Kvety bohatstva priťahujúce peniaze ako magnet: Tieto musíš mať!

Kvety bohatstva priťahujúce peniaze ako magnet: Tieto musíš mať!

Koľko kvetov máte v domácnosti? Vedeli by ste ich spočítať na jednej ruke alebo ich máte toľko, že sa pri počítaní a hlavne polievaní poriadne zapotíte? Tak či onak, kvety sú krásnou symbolikou, ako niekomu povedať – mám ťa rád/rada, chýbal/a si mi... Kvety sú krásnou ozdobou, no majú tiež svojho ducha, ktorý vie spríjemniť atmosféru v domácnosti.

Ak tomu uveríte, tak kvety skutočne môžu priniesť šťastie, harmóniu, ale aj bohatstvo do domácnosti. Niektoré rastliny majú naozaj takúto moc. Dôležité je, darovať ich s prianím materiálneho blahobytu, pretože len vtedy budú účinné. A ktoré to sú? Ktoré kvety majú teda schopnosť prilákať bohatstvo?

Neprehliadni: Ako vybrať správny matrac? Tieto tipy pomôžu ku kvalitnému spánku

kvety priťahujúce peniaze

Zdroj: Shutterstock®

Tučnolist, bambus, aukuba

Viete, ktorá rastlina je označovaná ako strom peňazí? Možno by ste čakali, že je to bambus, ktorý svojím vzhľadom môže pripomínať strom, no v tomto prípade hovoríme o krasule, inak označovanej ako tučnolist, rastlina peňazí, dolárový strom či rastlina šťastia. Pomenovanie dostala vďaka svojim listom, ktoré pripomínajú mince a čím sú väčšie a silnejšie, tým viac peňazí by mali priťahovať do domácnosti.

Na druhej strane je bambus stelesnením zdravia, rastu a peňazí, pretože tak rýchlo, ako rastú bambusové výhonky, tak rýchlo sa môže zvyšovať prosperita vo vašej domácnosti.

Aukuba, respektíve japonská aukuba, patrí medzi ďalšiu rastlinu, ktorá priťahuje peniaze do domácnosti. Práve tento druh rastliny dostal pomenovanie „zlatý strom“, ktorý do domácnosti prináša šťastie, ale aj bohatstvo.

kvety vhodné do domácnosti

Zdroj: Shutterstock®

Mäta, kaktus, papraď

Mäta sa pestuje v mnohých domácnostiach, no len málokto si uvedomuje, aké sú jej účinky. Teda jej liečivé účinky určite poznáte, ale vedeli ste, že má moc prilákať peniaze do domácnosti? Už v dávnych dobách obchodníci verili, že mäta dokáže prilákať zákazníkov do obchodu. Preto si ňou zdobili svoje obchody. Vyskúšate to aj vy? Vpustite mätu do svojej domácnosti alebo ju aj naďalej budete pestovať na balkóne?

Kaktus považujeme za dlhotrvajúcu rastlinku, ktorá sa nedá len tak ľahko „zabiť“ – teda za predpokladu, že mu nedožičíte viac vody, než potrebuje. Kaktus je síce pichľavý, no jeho pichliače majú odháňať zlodejov a neprajníkov. Na druhej strane, ak kaktus rozkvitne, môžete očakávať rozkvet vášho bohatstva. Preto kaktus patrí medzi ďalšie rastliny, ktoré by ste mali pestovať v domácnosti.

Papraď patrí medzi rastliny, ktoré by ste mali pestovať vo svojej domácnosti už len preto, lebo jej vždy zelené listy produkujú kyslík, oživujú domácnosť a prinášajú harmóniu. Tiež sa vraví, že majiteľovi, ktorý sa o papraď príkladne stará, sa otvoria poklady a tajomstvá sveta. Objavili ste ich už?

zamiokulkas

Zdroj: Shutterstock®

Zamiokulkas

Táto rastlina svojím vzhľadom pripomína exotický sukulent, ktorý dokáže narásť do výšky niekoľkých metrov. Je nenáročný na pestovanie a zároveň pôsobí ako silný magnet na peniaze. Avšak, ak skutočne chcete do domácnosti prilákať peniaze vďaka tejto rastline, tak by ste k nemu mali zasadiť zopár mincí a uložiť na vhodné miesto (do juhovýchodnej časti domu alebo miestnosti).


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 07.05.19 06:50

ĽŠ
karma
100.00

Zamiokulkas nepoznám, už len vzhľadom zaujal.

  • 0
Odpovedať

Jana Tonhauserová 07.05.19 11:13

karma
104.00

schopnosť prilákať bohatstvo? nikdy som v súvislosti s kvetmi takto nepremýšľala,ani o tom nepočula..zas o niečo múdrejšia

  • 0
Odpovedať

Elena Švachová 08.05.19 23:26

karma
109.00

Páááni,toto som ani netušila.A pritom niektoré kvety doma mám.Zamiokulkas - a pekne veľký.Aj mätu a pár kaktusov mám a kaktusy mi aj kvitnú.

  • 0
Odpovedať

Lucia Kobíková 09.05.19 17:02

LK
karma
100.00

Super, väčšinu z nich mám a s tým polievaním- len v 2 miestnostiach som spočítala 18 črepníkov (o ostatných miestnostiach ani nehovorím) takže polievanie je u nás šport :)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 10.05.19 08:23

JK
karma
100.00

No neviem,neviem či je to pravda no rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Darina Božiková 26.05.19 18:07

DB
karma
114.00

zaujímavé čítanie.o kaktusoch som počula hovoriť,že ak ich pestuje dievča,tak sa nevydá a chlapec neožení,ale o kvetoch prinášajúcich bohatstvo som ešte nepočula.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní