Magické čísla od jedna po desať: Ktoré je tvoje a aký je jeho význam?

Magické čísla od jedna po desať: Ktoré je tvoje a aký je jeho význam?

Zamysleli ste sa už niekedy nad skutočným významom čísel? Či chceme alebo nie, vo veľkej miere ovplyvňujú náš život. Do pamäti si ukladáme dátumy s príjemnými či menej príjemnými spomienkami, máme svoje šťastné čísla a čísla ako také sú všade okolo nás.

Už oddávna viaceré náboženstvá verili, že čísla sú posvätné a videli v nich magickú symboliku. Prvé zápisy o ich posvätnosti sa datujú až do obdobia starých Sumerov.

Symbolika našich životných čísel nám dokáže o našom živote naznačiť mnoho, stačí sa iba trošku otvoriť a hľadať ukryté súvislosti. Všetko v našom živote má totiž príčinu a nedeje sa náhodou.

Odporúčame: Škola numerológie – NUMERO: Ako myslí a cíti vaše dieťa

symbolika čísiel

Zdroj: Shutterstock®

Čísla sú strojcami našich osudov

Čísla dokážu napovedať o vzájomných vzťahoch s inými ľuďmi, ako sa udržať v harmonickom zväzku, pomáhajú nám chápať súvislosti rôznych príčin a udalostí, riešiť rôzne životné situácie či dokonca zmeniť svoj život k lepšiemu. Aj z dátumu narodenia je možné zistiť viac o povahových črtách človeka, o jeho zdraví, kariérnych predpokladoch a mnoho iného.

Každý z nás má svoje osudové, alebo aj životné číslo. Dosiahnete ho súčtom všetkých čísel (ak sa niekto napríklad narodil 27.10.1986 vypočítate ho nasledovne: 2+7+1+0+1+9+8+6=34, životné číslo vypočítate z 3+4=7 )

význam čísiel

Zdroj: Shutterstock®

Numerológia, veda o číslach, pracuje najmä s jednoduchými číslami. Na čísla sa dá pozerať z mnohých uhlov pohľadu a jedno číslo môže mať hneď niekoľko charakteristík.

 • Číslo 1 – predstavuje začiatok, zrod a vývoj. Je číslovkou, ktorá symbolizuje ľudí priebojných, tvrdohlavo idúcich za svojim cieľom, ktorých nič nezastaví. Na druhej strane môže týmto ľuďom priniesť osamelosť. Je to aj číslo pre komunikáciu, takíto ľudia vedia ľahko vyjadrovať svoje pocity a emócie.
   
 • Číslo 2 – symbolizuje rozmnoženie či prírastok. Ľudia s touto číslovkou veria, že úspech sa raz dostaví. Pozor však na prvotné nadšenie a sklamanie, ktoré sa môže občas dostaviť. Vedia sa vcítiť do druhých, majú dobrú intuíciu a trpezlivosť.
   
 • Číslo 3 – trojka je číslom viery, nádeje a lásky. Ľudia, ktorí majú v dátume trojku, sú často komunikatívni a spoločenskí. Neustále prichádzajú s novými nápadmi a sú tvoriví. Majú radi, keď sa môžu odlišovať od ostatných výstrednosťou.

Pozri aj: Numerologička: Čo prinesie rok 2020 aj aktuálna situácia s koronavirusom

číslo tri

Zdroj: Shutterstock®

 • Číslo 4 – číslo symbolizujúce nehodu, ale aj smrť. Patrí medzi najmenej obľúbené čísla a je symbolom nešťastia. Na druhej strane, ide o praktické číslo, ktoré patrí realistom a manuálne zručným ľuďom. Majú v sebe aj dobré organizačné schopnosti, no sami si často príliš neveria.
   
 • Číslo 5 – je číslom tvorivosti a plodnosti. Toto číslo sa často pripisuje aj umelcom a ľuďom vo vedúcich pozíciách, ktorí nepoznajú prekážky a dokážu všetko zvládnuť ľavou zadnou. Takíto ľudia sú príjemní spoločníci, vo vzťahoch skvelí milenci.
   
 • Číslo 6 – považuje sa za šťastné číslo a vyjadruje harmóniu, domov, rodinu a zmysel pre estetické cítenie. Je aj číslom úspešných ľudí, symbolizuje splnené túžby, vyrovnaný a spokojný život.
   
 • Číslo 7 – magické číslo, ktoré symbolizuje pokoj, radosť v živote, prináša zaslúžený oddych po práci. Je to aj číslo emócií, ktoré prepožičiava ľuďom schopnosť vedieť sa vcítiť do problémov iných.
šťastné číslo sedem

Zdroj: Shutterstock®

 • Číslo 8 – karmické číslo, ktoré predstavuje vyrovnanosť. Ľudia s osmičkou v dátume vedia ísť dlho a sústredene za svojim cieľom. Uvažujú logicky, majú nevyčerpateľnú energiu a oplývajú aj zmyslom pre humor.
   
 • Číslo 9 – je symbolom tvorby, naplnenia životných plánov a dosiahnutia veľkých úspechov. Títo ľudia majú analytické schopnosti a radi hľadajú ukrytú pravdu.
   
 • Číslo 10 – považuje sa za šťastné číslo. Ide o spojenie jednotky a nuly. Predstavuje nádej, že všetko zlé sa na dobré obráti.

Neprehliadni: Láska až za hrob! Najvernejšie znamenia horoskopu, ktoré nikdy nepodvádzajú

- Anketa

VERÍTE, ŽE ČÍSLA MAJÚ SVOJ VÝZNAM?

Odpovedalo 772 ľudí  

Áno, v živote sa nimi riadim
92%
Nie, nevenujem tomu pozornosť
8%

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Elena Švachová 02.02.21 23:24

karma
109.00

Zase som sa o sebe niečo dozvedela :-)

 • 1
Odpovedať

Alena Kmecová 03.02.21 17:52

karma
-1.00

Dobre videa k číslam sú na YouTube od Slnka v Srdci.

 • 1
Odpovedať

Simona Paľovčíková 15.02.21 15:34

karma
-1.00

Ďakujem, pozriem si. :-)

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 04.02.21 22:17

JK
karma
100.00

Osmička je mesiac narodenia a celkom to sedí

 • 1
Odpovedať

Jana Čipková 11.02.21 22:15

karma
106.00

Čísla majú svoj zmysel hlavne v numerologií.

 • 1
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 18:06

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 18:06

QQ
karma
-1.00

1

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní