1. klimaticky neutralizované výrobky NIVEA: S citom pre pleť i PRE PRÍRODU

1. klimaticky neutralizované výrobky NIVEA: S citom pre pleť i PRE PRÍRODU

Cíti sa vaša pleť v nepohode? Je napätá, začervenaná a dehydratovaná? Objavte vhodnú starostlivosť, ktorá jej dodá upokojenie a zjednotený vzhľad. Zjemňujúci denný krém NIVEA Naturally Good, 7,99 Eur - s organickým olejom z konopných semienok a jojobovým olejom bude pre vašu pleť citlivku to pravé. A navyše s týmto produktom ochránite nielen pleť, ale i prírodu. Má vegánske zloženie a obal je zo 100 % recyklovateľného materiálu.

 

Dvojnásobná radosť

Ak sa zamýšľate nad budúcnosťou planéty, záleží vám na čistej a udržateľnej prírode, ktorú chcete nechať i budúcim generáciám, bude vás tento krém baviť. Spĺňa totiž požiadavky na udržateľný rozvoj. Zložený je z 99 % z prírodných prísad a je bez mikroplastov. Vegánske zloženie ocenia tí, ktorým záleží i na živote zvierat, vyhýbajú sa živočíšnym zložkám v strave i v kozmetike. Jeho zloženie je biologicky odbúrateľné a nezanechá v prírode žiadne stopy. Keď vezmete krém do ruky, budete mať dobrý pocit sama zo seba. Viete, že splní vaše požiadavky na ošetrenú pleť, ale zároveň vám možno napadne, že s ním, pre vaše pohodlie a krásu, neničíte našu „modrú“ planétu, čistotu oceánov a zdravie lesov. A to vás bude tešiť dvojnásobne. Ohľady k prírode už za to stoja, zamyslieť sa nad tým, čo je pre vás dôležité.

Pozri aj: Ružová voda - ošetrujúci elixír s blahodarnými a harmonizujúcimi účinkami

Naturally Good

Zdroj: Nivea

Obaly z obnoviteľných zdrojov

S týmto krémom NIVEA uvádza na trh prvé dózy z certifikovaného plastu z obnoviteľných zdrojov. Dózy radu výrobkov Naturally Good starostlivosti o pleť sa na celom svete zmenia z panenského plastu na báze fosílnych surovín na plast z obnoviteľných zdrojov. Nový, udržateľnejší obalový materiál, ktorý spoločnosť Beiersdorf teraz predstavuje, je založený na princípe hmotnostnej bilancie v súlade s Medzinárodným programom certifikácie udržateľnosti a obmedzovania emisií uhlíka (ISCC PLUS). Surovinovým základom pre plast z obnoviteľných zdrojov je certifikovaný obnoviteľný telový olej, ktorý je východiskovou surovinou „druhej generácie“ a vedľajším produktom lesníckeho odvetvia. Nahradzuje surovú ropu a na základe prístupu hmotnostnej bilancie je hladko integrovaný do výrobného procesu, bez nutnosti zavádzať samostatný výrobný proces.

Nezanechať stopy

NIVEA si uvedomuje, že je len jedna pokožka, jedna planéta a jedna starostlivosť. Snaží sa vyriešiť významné zníženie emisií CO2 vo výrobných závodoch a tiež tie, ktoré sa vzťahujú na nepriame emisie, spojené s prísadami a obalovými materiálmi. To je dôvod, prečo si už vo výrobných závodoch uvedomujú, že pri výrobe zmesí i fľaštičiek ide len o časť uhlíkovej stopy, ktorá zostane z produktov, prísad a obalových materiálov. Používajú preto udržateľne certifikované prísady a recyklovaný plast pre obaly, a tým prispievajú k udržateľnejším výrobkom starostlivosti o pleť so zníženými emisiami CO2. Preto si NIVEA stanovila plán znížiť celkové emisie v celom hodnotovom reťazci o 30 % do roku 2025 v porovnaní s rokom 2018. Tým sa značka NIVEA snaží prispieť ku spomaleniu globálneho otepľovania. Tento cieľ je v súlade s odporúčaniami nezávislých vedcov o predchádzaní katastrofickým následkom nárastu globálnej teploty o viac než 1,5 °C do roku 2100.

Ekologickejšia starostlivosť o pleť

Okrem ambicióznych cieľov v oblasti znižovania CO2 sa značka NIVEA zaviazala ísť o krok ďalej kompenzáciou zostávajúcich emisií, ktorým sa nemožno vyhnúť. Zvyšné emisie CO2 sa preto snaží vynahradiť prostredníctvom projektov v oblasti klímy a vyvíja značné úsilie pri zalesňovaní. Stromy sú dôležité, absorbujú CO2 z atmosféry fotosyntézou a uhlík sa ukladá v biomase, čo sú kmene stromov, korene, listy a pôda.

Odporúčame: VIDEOTEST: Nový rad NIVEA Hydra Skin Effect s kyselinou hyalurónovou

hydratačný krém a Zjemňujúcí denný krém NATURALLY GOOD

Zdroj: Nivea

Prvý klimaticky neutralizovaný rad NIVEA

S radosťou vám predstavujeme náš prvý rad klimaticky neutralizovaných produktov, ktorý nesie názov Naturally Good. Dlho sme pracovali na tom, aby produkty boli maximálne šetrné k vašej pokožke a pleti a zároveň boli šetrné k životnému prostrediu.

 

  • Škatuľky výrobkov sú až z 89,6 % vyrobené z recyklovaného papiera.

  • Zloženie produktov radu Naturally Good obsahuje 99 % prírodných ingrediencií, medzi ktorými nájdete i ošetrujúce oleje a suroviny z ekologického poľnohospodárstva.

  • Výroba plastových dóz je priekopníkom vo využívaní rastlinných materiálov. Hoci výroba zatiaľ nie je iba z rastlinných materiálov, garantujeme, že do procesu je integrované ekvivalentné množstvo potrebné pre naše nádoby. To je overené a zaručené nezávislou certifikáciou ISCC Plus.

  • 100 % elektriny, ktorú spotrebujeme pri výrobe produktov, pochádza z obnoviteľných zdrojov.

Vďaka tomu všetkému sa nám podarilo znížiť emisie CO2 vzniknuté pri výrobe produktov z radu Naturally Good na minimum. Zostávajúce množstvo sme sa rozhodli prírode vykompenzovať výsadbou nových stromov.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Katarína Konečná 09.09.21 16:49

KK
karma
105.00

Nivea nikdy nesklame

  • 0
Odpovedať

Marianna Rajniaková 12.09.21 10:00

MR
karma
109.00

Nivea ma sprevádza celý život, stále má niečo nové, čo ma zaujme a kúpim

  • 0
Odpovedať

Katarína Šugar 16.09.21 13:25

karma
108.00

Urcite vyskusam tieto novinky.

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 08.10.21 14:43

AS
karma
-1.00

Som veľmi rada, že značka Nivea prihliada pri výrobe svojich produktov a obalov na prírodu.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní