Povaha a osobnosť podľa mena: Čo sa v tebe skrýva?

Povaha a osobnosť podľa mena: Čo sa v tebe skrýva?

Čísla nás sprevádzajú celý náš život. Už len taký dátum narodenia dokáže o nás prezradiť zaujímavé informácie, ktoré platia na 100 %. Málokedy si to uvedomujeme, ale je to tak. Nášmu dátumu narodenia je priradené znamenie horoskopu, ktoré častokrát formuje našu osobnosť. Je to neuveriteľné a ťažko tomu uveriť, ale naše znamenie horoskopu, a teda aj dátum narodenia dokáže ovplyvniť našu povahu a osobnosť. Niektoré znamenia sú výbušné a iné viac melancholické a utiahnuté. Niektoré majú v krvi komunikatívnosť a vodcovské zručnosti a iné zase majú talent na spev, tanec či maľovanie.

Ako však našu osobnosť ovplyvňuje naše meno, ktoré dostávame už pri narodení? Platí zásada, že čím je meno dlhšie, tým je človek viac komplikovaný a má zložitejšiu osobnosť? Alebo nie? Zistite, čo na to numerológia!

krátke meno a osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Krátke mená – pozostávajúce z 3 písmen

Poznáte to známe, ísť si za svojim aj cez mŕtvoly? Tak ľudia s krátkymi menami dosahujú presne to, čo si zaumienia. Je jedno, čo si myslí ich okolie alebo či je niečo náročné – jednoducho ich pri plnení si svojich snov a cieľov nič nezastaví. Sú to proste osobnosti s jasnými cieľmi a ambíciami. Sú priebojní a snažia sa vždy zo všetkého vyťažiť maximum.

U žien však platí, že ich cieľavedomosť môže byť niekedy na škodu. Totižto v dôsledku toho strácajú typické ženské vlastnosti, ako je nežnosť a láskavosť, čo môže mužov častokrát odradiť.

Stredne dlhé mená a osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Stredne dlhé mená – pozostávajúce zo 4 až 5 písmen

Medzi nami nájdete tých ľudí, ktorí sa hrajú na šedé myšky a stránia sa verejnosti. To však nie je prípad ľudí so stredne dlhým menom. Do vienka im bola nadelená sebadôvera, šarm, komunikatívnosť a spoločenskosť. Sú to osobnosti, ktoré sú častokrát stavané do pozície lídrov. Na druhej strane sú však častokrát terčom intríg a ohovárania.

Na jednej strane je pozitívne obklopovať sa ľuďmi a viesť spoločenský život, no na strane druhej sa to môže týmto osobnostiam vypomstiť – hlavne z dôvodu žiarlivosti partnera.

Neprehliadni: Ktoré znamenia sú považované za sebcov a ktoré urobia pre kariéru naozaj všetko?

Mená pozostávajúce zo 6 písmen a osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Mená pozostávajúce zo 6 písmen

Nerozhodnosť vám koluje v žilách, v dôsledku čoho vám častokrát unikajú príležitosti pomedzi prsty. Až keď je neskoro, tak si častokrát uvedomíte, že sa musíte rozhodovať skôr a nezamýšľať sa nad tým, aký bude mať všetko dopad. Áno, je vždy lepšie spísať si akékoľvek PRE a PROTI, no kým tak spravíte, vaša loď môže odplávať.

Patríte k tým, ktorí sa nemusia obávať zo zlých rozhodnutí. Síce ste nerozhodní, ale tiež aj talentovaní úspešní ľudia, ktorí disponujú silnou energiou a príťažlivosťou.

Dlhé mená a osobnosť

Zdroj: Shutterstock®

Dlhé mená – pozostávajúce zo 7 a viacerých písmen

Dlhé mená sú symbolom komplikovanosti, ale aj vyššej energie. Síce sú tými, ktorí sa neboja pustiť do niečoho nového, ale častokrát ani len netušia, čo všetko to so sebou prináša. Osobnosti s dlhými menami patria ku konzervatívnym typom, ktoré majú svoje isté zásady, ktorých sa nemienia vzdať. Dialóg s nimi je častokrát náročný a o kompromisoch ani nechcú počuť. Niekedy je to dobré, pretože si stoja za svojim, no niekedy im to môže byť na škodu.

- Anketa

SEDÍ TO AJ NA VÁS?

Odpovedalo 38 ľudí  

Úplne presne
55%
Čiastočne áno
21%
Vôbec nie
24%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

10 komentárov

Katarína Konečná 13.03.21 08:51

KK
karma
111.00

vôbec to na mňa nesedí

 • 0
Odpovedať

Mária Slováková 13.03.21 10:11

MS
karma
118.00

Sedí to na mňa dosť presne. Celkovo numerologii verím.

 • 0
Odpovedať

Alžbeta Stanková 13.03.21 16:00

AS
karma
108.00

neverím na numerológiu

 • 0
Odpovedať

Marián Podmanický 13.03.21 17:08

MP
karma
111.00

Súhlasím a to som „prelustroval“ členov rodiny všetkých dobre známych priateľov či možných nepriateľov. Všade to pasovalo.

 • 1
Odpovedať

Zdenka Slahučková 25.03.21 22:45

ZS
karma
100.00

Nesedí to na mňa, ale ani jeden z tých popisov by mi nesedel, asi som mimozemšťan :D

 • 0
Odpovedať

Peter Gavlas 25.03.21 22:49

PG
karma
-1.00

Veľmi som sa v tom nenašiel

 • 0
Odpovedať

Jana Čipková 07.04.21 23:11

karma
106.00

Veľa ľudí sa v živote riadi numerológiou, či pri výbere mena alebo dátume dôležitých rozhodnutí.

 • 0
Odpovedať

Andrea Petrušková 27.06.21 13:18

AP
karma
104.00

Tak toto na mňa presne sadlo

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 18:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 18:22

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní