Diéta podľa znamenia horoskopu – 2. časť

Diéta podľa znamenia horoskopu – 2. časť
  • 07.12.2021
  • Gabriela Kubaljaková

Slovo diéta by sme najradšej nepoužívali, nakoľko diéty nie sú zdraviu prospešné. Inšpirujte sa tým, čo vám vaše znamenie odporúča jesť. Nemalo by ísť v pravom slova zmysle o diétu, ale o voľbu životného štýlu. Tak sa pozrite spoločne s nami, čo vám hviezdy odporúčajú.

Váhy (23.9. - 22.10.)

Milujete okamihy, kedy sa môžete dobre a dosýta najesť. Hlavné je, aby vám jedlo chutilo a bolo ho dosť. Pochúťky či dobré víno si nikdy neodopriete. Na druhej strane ale radšej nezjete nič, akoby ste mali skonzumovať to, na čo práve nemáte chuť. Hlavným problémom pri chudnutí je u vás presne táto vlastnosť. Ťažko sa preto odhodláte vyskúšať niektorú diétu. Obávate sa, že by ste nemohli mať pôžitok z jedenia. Najviac vás totižto motivuje dobré jedlo. Ideálna by pre vás mohla byť diéta, pri ktorej je dovolené všetko, ale v menších množstvách a v pravidelných časových intervaloch.

Tip: Postavte sa každé ráno pred zrkadlo a predstavujte si, ako budete vyzerať o pár kilogramov ľahší. Toto cvičenie vám pomôže získať zdravé sebavedomie. Taktiež vás pozitívne naladí a správne motivuje pri chudnutí.

Odporúčame prečítať: Paleo diéta od Robba Wolfa

štíhla línia

Zdroj: Shutterstock®

Škorpión (23.10. – 21.11.)

Objedať sa, alebo postiť. Škorpióni milujú extrémy. Ak ste zaneprázdnení alebo riešite v práci nejaký problém, často zabúdate jesť. Naopak, duševnú bolesť zase kompenzujete jedlom. Váš životný štýl „všetko alebo nič“ vám v prípade, že sa rozhodnete chudnúť, pomôže v diéte zotrvať. Dbajte však na to, aby ste mali dostatočný prísun tekutín. Predídete nežiaducim pocitom neprekonateľného hladu. Tekutinami bojujete aj proti celulitíde, ktorá trápi mnoho Škorpiónov.

Tip: Dávajte si pozor na soľ. Viaže vodu v tele. Pri varení siahnite radšej po bylinkách, nie po soli. Pažítka, petržlen, bazalka či kôpor dodajú jedlu vynikajúcu chuť a navyše zásobia váš organizmus vitamínmi a minerálmi. Miesto šunky, salámy či konzervovaných výrobkov zaraďte do svojho jedálneho lístku müsli, celozrnné produkty a zeleninu.

Strelec (22.11. – 21.12.)

Spontánnosť, nepokojnosť a cieľavedomosť. Typické vlastnosti Strelcov, s ktorými súvisia aj stravovacie návyky. Pravidelne jesť, alebo držať diétu, to nie je váš štýl. Najradšej sa stravujete v spoločnosti druhých, samým vám až tak nechutí. Doma varíte väčšinou rýchle a na čas nenáročné jedlá. Nebránite sa ani polotovarom, ktoré v sebe ukrývajú množstvo kalórií. Keďže ste neustále v pohybe, čím urýchľujete spaľovanie tukov, môžete si to dovoliť. Hektický spôsob života však vyčerpáva a vyvoláva vlčí hlad, ktorý je u mnohých hlavnou príčinou prejedania sa.

Tip: Nájdite si čas na jedlo. Pokúste sa jesť pravidelne a pomaly. V reštaurácii si objednávajte cielene a nie spontánne či bez rozvahy. Skúste vsadiť na vytrvalostné športové aktivity, akými sú napríklad plávanie, bicyklovanie alebo rýchla chôdza.

Odporúčame prečítať: Stredomorská diéta

chudnutie

Zdroj: Shutterstock®

Kozorožec (22.12. – 19.1.)

Predstava delikátnej špeciality servírovanej na zlatom podnose vás vôbec neláka. Jedlo totižto vo vašom živote nehrá veľkú rolu. Jete jednoducho preto, aby ste prežili. Vďaka racionalizmu, typickému znaku Kozorožcov, nemáte sklony k nadváhe. Paradoxne, počas hraničných situácii si stres či hnev kompenzujete práve jedlom. Ak priberiete, pohľad do zrkadla vám na sebavedomí nepridáva. Práve naopak. Tým, že ste príliš sebakritickí a od diét si mnoho nesľubujete, znášate každé kilo navyše veľmi ťažko.

Tip: Pracujte na svojom psychickom rozpoložení. Potrebujete motiváciu, aby sa vám podarilo schudnúť. Ak sa chcete zbaviť kíl, musíte nájsť zmysel v diéte. Každé ráno si opakujte, ako sa tešíte zo zdravého stravovania a z toho, že ste každý deň o krok bližšie k vysnívanej postave.

Vodnár (20.1. – 18.2.)

Podľa stravovacích návykov sa môžete nájsť v jednej z troch skupín. Ak patríte do prvej, potom ste labužníkom a potrpíte si na novinkách v jedálnom lístku či exotických špecialitách. Druhá skupina z vás sa zase vyžíva v jedle a každý kúsok si vychutnáva s pôžitkom. Ak ste sa zatiaľ nenašli, možno sa zaradíte do tretej skupiny a stravujete sa stereotypne. Síce jete zvyčajne to isté, no vôbec vám to neprekáža, hlavne nech je jedlo chutné. Jedno máte však všetci spoločné. Slabosť na sladké. Pri zhadzovaní nadbytočných kilogramov jedzte radšej častejšie, ale siahnite po menších porciách. Tento spôsob chudnutia najviac zodpovedá vášmu nepokojnému temperamentu.

Tip: Pri diéte buďte trpezliví. Nevzdávajte sa, ak sa výsledok nedostaví hneď. Dajte čas sebe aj svojmu organizmu. A hlavne, nevážte sa každý deň! Zbytočne vás to bude iba stresovať.

Odporúčame prečítať:  Ako dosiahnuť vysnenú postavu?

ako schudnúť

Zdroj: Shutterstock®

Ryby (19.2. – 19.3.)

Čo vám na tanieri prinesú, to zjete. Nepatríte medzi prieberčivých ľudí. Ľudia narodení v znamení Rýb vo všeobecnosti nie sú veľmi nároční. Táto vlastnosť však môže mať fatálne následky, najmä ak nebudete mať kontrolu nad jedálnym lístkom. Hlavne pri strese a problémoch v milostnom vzťahu zvyknete siahať po jedle častejšie, akoby ste mali. S tým súvisia nežiaduce kilogramy, ktorých sa len ťažko zbavujete, keďže nepatríte medzi najdisciplinovanejších ľudí. Pred diétou preto uprednostnite radšej racionálne stravovanie a prijímajte dostatočné množstvo tekutín.

Tip: Dodržiavajte pitný režim, optimálne sú dva litre tekutín denne. Cez deň pite hlavne vodu, ak vám nechutí čistá, pridajte pár kvapiek citrónu alebo jablkový džús. Od sladkých nápojov radšej ruky preč, obsahujú zbytočné kalórie.

Ak ste svoje znamenie nenašli tu, tak hľadajte v článku Diéta podľa znamenia horoskopu – l. časť.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Kristína Sekeráková 21.05.20 08:11

KS
karma
133.00

Celkom to na mňa aj sedí :-)

  • 0
Odpovedať

Ľubica Šťastná 08.12.21 06:22

ĽŠ
karma
100.00

Skutočne sedí.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní