Mladý pár z Indie vytvára miniatúrne zvieratá z papiera: Za ich prácou stojí krásna myšlienka!

Mladý pár z Indie vytvára miniatúrne zvieratá z papiera: Za ich prácou stojí krásna myšlienka!

Naša planéta ukrýva obrovské množstvo šikovných, kreatívnych a zručných ľudí. Niektorí vedia nádherne maľovať, iní dokážu zázraky s drevom a ďalší vedia zase vyhotoviť tie najkrajšie fotografie. Priniesť však niečo nové, originálne, čo sa nevidí tak často, je skutočne neľahká úloha. Práve skvelý nápad a inakosť však dokážu pritiahnuť záujem a našu pozornosť. V dnešnom článku vám predstavíme mladý pár z Indie, ktorý už roky vytvára miniatúrne zvieratá z obyčajného papiera. Ich výtvory pritom berú dych a u mnohých aj vytvárajú otázku, ako také niečo vôbec dokážu?

Jedinečný nápad s krásnou myšlienkou

Nayan a Vaishali, mladý pár umelcov z Indie, už roky vyrezávajú miniatúrne zvieratá z papiera. V roku 2018 pritom vytvorili veľmi zaujímavý projekt, a to 365 dňovú výzvu, počas ktorej každý deň v priebehu roka vytvorili jedného miniatúrneho vtáčika pomocou papiera a akvarelu. Využívali techniku vrstveného papiera, vďaka čomu mali operence trojrozmerný vzhľad. Všetky ich diela sú ručne rezané, strihané aj maľované. Proces výroby jedného vtáčika pritom trval od štyroch až do neuveriteľných 8 hodín. Niektoré z nich majú dĺžku od hlavy k chvostu menšiu ako 2 centimetre. Po ukončení ich ročnej výzvy však s tvorbou neprestali, práve naopak. Svoj projekt rozšírili a naďalej tvoria aj počas tohto roka.

Nevytvárajú však už len vtáčiky, ale aj akékoľvek ďalšie tvory na tejto planéte. Celý ich projekt má pritom krásnu myšlienku. Nayan a Vaishali totižto šíria povedomie o význame ochrany našej prírody a riadia sa heslom SAVE NATURE, SAVE WORLD, čo v preklade znamená, zachráň prírodu a zachrániš svet. Na ich instagramovom účte, kde majú takmer 12 000 tisíc sledovateľov, sa však môžu ich fanúšikovia nielen pokochať ich novými výtvormi, ale sa aj niečo nové dozvedieť. Súčasťou ich príspevkov sú totižto aj informácie a zaujímavosti o jednotlivých živočíšnych druhoch, ktoré stvárnili pomocou papiera. To je vskutku úžasné! Pozrite sa na mnohé z ich vydarených papierových kreácií aj vy. 

Odporúčame: Ruský bloger vytvára paródie celebritných fotografií: Pozor, neprestaneš sa smiať!

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

384/730, Number three hundred and eighty four from our 730 Days of miniature Nature art ~ Giant Panda .... . . . . SAVE NATURE SAVE WORLD . . . The giant panda (Ailuropoda melanoleuca, literally "black and white cat-foot"; Chinese: ; pinyin: dà xióng māo, literally "big bear cat"), also known as panda bear or simply panda, is a bear native to south central China. It is easily recognized by the large, distinctive black patches around its eyes, over the ears, and across its round body. The name "giant panda" is sometimes used to distinguish it from the unrelated red panda. Though it belongs to the order Carnivora, the giant panda's diet is over 99% bamboo. Giant pandas in the wild will occasionally eat other grasses, wild tubers, or even meat in the form of birds, rodents, or carrion. In captivity, they may receive honey, eggs, fish, yams, shrub leaves, oranges, or bananas along with specially prepared food. . . . . #365daysofart #miniature #papercut #paperart #sculpture #gaintpanda #panda #pandabear #pandasofinstagram #naturalhistorymuseum #naturalhistoryartist #bear #pandalove #pandalover #naturalhistoryillustration #MyEtsyFind #artistofinstagram #snailart #snailsofinstagram #artoftheday #dailydrawing #animalart #nvillustration #etsy #365feathersproject @instagram @curatedbyfb @etsy @natgeo @wwf @wildlifeplanet @winsorandnewton @instagramforbusiness @fubiz @designboom @designmilk @boredpanda

Príspevok, ktorý zdieľa Nayan & Vaishali (@nvillustration),


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Ľubica Šťastná 08.05.19 07:12

ĽŠ
karma
100.00

Naozaj jedinečný nápad s krásnou myšlienkou!

  • 2
Odpovedať

Jana Tonhauserová 08.05.19 12:22

karma
104.00

Obdivujem ich šikovnosť a hlavne trpezlivosť...zaujímavý projekt, 365 vtáčikov za rok.....každý deň jeden

  • 2
Odpovedať

Elena Švachová 08.05.19 23:14

karma
109.00

Neskutočné,čo všetko ľudia dokážu vytvoriť.Krásne je to.

  • 2
Odpovedať

Milka Damašková 09.05.19 02:53

MD
karma
132.00

Toto je naozaj prekrásne :) Tvorcovia majú nesmierne šikovné ruky...

  • 2
Odpovedať

Lucia Kobíková 09.05.19 16:59

LK
karma
100.00

Nádherné :)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 15.05.19 16:57

JK
karma
100.00

Wau klobúk dole úžasné

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní