Návod na očnú linku: Takto ju aplikuješ rýchlo a úplne jednoducho

Návod na očnú linku: Takto ju aplikuješ rýchlo a úplne jednoducho

Aplikácia mejkapu môže byť niekedy naozaj zdĺhavá záležitosť. Keď už si na tvár dáme podkladovú bázu, krycí krém, púder a bronzer, nasledujú oči, ktoré môžu byť tiež poriadnou výzvou na zručnosť aj na čas. Aj preto sa ženy často obracajú na internet a hľadajú praktické tipy na aplikáciu mejkapu. Návod na očnú linku je tiež jedným z vyhľadávaných fenoménov. A práve preto sme sa rozhodli, dať vám užitočné tipy priamo od profesionálov, aby ste ju zvládli ľavou-zadnou, rýchlo a hlavne jednoducho.

Vyberte si správny druh

Na tom, aký druh linky zvolíte, naozaj záleží. Preto je najdôležitejšie najprv zistiť, s akou linkou viete najlepšie pracovať. Mejkap artisti sa zhodujú na tom, že jednoduchšie je používanie ceruzky, ktorá má zväčša krémovejšiu konzistenciu. Svoj osud však môžete vložiť aj do linky v pere s tvrdým a tenkým hrotom. Tekuté očné linky, ktoré sa nanášajú pomocou mäkkého malého štetca, sú skôr pre zručnejšie dámy. Krása pri použití kajalovej ceruzky je v tom, že ju dokážete pomocou štetca jemne vytieňovať. Takže ak sa vám nepodarí, svet sa nezrúti.

Inšpirácia: Vieš, ako využiť avokádo? Skús tieto úžasné jedlé aj nejedlé tipy!

čierna linka na oči

Zdroj: Shutterstock®

Držte sa línie rias

Linky sa dávajú pozdĺž línie horných rias, pričom by ste sa mali snažiť ísť s čiarou čo najbližšie k ich korienkom. I malá medzierka medzi riasami a linkou môže pôsobiť smiešne a nikdy tak nedosiahnete efekt plnších rias a zvodného pohľadu. Ak máte väčšie oči, môžete si dovoliť zájsť ceruzkou aj do vodnej linky, ktorá sa nachádza nad spodnými riasami oka. Pozor, tento krok oči opticky zmenší a váš pohľad bude mierne drsnejší. Tomu sa môžete vyhnúť použitím inej než čiernej linky, napríklad hnedej alebo telovej.

ako sa robí očná linka

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Návod na dokonalú linku

Najkrajšia je linka s mierne zahnutým chvostíkom na konci dohora, pretože opticky oko predlžuje a otvára. Ako na ňu? Aj keď sa môže zdať zložitá, chce to len prax. Inšpirujte sa postupom na obrázku vyššie, kde pekne vidíte, ako na dokonalú zahnutú linku. Najprv si nakreslite bodku, do ktorej sa neskôr musíte s linkou trafiť. Správny sklon chvostíka dosiahnete tak, že že si hrot linky priložíte k vonkajšiemu kútiku oka smerom k obočiu tak, aby vaše oko len prirodzene pokračovalo –chceme ho opticky predĺžiť. Chvostík môžete ešte o trošku zdvihnúť, a to ak chcete linku extravagantnejšiu.

Potom prichádza najdôležitejší krok. Spojiť oko s bodkou peknou, plnou líniou. Začnite s kreslením linky podľa postupu zo sociálnej siete Pinterest vyššie. Postupne sa dostanete až k vnútornému kútiku oka, kde je línia najtenšia, takmer neviditeľná. Na záver môžete linku, napríklad ak používate kajalovú ceruzku, štetcom mierne rozmazať a dodať jej dymový efekt. To však neskúšajte, ak máte tekutú linku na oči alebo linku v pere.

Pozri aj: Poznáš tieto neuveriteľné klávesové triky na zefektívnenie písania?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

6 komentárov

Lucia Šeptáková 30.03.19 05:51

karma
107.00

Linku si robím a nie vždy sa podarí,používam ceruzku.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 30.03.19 16:21

MM
karma
100.00

očnú linku som nikdy nezvládala, dnes sa už líčim minimálne a príležitostne

  • 0
Odpovedať

Simona Bavalová 01.04.19 18:21

SB
karma
-1.00

Tak tento článok je super, keďže si nikdy neviem namaľovať obidve linky rovnako. Snáď sa mi to po tomto článku podarí.

  • 0
Odpovedať

Anna Vargová 08.04.19 18:13

AV
karma
100.00

Vyzerá to jednoduché, no neviem, neviem.Skusim.

  • 0
Odpovedať

Anna Vargová 08.04.19 18:13

AV
karma
100.00

Vyzerá to jednoduché, no neviem, neviem.Skusim.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 20.05.19 19:07

JK
karma
100.00

Očné linky si maľujem od 15rokov skvelá inšpirácia

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní