Prírodná liečba akné: Tieto bylinky a prírodné ingrediencie naozaj fungujú!

Prírodná liečba akné: Tieto bylinky a prírodné ingrediencie naozaj fungujú!

Aknózna pleť nebýva len problémom dospievajúcich, ale často aj dospelých ľudí. Príčiny akné sú rôznorodé, a to od stresu, hormonálnych zmien, nevhodnej starostlivosť o pleť cez fajčenie, mechanické dráždenie, zlú stravu, rôzne vnútorné zápaly až po prekyslenie organizmu. Boj s týmto kožným problémom býva behom na dlhé trate.

Okrem hľadania a eliminovania príčin akné a používania kozmetických prípravkov na to určených však môžete využiť aj efektívnych pomocníkov z prírody. O tých najúčinnejších sa dočítate v nasledujúcich riadkoch.

maska s chlorellou

Zdroj: Shutterstock®

Účinná zelená maska s chlorellou

Poznáte chlorellu? Asi vám nebude úplne neznáma táto zelená jednobunková riasa s vysokým obsahom chlorofylu, bielkovín, minerálov a ďalších blahodarných látok. V podobe toboliek či prášku sa používa najmä v rámci detoxikačných kúr, no zelený prášok chlorelly viete využiť aj v boji proti akné. Samozrejme, že aj vnútorná očista je v tomto prípade na mieste, avšak okrem nápoja ju môžete zakomponovať aj do masky, ktorú by ste mali aplikovať aspoň jedenkrát týždenne.

Okrem lyžičky práškovej chlorelly budete potrebovať aj lyžičku citrónovej šťavy a lyžičku medu. Ingrediencie zamiešajte a naneste na postihnutú pokožku. Doba pôsobenia by mala byť zhruba 5 – 7 minút. Potom si masku zmyte vlažnou vodou. Po dlhodobejšom používaní tejto zelenej masky bude vaša pleť vláčnejšia, rozjasnenejšia a jej antibakteriálne a detoxikačné účinky zmiernia aj celkové akné. Určite stojí za vyskúšanie!

rozmarínová pleťová voda

Zdroj: Shutterstock®

Rozmarínová antibakteriálna pleťová voda

Problematickej a mastnej pleti dopomôže ku zharmonizovaniu, zmierneniu zápalu, osvieženiu a zlepšeniu prekrvenia domáca pleťová voda s rozmarínom. Stačí, keď dve vetvičky rozmarínu povaríte zhruba 5 minút v troch deci vody a po scedení pridáte lyžicu jablčného octu.

Rozmarínovú vodu pomocou vatových tampónikov nanášajte na očistenú pokožku, nechajte ju na nej  vyschnúť a po krátkom pôsobení umyte vodou. Tohto pomocníka proti akné uskladňujte v chladničke. Rozmarínová pleťová voda má „grády“a  potenciál poradiť si s akné a zároveň vyčistiť do hĺbky póry pokožky. Jej efekt je však dosť vysušujúci, preto by ste to s ňou nemali preháňať. Stačí ju použiť 2 a maximálne 3-krát týždenne.

Pozri aj: Najlepší liek na bolesť aj vypadávanie vlasov: Toto je zaručená pecka

čaje proti akné

Zdroj: Shutterstock®

Pomoc zvnútra – skúste aj tieto čaje

Okrem aplikácie liečivých zložiek zvonka sú v boji proti akné účinné aj konkrétne čaje. Možno by ste to ani nepovedali, no obyčajný mätový čaj dokáže zharmonizovať hormóny vo váš prospech. Zistilo sa totiž, že znižuje množstvo voľného testosterónu, ktorý má vplyv na tvorbu akné aj v dospelom veku. Okrem toho má mätový čaj antioxidačné a antimykotické účinky.

Na zmiernenie prejavov akné okrem mätového čaju môžete využiť aj účinky kvalitného sypaného zeleného čaju. Popíjajte ho pravidelne a uvidíte pozitívne zmeny na vašej pleti. Má antimikrobiálne a antioxidačné vlastnosti a obsahuje množstvo blahodarných látok, pričom pre liečbu akné má význam najmä obsiahnutý zinok.

Aj klasické prečisťujúce čaje, akým je predovšetkým žihľavový čaj, dokáže riešiť nepríjemný kožný problém zvnútra. Výrazné čistiace účinky má aj čaj z kvetov ďateliny. A na problematickú pleť je ideálne do svojho pitného režimu zaradiť aj čaje obsahujúce echinaceu, ktorá má  taktiež protizápalové, antibakteriálne a čistiace účinky.

Vybrali sme: Uhorková voda: 7 dôvodov, prečo ju zaradiť do pitného režimu


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

7 komentárov

Ľubica Šťastná 20.07.19 07:16

ĽŠ
karma
100.00

Efektívni pomocníci z prírody!

  • 1
Odpovedať

Alžbeta Stanková 20.07.19 12:02

AS
karma
108.00

musíme vyskúšať- zaujímavé informácie

  • 1
Odpovedať

Jana Komadová 20.07.19 15:57

JK
karma
100.00

Domáca vlastná výroba prírodná a účinná

  • 2
Odpovedať

Marta Hollá,st 09.10.19 15:24

MH
karma
-1.00

Rozmarínová voda zaujala

  • 0
Odpovedať

Mária Liščinská 05.08.20 23:15

karma
132.00

Funguje to! Môžem len a len potvrdiť, súhlasiť ;)
Mne ešte pomohlo na akné najprv obmedzenie mlieka v stravovaní, až po úplné vylúčenie (ktoré výnimočne, naozaj sporadicky poruším) mliečnych produktov: jogurtov, mlieka a pod. - ktoré som posledné roky konzumovala na dennom poriadku. Organizmus sa rokmi presýtil takouto stravou a ja som sa len čudovala, čo mám v 20 - 25 rokoch stále problém zvaný: vyrážky. Teraz je to už neporovnateľne lepšie, trvá to len zopár mesiacov, ale rozdiel som už videla po 3 mesiacoch od vylúčenia mlieka/jogurtov a ml.výrobkov.

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 09:57

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať

QlqzzNwr QlqzzNwr 04.08.23 09:57

QQ
karma
-1.00

1

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní