Zima sa blíži! Vieš preto, ako zazimovať bazén až do ďalšej sezóny?

Zima sa blíži! Vieš preto, ako zazimovať bazén až do ďalšej sezóny?

  • Zdieľaj:
 • 1

Jednou z dôležitých úloh, pre majiteľov domov s bazénmi, je ich zazimovanie. Nakoľko nám už denné teploty pomaly klesajú a mnohí z nás už stavili na prezúvanie pneumatík na aute, je načase myslieť aj na zazimovanie bazéna až do ďalšej slnečnej sezóny, počas ktorej ho opäť budete využívať. Je to veľmi dôležitý krok, pretože pri správnom zazimovaní udržíte svoj bazén a jeho súčasti v dobrom stave, vďaka čomu ho po mrazivej zime opäť uvediete do prevádzky bez najmenších problémov a zbytočných enormných investícií.

Ako teda na zazimovanie bazéna? Pripravili sme si pre vás základné kroky, ktoré sa oplatí podniknúť v prípade, že chcete ochrániť váš rodinný bazén.

Pozri aj: Poznáš pravidlá žehlenia? S týmito trikmi to pôjde ako po masle!

vysávač bazénov

Zdroj: Shutterstock®

Začnite čistením bazéna!

Skôr, než sa rozhodnete zazimovať bazén, mali by ste vedieť, že je potrebné to urobiť vtedy, keď priemerná denná teplota klesne pod 10 °C a nočná teplota na 0. Toto je ideálny čas, kedy treba z bazéna sieťkou pozbierať všetky nafúkané listy a iné nečistoty, ktoré plávajú na hladine a vysávačom povysávať všetky nečistoty, nachádzajúce sa na dne bazéna.

Dôležité, čo musíte urobiť, je z bazéna vypustiť vodu a to 10 cm pod úroveň trysky, vďaka čomu ochránite všetky súčasti bazéna, v ktorých by sa počas zimy nemala nachádzať voda, aby ich jej rozpínacia sila po zamrznutí nepoškodila.

V tomto kroku tiež nezabudnite na vyrovnanie hladiny pH vody a to prostredníctvom prípravkov na ošetrenie bazéna, ktoré rovnako zabraňujú tvorbe rias a baktérií a vyrovnávajú hladinu chlóru.  

plachta na bazén

Zdroj: Shutterstock®

Pokračujte vyčistením súčastí bazéna!

V ďalšom kroku je potrebné vyčistiť filtračný systém bazéna, odčerpať vodu z čerpadla a ohrievača. Ako sme naznačili vyššie, v týchto súčastiach bazéna by sa nemala nachádzať voda, aby nespôsobila ich poškodenie počas zimy. Preto je potrebné ich poriadne vystriekať čistou vodu, nechať ju vytiecť a odložiť na suché miesto, ktoré je chránené pred mrazom. Samozrejme, nezabudnite z bazéna odstrániť bazénové schodíky (v prípade, že vlastníte nadzemný bazén).

V poslednom rade nezabudnite na prikrývku pre bazén!

Keď už ste sa dostali až k tomuto poslednému kroku, tak určite vám je jasné, že je potrebné bazén na zimu prikryť špeciálnou plachtou, určenou pre bazény. Tú poriadne napnite a bazén máte zazimovaný. Tu by sme však radi upozornili na to, že by ste mali bazén nejako ohraničiť alebo staviť na žiarivú bazénovú plachtu, aby ste predišli akýmkoľvek nešťastiam, v podobe pádu domácich zvierat do bazéna alebo vašich detí.

Neprehliadni: Skutočne sa pod neplodnosť u mužov podpisuje používanie plastov?


  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Daniela Bieliková 03.11.18 07:56

DB
karma
106.00

dobré rady a dúfam, že zima bude taká ako je na tej úvodnej fotografii :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Zariaďte svoju predajňu esteticky, aby sa v nej zákazníci cítili čo najlepšie
Inšpirácie

Zariaďte svoju predajňu esteticky, aby sa v nej zákazníci cítili čo najlepšie

 • 0
 • 05.07.2022
Súťaž s Marekom Hamšíkom o tréning v Hamšík Academy
Voľný čas

Súťaž s Marekom Hamšíkom o tréning v Hamšík Academy

 • 0
 • 30.06.2022
Geissenovci si užili Slovensko. Carmen poslala Slovákom video
Pre ženy

Geissenovci si užili Slovensko. Carmen poslala Slovákom video

 • 0
 • 18.05.2022
TOPlist