Charakteristika znamenia Blížencov

Charakteristika znamenia Blížencov
 • 06.04.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 3

Vzdušné znamenie Blížencov je známe aj svojou rozpoltenou povahou. Niektorí sa preto v Blížencoch nikdy nebudú vedieť vyznať. Ak si však získate ich dôveru zistíte, že ide o veľmi priateľské a spoločenské osôbky. Ich vládnuca planéta Merkúr im dodáva silu a energiu, vďaka tomu  v živote mnohokrát úspešne rozvíjajú svoj talent.

Základné črty – znamenie Blížencov je charakterizované nestálosťou, symbolizujú ich mýtické dvojčatá, po ktorých je pomenované aj súhvezdie Gemini. Blíženci sršia originalitou. Ak vo vás nájdu zaľúbenie vedia byť nesmierne milí, nežní, romantickí a pozorní. Patria tiež k veľkým zvedavcom, čo im častokrát privedie do života plno adrenalínu. Pre ostatné znamenia môže byť niekedy problém udržať s nimi krok. Na druhej strane sa však s Blížencami nikdy nudiť nebudete.

Základné indície – vzduch, pľúca, prieduška, dobrodružstvo, strieborné odtiene, kameň citrín

Vládnuca planéta – Merkúr

Blíženci a zdravie – Blíženci by si mali dávať pozor na dve veci. Sú to dýchacie cesty a úrazy. Pri tom prvom by mali jednoznačne nefajčiť. Zo všetkých znamení zverokruhu sú totiž najviac náchylní na choroby pľúc, dýchacích ciest aj priedušiek. Rovnako by sa mali vyhýbať zadymeným miestnostiam a svoje pľúca a bránicu pravidelne podporovať dýchacími cvičeniami a športom. Vďaka svojej dobrodružnej povahe sa veľa nacestujú a keďže sú zvedaví viac než dosť, dostávajú sa do situácii, kde to nie je vždy najbezpečnejšie. Najmä v mladosti radi pokúšajú osud a vyhľadávajú adrenalínové športy. To ide ruka v ruke s úrazmi, v tom lepšom prípade s ľahšími poraneniami, či zlomeninami.

Charakteristika znamenia Blížencov

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci v práci – Toto znamenie patrí k veľmi inteligentným ľuďom. Vďaka svojej mentálnej výbave a povahe dokážu robiť viacero vecí naraz. Neraz sa preto živia aj dvoma zamestnaniami, pričom jedno berú hlavne ako hobby. Sú tiež veľmi umelecky nadaní, najmä v oblasti hudby, či už ide o hranie na nejaký nástroj, spev, alebo tanec. Na svoj talent vedia byť patrične pyšní, niekedy to so sebachválou však môžu až preháňať, čo najmä ich pracovný kolektív nemusí brať s úsmevom. Keďže sú tiež vešmi komunikatívni uplatnia sa aj na postoch ako novinár, hovorca, učiteľ, moderátor, či dokonca politik. Vďaka ich flexibilite patria k šikovným zamestnancom, s ktorým sú málokedy problémy. Vyskytnúť sa môžu len vtedy ak spadnú do dlhodobej rutiny a stereotypu.

Blíženci a krása - Keďže toto znamenie veľmi rado cestuje, v obľube má pohodlnú módu, a to platí tak pre ženy, ako aj pre mužov. Ich slabosťou sú topánky, málokedy kabelky. Keďže radi experimentujú, v ich šperkovničke nájdete rôzne originálne výtvory, ktoré si vyrobili buď sami, alebo nakúpili na trhoviskách s hand made tovarom. Pri cvičení by mali klásť dôraz na ich najrizikovejšie partie, ktorými sú najmä lýtka, zadok a ramená. Venovať by sa mali tiež joge a plávaniu, ktoré im nielen formujú postavu, ale zároveň podporujú oslabené dýchacie cesty.

Charakteristika znamenia Blížencov

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci – žena: Tieto dámy patria k skvelým kamarátkam, zvyčajne majú však medzi priateľmi viac mužov ako ženy. Riadia sa skôr rozumom, než citmi, nebývajú sentimentálne, za to sa pripravte na ich častú náladovosť. Sú tiež často nevyspytateľné, vďaka čomu pre mnohých znamenajú akúsi tajomnosť. Naprie ich chladnému vystupovaniu, vedia byť vášnivé a plné temperamentu. S touto nevšednou bytosťou zažijete množstvo zábavy, tak pri ecstovaní, ako aj športe, či spoločneských akciách. V domácnosti neobľubujú upratovanie, a z duše nenávidia ak sa ich ktosi pokúsi pripútať k role žienky domácej.

Charakteristika znamenia Blížencov

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci – muž: Tento muž má v živote jasne stanovené priority, za ktorými si kráča vskutku cieľavedome a bez akýchkoľvek výčitiek. Niekomu sa môže javiť ako sebec, pravda je však taká, že ak mu na niekom skutočne záleží, vie ustúpiť a dokonca sa aj obetovať. Patrí tiež k veľkým záletníkom, lieta tak zo vzťahu do vzťahu, ustáli sa väčšinou až vo vyššom veku. Rád sa zabáva a tomu prispôsobuje aj svoj životný štýl. Je neustále v pohybe a spoločnosť priateľov potrebuje ako soľ. Nadovšetko vyznáva slobodu a tak v láske, ako aj erotike miluje nevšednosť a objavovanie.

AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K BLÍŽENCOM?

Ďalej u nás čítajte:

Zdroj foto: www.i0.wp.com, www.labtestsblog.com, www.gapyear.com, www.mensbestdatingtips.com,

  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Diana Pavelková 06.04.14 10:36

DP
karma
-1.00

presne ako ja :D

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.04.14 22:07

JK
karma
106.00

tak to sedííí dcéra je blíženec

 • 0
Odpovedať

Jana Zoulová 14.04.14 18:28

JZ
karma
-1.00

já již asi kouřit nepřestanu, babičku nechte dokouřit.....

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Veštenie osudu z kávy – ako hľadať znaky a symboly (2. časť)
Numero a mágia

Veštenie osudu z kávy – ako hľadať znaky a symboly (2. časť)

 • 1
 • 14.04.2021
Multitasking podľa horoskopu: Ktorým znameniam bol daný od narodenia?
Znamenia

Multitasking podľa horoskopu: Ktorým znameniam bol daný od narodenia?

 • 0
 • 04.06.2021
TOP bylinky pre znamenie horoskopu BÝK: To najlepšie pre hrdlo
Znamenia

TOP bylinky pre znamenie horoskopu BÝK: To najlepšie pre hrdlo

 • 0
 • 03.07.2021
TOPlist