatiaľ čo sa deti veselo hojdajú.

Minifarma usporadúva i rôzne sezónne a tematické akcie, ako je vítanie jari, Deň detí, otcov a matiek, Dni malých koniarov, Farmársky víkend, tvorivé dielničky nielen pre deti. Pri každom vstupe na farmu deti získajú farmársky minigrošík, no a keď ich budú mať dostatok, môžu si vybrať odmenu: jazdu na koni, krmivo pre zvieratká, farmársky odznak či pexeso. V budúcnosti majitelia pripravujú na Minifarme areál pre piknik, rodinné oslavy a apartmány s možnosťou ubytovania.

Vybrali sme: Obdobie vzdoru u dieťaťa - čo s ním? Skús aplikovať tieto rady

Ako sa na Minifarmu dostať?

Minifarma sa nachádza na konci obce Lubina v okrese Nové Mesto nad Váhom. Je vzdialená 16, 5 km od diaľničného privádzača D1. Minifarma je otvorená od marca až do novembra. Vstupné je päť eur a pre deti do troch rokov, ZŤP a obyvateľov obce Lubina je vstup zdarma.

Tak čo, kam sa vyberiete so svojimi deťmi tento víkend?


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

8 komentárov

Ľubica Šťastná 07.05.19 06:56

ĽŠ
karma
100.00

Radi navštívime, vďaka za tip!

 • 1
Odpovedať

Elena Švachová 08.05.19 23:35

karma
113.00

Áno,ja som z Nového Mesta,takže to máme za rohom.Moja dcéra s vnúčikom tam boli a páčilo sa im tam.

 • 1
Odpovedať

Jana Komadová 09.05.19 22:07

JK
karma
100.00

Mám vnúčatká dakujem za tip a nemáme to tak ďaleko

 • 1
Odpovedať

Marika Michálková 13.05.19 15:14

MM
karma
107.00

To je super

 • 0
Odpovedať

Táňa Slahučková 02.06.19 17:03

TS
karma
107.00

Boli sme a radi sa vrátime zas, bolo úžasne :)

 • 1
Odpovedať

Žofia Mažáriová 08.06.19 19:17

ŽM
karma
115.00

Výborný tip

 • 1
Odpovedať

Alica Mareková 11.08.20 14:51

AM
karma
-1.00

tie zvieratká sú veľmi zlaté

 • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 15.02.21 19:55

KS
karma
133.00

Dobrý tip na výlet d deťmi :-)

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní