Zima sa blíži! Vieš preto, ako zazimovať bazén až do ďalšej sezóny?

Zima sa blíži! Vieš preto, ako zazimovať bazén až do ďalšej sezóny?

  • 28
  • 1

Jednou z dôležitých úloh, pre majiteľov domov s bazénmi, je ich zazimovanie. Nakoľko nám už denné teploty pomaly klesajú a mnohí z nás už stavili na prezúvanie pneumatík na aute, je načase myslieť aj na zazimovanie bazéna až do ďalšej slnečnej sezóny, počas ktorej ho opäť budete využívať. Je to veľmi dôležitý krok, pretože pri správnom zazimovaní udržíte svoj bazén a jeho súčasti v dobrom stave, vďaka čomu ho po mrazivej zime opäť uvediete do prevádzky bez najmenších problémov a zbytočných enormných investícií.

Ako teda na zazimovanie bazéna? Pripravili sme si pre vás základné kroky, ktoré sa oplatí podniknúť v prípade, že chcete ochrániť váš rodinný bazén.

Pozri aj: Poznáš pravidlá žehlenia? S týmito trikmi to pôjde ako po masle!

vysávač bazénov

Zdroj: Shutterstock®

Začnite čistením bazéna!

Skôr, než sa rozhodnete zazimovať bazén, mali by ste vedieť, že je potrebné to urobiť vtedy, keď priemerná denná teplota klesne pod 10 °C a nočná teplota na 0. Toto je ideálny čas, kedy treba z bazéna sieťkou pozbierať všetky nafúkané listy a iné nečistoty, ktoré plávajú na hladine a vysávačom povysávať všetky nečistoty, nachádzajúce sa na dne bazéna.

Dôležité, čo musíte urobiť, je z bazéna vypustiť vodu a to 10 cm pod úroveň trysky, vďaka čomu ochránite všetky súčasti bazéna, v ktorých by sa počas zimy nemala nachádzať voda, aby ich jej rozpínacia sila po zamrznutí nepoškodila.

V tomto kroku tiež nezabudnite na vyrovnanie hladiny pH vody a to prostredníctvom prípravkov na ošetrenie bazéna, ktoré rovnako zabraňujú tvorbe rias a baktérií a vyrovnávajú hladinu chlóru.