Kabala – mystika, ktorá sa stala trendom?

Kabala – mystika, ktorá sa stala trendom?
  • 19.04.2015
  • Silvia Karasová

    • Zdieľaj:
  • 0

Už nejaké tie rôčky sa z kabaly, dávneho mystického smeru židovskej filozofie, stáva moderný trend. Možno to spustili celebrity ako Madonna, Courtney Love, Britney Spears, Demi Moore... a mnohé iné dámy, ale aj páni zo sveta showbiznisu. Možno je za tým len samotné kúzlo kabaly. A možno z každého tak trošku. Taká Madonna napríklad tomuto učeniu podľahla natoľko, že sa nechala premenovať na Esther a v New Yorku založila školu Kabaly. Každý si pod pojmom Kabala predstaví asi niečo iné. Jej pointa je ale pre každého rovnaká – ide o pradávnu múdrosť, v ktorej nájdeme odpovede na naše otázky, o fungovaní sveta aj vesmíru. Ak ich teda hľadať budeme chcieť.

Ak si potrpíte na slovíčkach a ich významoch tak práve vám ponúkame pohľad na pôvod slova kabala. Keďže ide o súčasť židovskej viery, korene má samozrejme v hebrejčine. Kabalu si môžeme preložiť aj ako prijatie, či pochopenie. Ide o to, že naša duša je pripravená prijímať pravdy. Samotnou podstaty kabaly je jej prežitie na vlastnej koži, náš vlastný osobný zážitok, jednoduché precítenie. 

Odporúčame prečítať: O čom sa nám najčastejšie sníva a čo to znamená?

Kabala – mystika, ktorá sa stala trendom?

Zdroj: Shutterstock®

Kabala je akýmsi ezoterickým mystickým smerom, ktorý od vás nevyžaduje vzdanie sa svojej viery, svojho náboženstva. Kabala je totiž vhodná pre všetkých, bez rozdielu na pôvod, či vierovyznanie. Ten, kto sa rozhodne pre učenie sa kabaly by mal postupne nachádzať univerzálne pravdy, budú vám poskytnuté prostriedky na to, aby ste pochopili všetko, čo sa vám v živote stalo, stáva aj stane.

Čo sa o kabale traduje a nie je pravda? Možno ste sa už stretli s názorom, že kabala je čosi temné, až diabolské. Tak ako mnohé iné smery aj táto je spätá s ezoterikou, žiadneho rohatého za ňou ale nehľadajte. Kabala nie je ani čiernou mágiou a prostredníctvom nej sa nedovoláte žiadnych temných síl. 

Odporúčame prečítať: Nepodľahnite zmene času a zbavte sa únavy

Kabala – mystika, ktorá sa stala trendom?

Zdroj: Shutterstock®

Kabala – mystika, ktorá sa stala trendom?

Čo teda kabala určite je? Svojím spôsobom ide o filozofiu, respektíve religióznu vedu, ktorá sa zaoberá životom ako takým. Kedysi bolo jej štúdium prístupné iba mužom, dnes sa do učenia kabaly môžu ponoriť aj ženy. K štúdiu sa vám zídu aspoň základné znalosti hebrejčiny, chýbať samozrejme nesmie zvedavosť a túžba po spoznávaní.   

 

Kabala sa prejavuje tak trochu aj v móde. Možno ste zaregistrovali červený náramok na rukách nejedného človeka. Ide o ochranné náramky, ktoré majú svojho nositeľa ochrániť pred negatívnymi vplyvmi, zlou energiou, či urieknutím. Náramok tiež vytvára akýsi štít, od ktorého sa odrazia uhrančivé pohľady aj temné myšlienky.

 

Odporúčame prečítať: Ako vyzerajú karmické vzťahy v oblasti lásky?

Zdroj foto: www.thinkstockphotos.com

    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní