Ako na pigmentové škvrny na tvári podľa slovenských influenceriek?

Ako na pigmentové škvrny na tvári podľa slovenských influenceriek?

Slnečné škvrny, jazvy po akné, pečeňové škvrny, starecké škvrny – akokoľvek ich nazveme nič to nezmení na tom, že sú neestetické, uberajú sebavedomie a pridávajú na veku. Pozitívne však je, že je možné odstrániť ich! Objavte aj vy tajomstvo krásnej a jednotnej pleti slovenských influenceriek!

Hyperpigmentácie na pokožke vznikajú z rôznych dôvodov, avšak platí, že hyperpigmentáciou môžeme označiť každú škvrnu na pokožke, ktorá je tmavšia ako prirodzený tón pleti. Dôvodom vzniku pigmentových škvŕn je nadprodukcia pigmentu zvaného melanín, ktorý sa prirodzene nachádza v pokožke a ktorý je zodpovedný za farbu pleti.

Podľa odborníkov existuje množstvo príčin, prečo k vzniku pigmentových škvŕn dochádza. Najčastejšie sa však ako príčina uvádza zápal alebo trauma pokožky (akné, ekzém, dermatitída a iné kožné ochorenia), nadmerné pôsobenie slnečného žiarenia (slnečné škvrny), zdravotný stav alebo užívanie liekov. Ďalšou príčinou sú hormonálne zmeny, s ktorými sa dôverne zoznámila aj slovenská influencerka Petra Dzvoníková (@petush.nasklee), ktorá s pigmentovými škvrnami bojovala už v prvom tehotenstve. „Pigmentové škvrny po vyrážkach mi v boli v tomto období vernými spoločníkmi, tesne pred pôrodom to bolo najhoršie a po ňom možno ešte horšie,“ uvádza Petra na sociálnej sieti Instagram.

čo na pigmentové škvrny

Zdroj: instagram.com/patrabene/,instagram.com/petush.nasklee/

Pigmentácie na pleti – strašiak dnešnej doby!

Ak ste si doposiaľ mysleli, že pigmentové škvrny sú záležitosťou iba ľudí v pokročilom veku, tak ste sa mýlili. Podľa štatistík môžeme hovoriť o probléme modernej doby, ktorý sa môže objaviť kedykoľvek bez ohľadu na vek a pohlavie. Dôvodom je chytanie letného bronzu a teda cielené vystavovanie sa nadmernému pôsobeniu slnečného žiarenia. A aj keď platí, že pigmentové škvrny sa nemusia objaviť hneď, môžu vás dostihnúť a byť vašou nočnou morou až o niekoľko rokov.

„Nikdy som s tým nebola komfortná, vždy ma to vyrušovalo a tak som to riešila nánosmi makeupu. Po tom, ako sa mi dala pleť do poriadku, som si od nich oddýchla, ale počas tohto tehotenstva sa objavili znovu,“ dodáva Patra.

Napadlo vám niekedy pozerať sa na vašu pleť ako na plátno? A prirovnávať všetky svoje nedokonalosti k maľbe alebo ťahom štetca, ako Patrícia (@patrabene)? Pre niekoho špina, pre iného monokel, no pre Patríciu pigmentová škvrna, ktorú si dovolila nazvať neželanou maľbou či pehami. „Ako sa hovorí, nič nie je náhoda a akurát v čase, kedy som hľadala produkt na redukciu škvrny, objavila som novinku Nivea Luminous630, ktorá za 8 týždňov zosvetlí tmavé miesta.“

starostlivosť proti pigmentovým škvrnám

Zdroj: Shutterstock®

Luminous630 – riešenie na bunkovej úrovni

Patentovaná zložka Luminous630 je priťahovaná melanínovými aglomerátmi (pigmentovými škvrnami). Uzamykaním enzýmu tyrosinázy znižuje produkciu melanínu v jeho jadre, čo vedie k vyváženejšej pigmentácii. Pracuje na bunkovej úrovni dvojakým účinkom:

  1. Pôsobí na existujúce pigmentové škvrny, zosvetľuje ich a zmenšuje ich veľkosť.
  2. Vyrovnáva produkciu nového melanínu, aby sa zabránilo vzniku nových škvŕn.

Bolo preukázané, že už za 4 týždne boli hyperpigmentácie menej viditeľné. Za 8 týždňov sa intenzita škvŕn znížila až o 50 %. Ak sa výrobky používajú pravidelne, dochádza tak k neustálemu zlepšovaniu vzhľadu kože a úbytku jej farebných nerovností.

„Úprimne vám poviem, že sa mi nechce za makeup skrývať ako za nejakú záclonu a radšej ním vyzdvihujem moje prirodzené features. Po viac ako mesiaci používania sú výsledky ohromné a pigmentové škvrny menej viditeľné. Tento rad pigmentové škvrny nielenže redukuje, ale predchádza aj ich tvorbe a tak si od nej sľubujem aj menej fľakatý pôrod,“ dodáva Patra.

Denný krém OF 50 Luminous630 Anti-Spot a Pleťové sérum Luminous630 Anti-Spot okrem patentovanej zložky Luminous630 obsahujú kyselinu hyalurónovú, ktorá reaktivuje bunky k produkcii vlastnej kyseliny a tiež zabezpečujú hydratáciu pleti z jej vnútra. Obohatené sú aj o vitamín E, ktorý je silným prírodným antioxidantom. Denný krém je navyše vybavený OF 50 s UV filtrami, ktoré zabraňujú vzniku pigmentových škvŕn spôsobených slnečným žiarením.

Zaujme ťa: VIDEO: Ranná rutina v starostlivosti o pleť so značkou Nivea

Hyaluron Cellular Filler

Zdroj: Nivea

Tip pre jednotnú pleť

S odstraňovaním pigmentových škvŕn je najlepšie začať po lete, kedy naša pleť už nie je vystavovaná nadmernému pôsobeniu slnečného žiarenia. Pokiaľ už pigmentové škvrny máte, sú tu ešte dve rýchle riešenia, ako ich rýchlo opticky zakamuflovať:

Pre zjednotenie svojho tónu pleti počas leta a prekrytie menších nedokonalostí siahnite po tónovacom kréme 3v1 Ceare &Color, ktorý v priebehu malej chvíľky vyrovná farebný tón pleti, poskytne jej intenzívnu hydratáciu a zredukuje jemné linky a vrásky.

Ošetrujúci make-up v špongii Q10 Plus / Hyaluron Cellular Filler, NIVEA, 30 ml, 19,99 Eur

Ošetrujúci tónovací krém Hyaluron Cellular Filler 3 v 1 Care & Color, NIVEA, 30 ml, 19,99 Eur


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Katarína Konečná 15.09.21 10:05

KK
karma
111.00

mám tiež problém s pigmentovými škvrnami a určite vyskúšam niveu, lebo mám s touto kozmetikou dobré skúsenosti, určite ma nesklame

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 29.09.21 13:22

JK
karma
100.00

Mám tiež tento problém na pigmentové škvrny používam produkt z Nivei môžem len odporučiť

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní