Charakteristika znamenia Panna

Charakteristika znamenia Panna
 • 20.04.2014
 • Silvia Karasová

  • Zdieľaj:
 • 1

Pragmatické znamenie Panny patrí k zemským znameniam. Typická je pre ňu preto tvrdohlavosť, ale tiež starostlivosť a racionálne správanie. S tým ide ruka v ruke zdržanlivosť, ale tiež túžba materiálne sa zabezpečiť. Panny sú usilovné povahy, preto nadobudnúť majetok pre ne nebýva problémom. Avšak iba v prípade, že neprepadnú bohémskemu štýlu života, ku ktorému mávajú sklony najmä v mladšom veku.

Základné črty – Merkúr ovplyvňuje aj znamenie Blížencov, no pri Panne sa správa o čosi inak. Sú ľahšie čitateľné a majú o čosi zodpovednejší prístup k životu. Panny majú rady veci na poriadku. A to sa netýka len ich domácností, ale aj vedomostí a citov. Sú priamočiare a úprimné, nenávidia ak im niekto klame, a keď prídu na podvod, neodpustia a dotyčnému pripravia vskutku trpkú pomstu. Keď ide o veľa, vedia byť chladnokrvné a vypočítavé, nenávisť, či smútok im hravo zatienia zdravý úsudok.

Základné indície – pragmatickosť, racionalita, perfekcionizmus, kritika, kameň tigrie oko, tmavomodrá farba, žatva

Vládnuca planéta - Merkúr

Charakteristika znamenia Panna

Zdroj: Shutterstock®

Panna a zdravie – Napriek tomu, že Panny sa o zdravie svojich najbližších starajú viac než na 100%, to svoje zanedbávajú. Keďže si rady pochutia na nezdavých jedlách, trpia obvykle obezitou. Ak nezahrnú do svojho životného štýlu aktívny pohyb a zdravé jedlá, časom ich okrem kíl navyše budú trápiť aj srdcovocievne ochorenia. Panny mávajú problém aj so štítnou žľazou, k ich najcitlivejším miestam okrem tráviacej sústavy patrí aj tá nervová. Stres im vyvoláva poruchy spánku a taktiež žalúdočné vredy. Na zbavenie sa psychického napätie im pomôže kontakt s prírodou, napríklad v podobe turistiky.

Charakteristika znamenia Panna

Zdroj: Shutterstock®

Panna v práci – Panny sú poriadkumilovné a to sa odráža aj na prístupe k ich práci. Vďaka logickému mysleniu a bystrosti sa uplatnia aj na vyšších pozíciách. Kariérne sklony si spájajú s väčším bohatstvom, preto sa veľakrát usilujú aj popri svojej práci čo to privyrobiť. Predávajú veci, ktoré nepoužívajú, hľadajú tiež možnosti podnikania. Niekedy im to trvá dlhšie než iným, avšak pomalými krôčikmi sa postupne dopracujú predsa len k úspechu. Potrebujú také pracovné miesto, ktoré im dodá pocit dôležitosti, sú z nich skvelí analytici, právnici, či architekti.

Panna a krása – Nespokojnosť so svojou postavou a vzhľadom ich sprevádza po celý život. Panny so sklonmi k perfekcionizmu paradoxne o svoju postavu málokedy dbajú dôkladne. Aj keď mávajú chvíle kedy sa zatnú a zapracujú na sebe, časom sa im opäť vrátia sklony k lenivosti. Panny sprevádzajú problémy s chrbticou, za to sa vyznačujú čistou a hebkou pleťou. Mali by ale aj tak pravidelne navštevovať kozmetičky, aby niečo nezanedbali. Keďže ich zvykne trápiť aj tráviaca sústava, recept na krásu je pre ne jednoznačný – zdravšia strava a pravidelný pohyb.

Charakteristika znamenia Panna

Zdroj: Shutterstock®

Panna – žena: Panny kvôli svojmu logickému a pragmatickému uvažovaniu pôsobia navonok odmerane. Keď si vás však obľúbia, pripustia si vás k sebe bližšie a poodkryjú vám aj svoje najslabšie a najcitlivejšie miesta. Tieto ženy sú veľmi bystré, ale taktiež veľmi kritické. Kvôli tejto svojej vlastnosti sa tak neraz dostávajú do konfliktov a vzbudzujú dojem hádavej ženy. Panny si potrpia na detaily, majú rady komplimenty a taktiež si z času na čas rady zaflirtujú. Svojho partnera by ale nikdy nepodviedli.

Charakteristika znamenia Panna

Zdroj: Shutterstock®

Panna – muž: Muž v znamení Panny podliehaj bohémskym sklonom omnoho viac ako jeho nežnejšie kolegyne. Máva sklony k závislostiam rôzneho druhu, preto je veľmi dôležité, akým smerom sa v živote bude uberať a s akými ľuďmi sa bude stretávať. Na tú negatívnu a nezdravú stránku života sa zvyčajne dostáva popri citových problémoch, zlomené srdce sa mu podarí málokedy vyliečiť. Patria k nedôverčivým a citlivým osobám, s pribúdzajúcimi životnými skúsenosťami sa z nich ale stávajú čoraz väčší egocentrici. Aby to ale nevyznelo, že muži v tomto znamení majú len samé negatíva, vedzte, že keď stretnú svoju milovanú vedia sa kvôli nej zmeniť a síce ťažko, ale predsa dokážu robiť mnohé kompromisy. Potrebuje len vašu lásku a harmonický domov.

AKÉ ZNAMENIE SA HODÍ K PANNE?

Ďalej u nás čítajte:

Zdroj foto: www.womenzodiac.com, www.wp-enlightened.solostreamsites.com, www.returnofkings.com, www.ww1.prweb.com, www.liveabundantly.ca,

  • Zdieľaj:
 • 1
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Martina Zahoranová 20.04.14 19:45

MZ
karma
91.00

panna - muž tak to naozaj sedí

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Myóm na maternici – aké príznaky naň môžu poukazovať?
Zdravie

Myóm na maternici – aké príznaky naň môžu poukazovať?

 • 0
 • 19.02.2023
Romantické filmy pre dokonalý valentínsky večer: Stará klasika, ktorá nikdy neomrzí
Voľný čas

Romantické filmy pre dokonalý valentínsky večer: Stará klasika, ktorá nikdy neomrzí

 • 2
 • 08.02.2023
Valentínsky darček pre všetky módne maniačky: Poteš svoju polovičku novým kúskom
Inšpirácie

Valentínsky darček pre všetky módne maniačky: Poteš svoju polovičku novým kúskom

 • 0
 • 13.02.2023