Charakteristika pre znamenie Blíženci

Charakteristika pre znamenie Blíženci
 • 06.04.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 3

Vzdušné znamenie Blíženci je známe aj svojou rozpoltenou povahou. Niektorí sa preto v Blížencoch nikdy nebudú vedieť vyznať. Ak si však získate ich dôveru zistíte, že ide o veľmi priateľské a spoločenské osôbky. Ich vládnuca planéta Merkúr im dodáva silu a energiu, vďaka tomu v živote mnohokrát úspešne rozvíjajú svoj talent.

Základné črty

Znamenie Blíženci je charakterizované nestálosťou, symbolizujú ich mýtické dvojčatá, po ktorých je pomenované aj súhvezdie Gemini. Blíženci sršia originalitou. Ak vo vás nájdu zaľúbenie vedia byť nesmierne milí, nežní, romantickí a pozorní. Patria tiež k veľkým zvedavcom, čo im častokrát privedie do života plno adrenalínu. Pre ostatné znamenia môže byť niekedy problém udržať s nimi krok. Na druhej strane sa však s Blížencami nikdy nudiť nebudete.

 • Základné indície – vzduch, pľúca, prieduška, dobrodružstvo, strieborné odtiene, kameň citrín
 • Vládnuca planéta – Merkúr

Pozri aj: Bylinky pre znamenie horoskopu BLÍŽENCI: To pravé pre pľúca a nervy

charakteristika Blížencov

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci a zdravie

Blíženci by si mali dávať pozor na dve veci. Sú to dýchacie cesty a úrazy. Pri tom prvom by mali jednoznačne nefajčiť. Zo všetkých znamení zverokruhu sú totiž najviac náchylní na choroby pľúc, dýchacích ciest aj priedušiek. Rovnako by sa mali vyhýbať zadymeným miestnostiam a svoje pľúca a bránicu pravidelne podporovať dýchacími cvičeniami a športom. Vďaka svojej dobrodružnej povahe sa veľa nacestujú a keďže sú zvedaví viac než dosť, dostávajú sa do situácii, kde to nie je vždy najbezpečnejšie. Najmä v mladosti radi pokúšajú osud a vyhľadávajú adrenalínové športy. To ide ruka v ruke s úrazmi, v tom lepšom prípade s ľahšími poraneniami, či zlomeninami.

vlastnosti Blížencov

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci v práci

Toto znamenie patrí k veľmi inteligentným ľuďom. Vďaka svojej mentálnej výbave a povahe dokážu robiť viacero vecí naraz. Neraz sa preto živia aj dvoma zamestnaniami, pričom jedno berú hlavne ako hobby. Sú tiež veľmi umelecky nadaní, najmä v oblasti hudby, či už ide o hranie na nejaký nástroj, spev alebo tanec. Na svoj talent vedia byť patrične pyšní, niekedy to so sebachválou však môžu až preháňať, čo najmä ich pracovný kolektív nemusí brať s úsmevom. Keďže sú tiež veľmi komunikatívni, uplatnia sa aj na postoch, ako novinár, hovorca, učiteľ, moderátor či dokonca politik. Vďaka ich flexibilite patria k šikovným zamestnancom, s ktorým sú málokedy problémy. Vyskytnúť sa môžu len vtedy ak spadnú do dlhodobej rutiny a stereotypu.

Blíženci a krása

Keďže toto znamenie veľmi rado cestuje, v obľube má pohodlnú módu, a to platí tak pre ženy, ako aj pre mužov. Ich slabosťou sú topánky, málokedy kabelky. Keďže radi experimentujú, v ich šperkovničke nájdete rôzne originálne výtvory, ktoré si vyrobili buď sami, alebo nakúpili na trhoviskách s hand made tovarom. Pri cvičení by mali klásť dôraz na ich najrizikovejšie partie, ktorými sú najmä lýtka, zadok a ramená. Venovať by sa mali tiež joge a plávaniu, ktoré im nielen formujú postavu, ale zároveň podporujú oslabené dýchacie cesty.

Odporúčame: Horoskop zdravia – ktoré znamenia sú na ochorenia náchylnejšie?

znamenia horoskopu

Zdroj: Shutterstock®

Blíženci – žena

Tieto dámy patria k skvelým kamarátkam, zvyčajne majú však medzi priateľmi viac mužov ako žien. Riadia sa skôr rozumom, než citmi, nebývajú sentimentálne, za to sa pripravte na ich častú náladovosť. Sú tiež často nevyspytateľné, vďaka čomu pre mnohých znamenajú akúsi tajomnosť. Napriek ich chladnému vystupovaniu, vedia byť vášnivé a plné temperamentu. S touto nevšednou bytosťou zažijete množstvo zábavy, tak pri cestovaní, ako aj športe, či spoločenských akciách. V domácnosti neobľubujú upratovanie a z duše nenávidia, ak sa ich ktosi pokúsi pripútať k role žienky domácej.

Blíženci – muž

Tento muž má v živote jasne stanovené priority, za ktorými si kráča vskutku cieľavedome a bez akýchkoľvek výčitiek. Niekomu sa môže javiť ako sebec, pravda je však taká, že ak mu na niekom skutočne záleží, vie ustúpiť a dokonca sa aj obetovať. Patrí tiež k veľkým záletníkom, lieta tak zo vzťahu do vzťahu, ustáli sa väčšinou až vo vyššom veku. Rád sa zabáva a tomu prispôsobuje aj svoj životný štýl. Je neustále v pohybe a spoločnosť priateľov potrebuje ako soľ. Nadovšetko vyznáva slobodu a tak v láske, ako aj erotike miluje nevšednosť a objavovanie.

Pozri aj: AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K BLÍŽENCOM?

Ďalej u nás čítajte:


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Diana Pavelková 06.04.14 10:36

DP
karma
-1.00

presne ako ja :D

 • 0
Odpovedať

Jana Komadová 07.04.14 22:07

JK
karma
100.00

tak to sedííí dcéra je blíženec

 • 0
Odpovedať

Jana Zoulová 14.04.14 18:28

JZ
karma
-1.00

já již asi kouřit nepřestanu, babičku nechte dokouřit.....

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Najšialenejšie diéty, ktoré (ne)treba skúšať! Ohrozujú zdravie?
Zdravie

Najšialenejšie diéty, ktoré (ne)treba skúšať! Ohrozujú zdravie?

 • 1
 • 22.10.2022
Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!
Zdravie

Aké rôzne využitie má med v jesennom jedálničku? Včelárka radí!

 • 1
 • 21.10.2022
Ako vplýva alkohol na organizmus? Toto sa stane, keď sa ho vzdáš aspoň na mesiac!
Zdravie

Ako vplýva alkohol na organizmus? Toto sa stane, keď sa ho vzdáš aspoň na mesiac!

 • 1
 • 09.11.2022