Magická sedmička – v čom spočíva jej čaro?

Magická sedmička – v čom spočíva jej čaro?
 • 07.02.2017
 • Silvia Karasová

Prečo sa sedmička považuje za šťastnú? Prečo nesie so sebou rúško tajomnosti? Prečo ju sprevádza akási magická charizma? Veď ide iba o číslo... No možno nie. Sedmička má hlboko zakorenené magické vlastnosti a to aj pri pohľade do dávnej minulosti. Číslo sedem sa pravidelne opakuje v mnohých náboženstvách, ostatne aj v Biblii. Neideme sa však hrať na vykladačov viery. Na sedmičku sme sa pozreli očami numerológov a nie teológov a prinášame vám snáď aspoň čiastočné odpovede o tom, prečo by sme jej mali veriť.

Každý z nás má svoje obľúbené číslo. Ak aj vám hneď nenapadne žiadne, to svoje číslo si viete vyrátať veľmi jednoducho – poslúžiť vám k tomu môže numerológia mena, alebo dátumu vášho narodenia. Nech už je vaše číslo akékoľvek, neznamená to, že nemáte dovolené narábať aj s ostatnými číslicami. Trebárs aj s našou šťastnou sedmičkou. Prečo sa oplatí z času na čas na ňu pomyslieť?

Odporúčame prečítať: Februárové postavenie Luny – čo nám prinesie?

Magická sedmička – v čom spočíva jej čaro?

Zdroj: Shutterstock®

Planétou sedmičky je Neptún. Ten je známy aj ako planéta prinášajúca bezstarostné obdobie, kreativitu, či dobrodružstvo a optimizmus. Neptún má však aj druhú tvár a vtedy sa nám predstaví ako samotné božstvo, či najvyššia sila. Ak sme mu naklonené, pomôže, ak ho ignorujeme, zachová sa k nám rovnako. Neptún je život a život sme my.

Odporúčame prečítať: Aké budú vzťahy v roku Kohúta?

Sedmička je úzko spätá aj s Lunou, a to najmä lunárnymi fázami, ktoré sa práve sedemdňovým cyklom striedajú – zo splnu do štvrte to trvá sedem dní, od štvrte do novu rovnako tak ďalších sedem. Sedmičku nájdeme aj na nebi, vo Veľkom voze, ale tiež v počte planét, ktoré vieme zo Zeme sledovať voľným okom. Aj preto sedmičke už naši predkovia pripisovali vlastnosti ako napríklad dokonalosť. 

Magická sedmička – v čom spočíva jej čaro?

Zdroj: Shutterstock®

Šťastným dňom sedmičky je pondelok. Ak číslo sedem nepatrí k vašim osobným, no radi by ste využili jej vplyv aj pre seba, ideálnym dňom kedy môžete začať so sedmičkou „narábať“ je pondelok. Je to tak trochu paradox, keďže logika nám pri pohľade do kalendára hovorí, že by to mala byť nedeľa. Ale keďže v nedeľu oddychujeme, do práce sa dajme až začiatkom týždňa.

Odporúčame prečítať: 7 feng shui rád pre krásu a zdravie

Sedmička v numerológii vystihuje emócie. V prvom rade si potrpí na intuícii a empatii. Osobám, pre ktoré je viac než len číslom ale umožňuje tiež vytvoriť si akúsi vlastnú schránku plnú tajomstiev, či dokonca svoju trinástu komnatu, do ktorej vstup nebude mať len tak hocikto. 

Magická sedmička – v čom spočíva jej čaro?

Zdroj: Shutterstock®

Sedmička v mágii aj rozprávkach. Jedno ani druhé sa nevylučuje a číslo sedem to len potvrdzuje. V mágii ju nájdete napríklad pri určitých rituáloch, kedy sa vyžaduje sedem krát odriekanie, sedem dní opakovania, či sedem krúžení, ale napríklad tiež sedem čakier nielen pri očiste. Magickú sedmičku nájdeme aj v rozprávkach a keďže bez vetra sa ani lístok nepohne, vo fráze „za siedmimi horami, za siedmimi dolami“ kúsok pravdy hádam je. 

Odporúčame prečítať: 7 feng shui rád pre lásku


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Anna Kralovičová 07.02.17 12:37

AK
karma
64.00

Číslo 7 mi nič nehovorí, možno je moje šťastné, ale doteraz o tom neviem.

 • 0
Odpovedať

simona vician 07.02.17 14:25

SV
karma
100.00

moje cislo :)

 • 0
Odpovedať

Monika Filípková 07.02.17 14:33

MF
karma
56.00

Číslo 7 je niekedy moje šťastné, ale nie vždy. Je to o náhode.

 • 0
Odpovedať

Soňa Krátka 08.02.17 18:09

SK
karma
114.00

tiež som narodená 7-ho, takže je aj mojím šťastným čílom

 • 0
Odpovedať

Monika Majdáková 09.02.17 12:17

MM
karma
-1.00

preto si moja dcérka vybrala dátum narodenia 7.7. :-)

 • 0
Odpovedať

Pavlína Vaksmundská 09.02.17 18:09

PV
karma
113.00

Krásna sedmička ♥ Určite je v niečom pravda.. Hlavne tie lunárne dni..

 • 0
Odpovedať

Iveta Moravčíková 09.02.17 22:14

IM
karma
100.00

asi moje číslo nie je

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní