Beauty poradňa GERnétic: Ako na pigmentové škvrny?

Beauty poradňa GERnétic: Ako na pigmentové škvrny?

  • Zdieľaj:
 • 3

Odpovedá Alena Kimlová z Kozmetického štúdia GERnétic www.StudioGernetic.cz

Ako na pigmentové škvrny, ktoré sa na pokožke objavili počas leta?

Koncom leta väčšinou dochádza k prehĺbeniu problémov s pigmentovými škvrnami. Aj pri skutočne zodpovednej ochrane pokožky pred UV žiarením dôjde počas slnečných mesiacov k hlbšiemu pigmentovaniu kože na miestach, ktoré sú na to náchylné. Bohužiaľ neexistuje prípravok, ktorý pokožku ochráni na 100%. Na druhej strane je potrebné uvedomiť si, že 100% ochrana by zabraňovala syntetizácii vitamínu D, ktorý je pre nás životne dôležitý.

A ako čo najrýchlejšie pokožku rozjasniť a odstrániť pigmentové mapy a škvrny, alebo aspoň zjemniť ich výraznosť? V prvom rade sa musíme snažiť, aby pokožka mala dostatok všetkého, čo potrebuje na vyvážené fyziologické procesy. Kvalitný regeneračný krém je úplnou nevyhnutnosťou, rovnako ako dobrá hydratácia a ochrana pokožky. V záujme rýchlejšieho odstránenia nadbytočného pigmentu odporúčam niekoľko krokov s použitím prípravkov, s ktorými mám veľmi dobrú skúsenosť.

Odporúčame: Beauty poradňa GERnétic: Starostlivosť o pleť počas letných mesiacov

čo pomáha na pigmentové škvrny

Zdroj: Shutterstock®

Prvým krokom je použitie peelingov. Je vhodné kombinovať mechanický a enzymatický peeling.

Pravidelne raz za týždeň vykonávajte peeling pokožky prípravkom Ger Peel. Jemnými krúživými pohybmi pracujte na celej ošetrovanej ploche a zameriavajte sa na najviac pigmentované miesta. Peeling potom opláchnite vodou. Na osušenú pokožku potom aplikujte enzymatický peeling Lotion Aux Acides De Fleurs. Sérum na báze kvetinových kyselín do určitej miery naruší súdržnosť buniek v povrchovej vrstve pokožky a urýchli ďalšie odstraňovanie pigmentu. Oba prípravky pokožku krásne rozjasnia a uľahčia rýchlejšie a hlbšie prenikanie ďalších aktívnych látok. Je nutné, aby neskôr aplikované aktívne látky prenikli až do bazálnej vrstvy, kde sú uložené melanocyty – bunky, ktoré produkujú kožné farbivo.

Po dokonalom vstrebaní enzymatického peelingu Lotion Aux Acides De Fleurs aplikujte na najtmavšie pigmentované miesta Sérum Dépigmentant a dobre zapracujte do úplného vstrebania séra. Aktívne látky utlmujú tvorbu kožného farbiva.

Na celú ošetrovanú plochu naneste prípravok Crème Éclaircissante. Účinné zložky krému vyvažujú produkciu melanínu a postupne vyladia farbu pleti. Krém má navyše intenzívnu hydratačnú a regeneračnú schopnosť, ktorá napomáha vyrovnaniu ďalších fyziologických funkcií.

Ger Peel

Zdroj: GERnétic

Sérum Dépigmentant a Crème Éclaircissante používajte pravidelne každé ráno alebo večer. V prípade veľmi výrazných pigmentových škvŕn je možné Crème Éclaircissante naniesť ráno aj večer. Peelingy vykonávame iba raz, najviac dvakrát týždenne.

Nepríjemné tmavé fliačiky sa často objavujú na chrbtoch rúk, pričom celkom isto ide o nepríjemnú záležitosť. Ruky namáhame aj častým umývaním, používaním rôznych dezinfekcií či iných chemikálií, koža je poškodzovaná aj slnečným žiarením. Významnú úlohu má aj rastúci vek, pretože koža sa regeneruje pomalšie. Ak chcete stav pokožky zlepšiť, môžete na tieto partie aplikovať spomínaný postup. Na dennú starostlivosť po umývaní rúk je vhodné použiť krém Manno, ktorý vďaka vysokému podielu výťažkov zo zeleného citrónu pomáha odstraňovať pigmentové škvrny. Ak pri ošetrení dodržíte správny postup, príjemné zmeny spozorujete už počas 2-3 týždňov.

Na urýchlenie procesu farebného zjednotenia pleti prospeje aj alginátová maska Peel Off Eclaircissant, o ktorú môžete požiadať kozmetičku v kozmetickom salóne GERnétic.

Produkty GERnétic zakúpite v kozmetických salónoch, kde vám kozmetička poradí, ako prípravky používať a môže ponúknuť aj salónne ošetrenie. Zoznam salónov na www.gernetic.sk.


  • Zdieľaj:
 • 3
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Ľubica Šťastná 07.09.20 06:28

ĽŠ
karma
100.00

Výborný článok, vďaka!

 • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 07.09.20 08:56

MC
karma
109.00

Ďakujem za rady.

 • 1
Odpovedať

Katarína Konečná 08.09.20 09:37

KK
karma
121.00

dobré rady, využijem

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Perikarditída – kto je najviac ohrozený zápalom osrdcovníka?
Zdravie

Perikarditída – kto je najviac ohrozený zápalom osrdcovníka?

 • 0
 • 29.12.2022
Rihanna sa stala miliardárkou! A pozor, nie je to len vďaka piesňam!
CELEBRITY

Rihanna sa stala miliardárkou! A pozor, nie je to len vďaka piesňam!

 • 2
 • 14.01.2023
Kedy a ako je vhodné deti učiť správne narábať s peniazmi
Rodina

Kedy a ako je vhodné deti učiť správne narábať s peniazmi

 • 0
 • 29.12.2022